Kdo je to?
Kdo je Robert Kodym? Životopis Robert Kodym, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Robert Kodym

Kdo je Robert Kodym? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Robert Kodym je český rockový zpěvák, kytarista, textař a skladatel.
Robert se narodil 20. února 1967 v Praze. Od mládí se věnoval rockové hudbě, byl zakládajícím členem kapel Lucie a Wanastovy Vjecy. Napsal texty k mnoha písním obou kapel - pro Lucii Dotknu se ohně, Lucie, Laura, Panic a další. Pro Wanastovy Vjecy to pak byly písně Tak mi to teda nandey, Sbírka zvadlejch růží, Slečna Anna je za vodou nebo Andělé.
K velkým úspěchům Roberta a skupiny Lucie patří například to, že se staly předskokany Rolling Stones v roce 1995 na Strahově, tehdy také Robert věnoval Keithu Richardsovi svou nejlepší kytaru Gibson Les Paul Custom (ročník 1975), protože Richards sbírá zajímavé kousky těchto hudebních nástrojů.
Robert vedl samozřejmě jako rockový muzikant poněkud rychlý a přelétavý život, a to zejména v mládí, ale některé rysy mu zůstaly až dodnes. Holdoval alkoholu a dokonce i drogám, jednou skončil v psychiatrické léčebně. Ženy střídal velmi rychle, k jeho nejdelším vztahům patřila modelka Jaroslava Rytychová, která se objevila v klipech Tak mi to teda nandey a Lži, sex a prachy. Pak chodil asi pět let s herečkou Lindou Rybovou, kdy vedli poměrně usedlý život. Nakonec se ale rozešli, a zatímco Linda se vdala za hereckého kolegu Davida Prachaře a má s ním tři děti, Robert se v tajnosti oženil se Slovenkou Zuzanou Tokárovou, se kterou má dceru Amélii Annu. Té bude letos (2024) 18 let, doprovází tátu na koncertech a také jej imituje, podoba se v tomto případě nezapře. Manželka Zuzka i dcera Amélie Anna vystoupily také v klipu Kdo se bojí, nesmí do nebe.
Zajímavostí o Robertu Kodymovi je celá řada, ale asi nejvíc osloví jeho sklony k monarchismu, který považuje za nejlepší systém i pro český národ. Představuje si konstituční monarchii, jaká je třeba ve Velké Británii, Belgii apod.
V roce 2000 si koupil zámek Bečváry u Kolína, který rekonstruuje. Ve třech pokojích bydlí s rodinou, ostatní fungují jako zkušebna, skladiště nebo hostinské pokoje pro hudebníky z kapely. V jednom ze skladišť je i jeho vlastní sbírka kytar od značek Gibson, Fender, Gretch a Vivian.Kdo je Robert Kodym? Životopis Robert Kodym, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Robert Kodym

Národnost: česká
Datum narození: 20. 2. 1967
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Robert Kodym? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Ekvitermní regulace? Vzpomněli byste si na význam slova Kendó? Vzpomněli byste si co označuje výraz Remise? Znáte definici termínu Slovo podřazené?

Klíčová slova: datum narození, narození, kde se narodil Robert Kodym?, osobnost, biografie, lexikon, Robert Kodym, osobnosti, popis, wikipedie, wiki, kdy se narodil Robert Kodym?, hudba, hudba, vysvětlení, kdo je Robert Kodym?

Pojem Robert Kodym je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Robert Kodym

Zkusit najít heslo Robert Kodym ve Wikipedii

Hledat pojem Robert Kodym ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Robert Kodym ve Wikimedia Commons

Najít výraz Robert Kodym ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Robert Kodym ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Kodym například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Kodym

Právě jste zjistili Kdo je to Robert Kodym? Kdy se narodil Robert Kodym? Kde se narodil Robert Kodym? Robert Kodym je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, skleněné housle, robert Kodym, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Kodym řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Kodym i v jiné kategorii než je hudba.