Kdo je to?
Kdo je to Hochštapler? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hochštapler? Lidé, hanlivé

Hochštapler

Jaký je význam slova Hochštapler? Co to znamená?

Hochštapler je typ podvodníka. Jedná se o člověka, který se snaží předstírat, že je někým "lepším", někým z vyšší společnosti, tzv. z "horních deseti tisíc". Hochštapler je přesvědčen, že patřit mezi smetánku společnosti znamená mít mnoho výhod, což je pochopitelně pravda jen zčásti. Hochštapler by tyto výhody, ať už skutečné či domnělé, rád získal bez jakýchkoliv zásluh a s minimálním úsilím. Nejedná se o žádnou moderní záležitost, tento jev je dobře známý i z dob minulých. Jediný rozdíl spočívá v tom, že dříve se hochštapleři snažili předstírat, že jsou (nikoli vlastní vinou) zchudlými šlechtici (zde původně německý výraz označoval toho, kdo chtěl na základě podobné historky žebrat o almužnu od bohatých osob), dnes lžou o tom, že mají vlivné známosti a konexe. Původ slova hochštapler je třeba hledat v němčině: jde o někoho, kdo se chce někam doslova vyšplhat.


Kdo je to Hochštapler? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hochštapler? Lidé, hanlivé

Uvedený text s definicí slova Hochštapler můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Bourbon? Pamatujete si definici pojmu ŠVP? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krleš? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sociologie?

Klíčová slova: Hochštapler, hanlivé, odborný výraz, pojem, popis, informace, definice, wiki, přesný výraz, wikipedie, etymologie, vysvětlení, heslo, synonymum, význam pojmu, hanlivé

Pojem Hochštapler je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Hochštapler zkuste tyto odkazy

Najít heslo Hochštapler ve Wikislovníku

Vyhledat termín Hochštapler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hochštapler na Google.cz

Hledat slovo Hochštapler ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hochštapler ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hochštapler například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Hochštapler, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Hochštapler? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hochštapler? Definice pojmu Hochštapler je v sekci Hanlivé

Kategorie hanlivé, blaznivý tým, hochštapler, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, definici řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hanlivé.