Kdo je to?
Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis Thomas Alva Edison, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Thomas Alva Edison?

Kdo to byl Thomas Alva Edison? Stručný životopis

Thomas Alva Edison byl jeden z nejznámějších amerických podnikatelů a vynálezců. Sám si registroval přes 2000 patentů, další patenty byly vedeny na jeho podniky. K Edisonovým největším vynálezům je počítán fonograf a také žárovka. Tu však Thomas Alva Edison nevymyslel, jen původní žárovku dovedl k dokonalosti a pak si ji nechal patentovat.
Založil i známý časopis Science a vybudoval obrovský areál vědeckých pracovišť.Kdo byl Thomas Alva Edison? Životopis Thomas Alva Edison, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Základní informace o osobě Thomas Alva Edison

Národnost: USA
Datum narození: 11. února 1847
Místo narození: Milan
Datum úmrtí: 18. října 1931

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Thomas Alva Edison? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Konvertoplán? Znáte termín VoIP? Vzpomněli byste si na význam slova Úvěr? Víte, co je to Abstrakt?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, informace, podnikání, původ slova, pojem, wiki, heslo, vysvětlení, lexikon, etymologie, přesný význam, odborný výraz, Thomas Alva Edison, popis, definice

Pojem Thomas Alva Edison je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Thomas Alva Edison doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Thomas Alva Edison ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Thomas Alva Edison ve Wikislovníku

Najít heslo Thomas Alva Edison v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Thomas Alva Edison na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Thomas Alva Edison například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Thomas Alva Edison?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Thomas Alva Edison? Kdo to byl Thomas Alva Edison? Kdy se narodil Thomas Alva Edison? Kde se narodil Thomas Alva Edison? Kdy zemřel Thomas Alva Edison? Thomas Alva Edison je v kategorii podnikání. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Thomas Alva Edison řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Thomas Alva Edison i v jiné kategorii než je podnikání.