Kdo je to?
Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis Thomas Alva Edison, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Thomas Alva Edison?

Kdo to byl Thomas Alva Edison? Stručný životopis

Thomas Alva Edison byl jeden z nejznámějších amerických podnikatelů a vynálezců. Sám si registroval přes 2000 patentů, další patenty byly vedeny na jeho podniky. K Edisonovým největším vynálezům je počítán fonograf a také žárovka. Tu však Thomas Alva Edison nevymyslel, jen původní žárovku dovedl k dokonalosti a pak si ji nechal patentovat.
Založil i známý časopis Science a vybudoval obrovský areál vědeckých pracovišť.Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis Thomas Alva Edison, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Hlavní data o osobě Thomas Alva Edison

Národnost: USA
Datum narození: 11. února 1847
Místo narození: Milan
Datum úmrtí: 18. října 1931

Sdílejte tuto stránku s osobností Thomas Alva Edison se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Konvertoplán? Vzpomněli byste si na význam slova Varenyky? Vzpomněli byste si na význam slova Úvěr? Znáte definici termínu Alergie?

Klíčová slova: kdo je Thomas Alva Edison?, co je to Thomas Alva Edison?, lexikon, wiki, synonymum, informace, popis, význam slova, Thomas Alva Edison, heslo, formulace, přesný význam, popis, odborný výraz, pojem, etymologie

Pojem Thomas Alva Edison je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Thomas Alva Edison lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Thomas Alva Edison ve Wikislovníku

Hledat frázi Thomas Alva Edison v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Thomas Alva Edison ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Thomas Alva Edison ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Thomas Alva Edison například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Thomas Alva Edison

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Thomas Alva Edison? Kdo to byl Thomas Alva Edison? Kdy se narodil Thomas Alva Edison? Kde se narodil Thomas Alva Edison? Kdy zemřel Thomas Alva Edison? Thomas Alva Edison je v kategorii podnikání. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Thomas Alva Edison dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Thomas Alva Edison i v jiné kategorii než je podnikání.