Kdo je to?
Kdo je Jan Saudek? Životopis Jan Saudek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Jan Saudek?

Kdo je Jan Saudek? Životopis, informace, biografie, umělci

Jan Saudek je významný český fotograf. Ve společnosti si vyváří pověst excentrického a kontroverzního umělce. Značná část jeho tvorby je eroticky laděná, má vyvolávat emoce a kontroverze. On sám jako umělec se netají řadou sexuálních a vztahových skandálů, které k němu poutají pozornost bulváru.
Jan Saudek je z dvojčat, jeho bratrem byl významný kreslíř Kája Saudek.
Vystudoval grafickou školu a brzy se začal věnovat umělecké fotografii. V dobách komunismu slavil úspěchy především v zahraničí, protože v Československu nebyl jeho osobitý umělecký styl příliš oceňován.
Do povědomí širší veřejnosti vstoupily především jeho inscenované fotografie nahých či polonahých žen různého věku i tělesných tvarů. Symbolem jeho tvorby se stala oprýskaná zeď, před kterou některé své slavné fotografie nafotil.
Kromě celé řady bulvárních skandálů, které Saudka provázely, hýbala společností především aféra, kdy mu jeho expartnerka Sára Saudková odmítala vydat negativy, které byly pro jeho tvorbu naprosto zásadní.
Vystavoval po celém světě, včetně řady prestižních výstavních síní. Je držitelem několika ocenění, mimo jiné francouzského Řádu umění a literatury. Je autorem celé řady knih, obvykle autobiografického charakteru. Například: Jan Saudek - svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec. Život, láska, smrt a jiné takové podružnosti. A další.
V roce 2015 šel do kin film Fotograf režisérky Pavláskové, který byl inspirován Saudkovým životem a Saudek se podílel na jeho scénáři.Kdo je Jan Saudek? Životopis Jan Saudek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Jan Saudek

Národnost: česká
Datum narození: 13. května 1935
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jan Saudek můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Trajektorie? Pamatujete si definici pojmu Čistá mzda? Rozumíte pojmu Kalus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Projekt Gutenberg?

Klíčová slova: národnost, kdo je Jan Saudek?, kdy se narodil Jan Saudek?, život, biografie, datum narození, kde se narodil Jan Saudek?, Jan Saudek, vysvětlení, zajímavosti, narození, místo narození, popis, životopis, Jan Saudek, lexikon

Pojem Jan Saudek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Jan Saudek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jan Saudek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Jan Saudek ve Wikipedii

Vyhledat termín Jan Saudek ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Saudek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Saudek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jan Saudek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jan Saudek? Kdy se narodil Jan Saudek? Kde se narodil Jan Saudek? Jan Saudek patří do kategorie Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Jan Saudek kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Saudek i v jiné kategorii než je umělci.