Kdo je to?
Kdo je Alice Walton? Životopis Alice Walton, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Alice Walton

Kdo je Alice Walton? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Alice Walton je americká podnikatelka, členka byznysového klanu Waltonových a dědička obchodního impéria Walmart.
Rodina Waltonových patří k nejbohatším rodinám v Americe. Své jmění zakládá na síti diskontních obchodů Walmart, kterou začal budovat ve druhé polovině 20. století zakladatel klanu Sam Walton. Po smrti Sama Waltona impérium zdědila jeho žena a děti, kteří rodinný byznys dále rozvíjeli.
Alice Walton vystudovala ekonomii na Trinity University.
Po celou svou kariéru se pohybovala v oblasti velkého byznysu. Pracovala ve velkých firmách jako manažerka nebo makléřka. V roce 1988 založila investiční banku LLama Company, kterou pak dlouhá léta vedla.
Alice Walton je milovnice umění, i proto nechala prostřednictvím rodinné nadace Walton Foundation vybudovat Crystal Bridges Museum of American Art.
V roce 2022 šlo podle Bloomberg Billionaires Index o druhou nejbohatší ženu na světě.Kdo je Alice Walton? Životopis Alice Walton, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Základní informace o osobě Alice Walton

Národnost: americká
Datum narození: 7. října 1949

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alice Walton? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Voucher? Vzpomněli byste si co znamená slovo Postulát? Znáte definici termínu Scopex? Víte co je Absolutorium?

Klíčová slova: Alice Walton, osobnosti, Alice Walton, wiki, kdy se narodila Alice Walton?, popis, podnikání, podnikání, kdo je Alice Walton?, informace, datum narození, biografie, osobnost, zajímavosti, vysvětlení, život

Pojem Alice Walton je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Alice Walton ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Alice Walton na Google.cz

Najít termín Alice Walton ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Alice Walton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Alice Walton ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alice Walton například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Alice Walton?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alice Walton? Kdy se narodila Alice Walton? Alice Walton se nachází v kategorii Podnikání

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Alice Walton řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alice Walton i v jiné kategorii než je podnikání.