Kdo je to?
Kdo je to Policista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Policista? Lidé, profese

Policista

Jaký je význam slova Policista? Co to znamená?

Policista či policistka je příslušník policie, což je státní organizace chránící veřejný pořádek a vyšetřující trestnou činnost.
Policie ČR je český státní ozbrojený bezpečnostní sbor. Jeho zaměstnanci se řídí Zákonem o Polici České republiky a jsou ve služebním poměru. Část policejního sboru je uniformovaná. Jedná se o hierarchizovaný sbor, policisté získávají hodnosti. Policie ČR má řadu specializovaných útvarů (např. Útvar rychlého nasazení, Útvar pro ochranu prezidenta republiky, Národní protidrogová centrála, Pyrotechnický ústav atd.) a oddělení. Existují útvary s celostátní působností a také pracoviště s lokální působností (obvykle na úrovni územně-správních celků).
Policie plní řadu úkolů jako je ochrana veřejného pořádku; ochrana osob, jejich zdraví a majetku; ochrana ústavních činitelů, zastupitelských úřadů apod.; ochrana státních hranic; odhalování trestné činnosti a přestupků; zajišťování bezpečnosti silničního provozu atd.
V rámci struktur Policie ČR jsou i civilní zaměstnanci.
Kromě státních policistů a policistek pracujících ve služebním poměru pro Policii ČR, existují v České republice také obecní (městské) policie, ve kterých pracují uniformovaní strážníci. Obecní policie je však zřizována obcemi a strážníci nepracují ve služebním poměru.Kdo je to Policista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Policista? Lidé, profese

Sdílejte text pojmu Policista s jinými lidmina sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Mandátní smlouva? Víte, co je to Charta 77? Vzpomenete si na definici slova Egoismus? Rozumíte pojmu Mauzoleum?

Klíčová slova: co znamená, pojem, přesný výraz, heslo, termín, wiki, informace, význam slova, etymologie, popis, význam pojmu, wikipedie, definice, přesný výraz, synonymum, původ slova

Pojem Policista je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Policista na Youtube

Hledat slovo Policista ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Policista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Policista ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Policista ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Policista například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Policista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Policista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Policista? Definice pojmu Policista se nachází v kategorii Profese

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Policista i jinde než v sekci než v profese.