Kdo je to?
Kdo je to Mangaka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mangaka? Lidé, literatura

Mangaka

Co znamená a jaký je význam slova Mangaka?

Mangaka je japonský termín, který označuje osobu, jež tvoří tzv. „manga“, tedy japonské komiksy nebo jakési grafické romány. Mangaka je tedy tvůrce manga a vytváří kreslené příběhy, kreslené postavy i celkový výtvarný styl manga.
Mangaka může pracovat samostatně, nebo také ve spolupráci s jinými tvůrci, jako je například scénárista, kolorista nebo editor. Výsledné dílo manga může být publikováno v časopisech, knihách nebo na internetu. Manga je v Japonsku velmi populárním médiem, ale v současné době se šíří i mimo svou domovskou zemi a získává si stále více příznivců.
Mnozí tvůrci manga jsou velmi uznávaní a mají své vlastní fanoušky - dalo by se říci fanklub. Někteří z nich vytvořili velmi ikonické a úspěšné manga série, které byly dokonce adaptovány na anime seriály, filmy a někdy i jiná média. Tvorba manga přirozeně vyžaduje značné dovednosti v kreslení, vyprávění příběhů, ale i schopnost přitáhnout čtenáře prostřednictvím vizuálního umění a slova. Nejslavnějším mangaka a zároveň prvním z těchto umělců byl Osamu Tezuka, mnoho dalších mangaka se rekrutovalo z pomocníků těchto umělců, když se po čase sami stali slavnými.Kdo je to Mangaka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mangaka? Lidé, literatura

Text s definicí výrazu Mangaka doporučujeme sdílet s dalšími lidmi prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Amnézie? Vzpomenete si na definici slova Laser game? Znáte termín Právo? Vzpomněli byste si na význam slova Biber?

Klíčová slova: význam, pojem, přesný výraz, informace, Mangaka, význam slova, původ slova, termín, heslo, vysvětlení, wiki, lexikon, přesný výraz, slovo, formulace, význam pojmu

Pojem Mangaka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Mangaka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Mangaka na Youtube

Hledat slovo Mangaka ve Wikipedii

Najít výraz Mangaka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Mangaka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mangaka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mangaka

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mangaka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mangaka? Definice pojmu Mangaka se nachází v sekci Literatura

Kategorie literatura, scénáristka psací stroj, mangaka, ilustrační obrázek

Sepsáno redaktory Superia.cz. Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace pojem, definici, text, výrazkupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Mangaka i v jiné sekci než v literatura.