Kdo je to?
Kdo je Donovan? Životopis Donovan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Donovan

Kdo je Donovan? Životopis, informace, biografie, hudba

Donovan Phillip Leitch je skotský hudebník, básník a zpěvák. Donovan se narodil ve skotském Glasgow. V deseti letech se s rodinou přestěhoval do Anglie. V patnácti letech začal utíkat z domova, aby mohl hrát na kytaru a harmoniku po hudebních klubech. Studoval na střední škole, ale tu však záhy opustil, aby se mohl věnovat hudbě.
V 17 letech mu byla nabídnuta smlouva se společností Pye Records v Londýně, se kterou následně nahrál první demo Catch the Wind, které obsahovalo písně Catch the Wind a Josie (1964). Píseň Catch the Wind jej nejvíce proslavila. Poté vydal alba jako Fairytale (1965), Sunshine Superman (1966), Mellow Yellow (1967) a mnoho dalších. Doposud Donovan vydal kolem dvaceti alb. Jeho poslední album Gaelia vyšlo v roce 2022. Mezi jeho nejznámější písně patří Colours, Hurdy Gurdy Man, Jennifer Juniper, Superman, Atlantis nebo Goo Goo Barabajagal (Love is hot). V jeho písních se zpívá o lásce, květinách nebo větru.
Po roce 1970 se usadil na britském venkově a začal psát písničky pro děti.
Roku 1984 se objevil v Praze, kde vystupoval v Kongresovém centru Praha na události Planeta míru.
Donovan se v roce 1970 oženil s Lindou Lawrence, se kterou má syna Donovana a dceru Ione.Kdo je Donovan? Životopis Donovan, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Donovan

Národnost: skotská
Datum narození: 10. 5. 1946
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Donovan sdílet s ostatnímina Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Endoskopie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Draslík? Víte, co je to Domicil? Znáte termín Impedance?

Klíčová slova: zajímavosti, narození, datum narození, Donovan, biografie, hudba, život, místo narození, lexikon, wikipedie, osobnost, wiki, Donovan, národnost, životopis, osobnosti

Pojem Donovan je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Donovan ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Donovan na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Donovan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Donovan na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Donovan ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Donovan například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Donovan? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Donovan? Kdy se narodil Donovan? Kde se narodil Donovan? Donovan se nachází v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Donovan třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Donovan i v jiné kategorii než je hudba.