Kdo je to?
Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis Thomas Alva Edison, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Thomas Alva Edison

Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Thomas Alva Edison byl jeden z nejznámějších amerických podnikatelů a vynálezců. Sám si registroval přes 2000 patentů, další patenty byly vedeny na jeho podniky. K Edisonovým největším vynálezům je počítán fonograf a také žárovka. Tu však Thomas Alva Edison nevymyslel, jen původní žárovku dovedl k dokonalosti a pak si ji nechal patentovat.
Založil i známý časopis Science a vybudoval obrovský areál vědeckých pracovišť.Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis Thomas Alva Edison, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Thomas Alva Edison

Národnost: USA
Datum narození: 11. února 1847
Místo narození: Milan
Datum úmrtí: 18. října 1931

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Thomas Alva Edison s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Kalač? Vzpomněli byste si na význam slova Obrat? Vzpomněli byste si na význam slova Beztřídní společnost? Znáte definici termínu Cestopis?

Klíčová slova: wiki, Thomas Alva Edison, informace, datum narození, popis, biografie, datum úmrtí, Kdy zemřel Thomas Alva Edison, vysvětlení, život, lexikon, narození, životopis, osobnost, wikipedie, zajímavosti

Pojem Thomas Alva Edison je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Thomas Alva Edison

Vyhledat termín Thomas Alva Edison ve Wikipedii

Vyhledat pojem Thomas Alva Edison na Google.cz

Zkusit najít termín Thomas Alva Edison ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Thomas Alva Edison ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Thomas Alva Edison ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Thomas Alva Edison například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Thomas Alva Edison

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Thomas Alva Edison? Kdy se narodil Thomas Alva Edison? Kde se narodil Thomas Alva Edison? Kdy zemřel Thomas Alva Edison? Thomas Alva Edison je v kategorii Podnikání

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Thomas Alva Edison dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Thomas Alva Edison i v jiné kategorii než je podnikání.