Kdo je to?
Kdo je Jan Saudek? Životopis Jan Saudek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Jan Saudek?

Kdo je Jan Saudek? Životopis, informace, biografie, umělci

Jan Saudek je významný český fotograf. Ve společnosti si vyváří pověst excentrického a kontroverzního umělce. Značná část jeho tvorby je eroticky laděná, má vyvolávat emoce a kontroverze. On sám jako umělec se netají řadou sexuálních a vztahových skandálů, které k němu poutají pozornost bulváru.
Jan Saudek je z dvojčat, jeho bratrem byl významný kreslíř Kája Saudek.
Vystudoval grafickou školu a brzy se začal věnovat umělecké fotografii. V dobách komunismu slavil úspěchy především v zahraničí, protože v Československu nebyl jeho osobitý umělecký styl příliš oceňován.
Do povědomí širší veřejnosti vstoupily především jeho inscenované fotografie nahých či polonahých žen různého věku i tělesných tvarů. Symbolem jeho tvorby se stala oprýskaná zeď, před kterou řadu svých fotografií nafotil.
Kromě celé řady bulvárních skandálů, které Saudka provázely, hýbala společností především aféra, kdy mu jeho expartnerka Sára Saudková (a pozdější manžela jeho syna) odmítala vydat negativy, které byly pro jeho tvorbu naprosto zásadní.
Vystavoval po celém světě, včetně řady prestižních výstavních síní. Je držitelem několika ocenění, mimo jiné francouzského Řádu umění a literatury. Je autorem celé řady knih, obvykle autobiografického charakteru. Například: Jan Saudek - svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec. Život, láska, smrt a jiné takové podružnosti. A další.
V roce 2015 šel do kin film Fotograf režisérky Pavláskové, který byl inspirován Saudkovým životem a Saudek se podílel na jeho scénáři.Kdo je Jan Saudek? Životopis Jan Saudek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Jan Saudek

Národnost: česká
Datum narození: 13. května 1935
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Saudek? Pak se podělte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Proktitida? Znáte termín Interpunkce? Rozumíte pojmu Didaktický test? Víte, co je to Anarchokapitalismus?

Klíčová slova: osobnost, národnost, Jan Saudek, wiki, Jan Saudek, biografie, lexikon, osobnosti, umělci, život, datum narození, kdo je Jan Saudek?, životopis, wikipedie, narození, kdy se narodil Jan Saudek?

Pojem Jan Saudek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Jan Saudek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jan Saudek na Youtube

Najít heslo Jan Saudek ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Jan Saudek ve Wikipedii

Hledat výraz Jan Saudek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Saudek například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Jan Saudek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jan Saudek? Kdy se narodil Jan Saudek? Kde se narodil Jan Saudek? Jan Saudek patří do sekce Umělci

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Saudek dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Saudek i v jiné kategorii než je umělci.