Kdo je to?
Kdo je to Hochštapler? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hochštapler? Lidé, hanlivé

Kdo je to Hochštapler?

Jaký je význam slova Hochštapler? Co to znamená?

Hochštapler je typ podvodníka. Jedná se o člověka, který se snaží předstírat, že je někým "lepším", někým z vyšší společnosti, tzv. z "horních deseti tisíc". Hochštapler je přesvědčen, že patřit mezi smetánku společnosti znamená mít mnoho výhod, což je pochopitelně pravda jen zčásti. Hochštapler by tyto výhody, ať už skutečné či domnělé, rád získal bez jakýchkoliv zásluh a s minimálním úsilím. Nejedná se o žádnou moderní záležitost, tento jev je dobře známý i z dob minulých. Jediný rozdíl spočívá v tom, že dříve se hochštapleři snažili předstírat, že jsou (nikoli vlastní vinou) zchudlými šlechtici (zde původně německý výraz označoval toho, kdo chtěl na základě podobné historky žebrat o almužnu od bohatých osob), dnes lžou o tom, že mají vlivné známosti a konexe. Původ slova hochštapler je třeba hledat v němčině: jde o někoho, kdo se chce někam doslova vyšplhat.


Kdo je to Hochštapler? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hochštapler? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hochštapler se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Sangria? Vzpomněli byste si na význam slova Mez? Vzpomněli byste si co označuje výraz Emoce? Znáte definici termínu Zálohová faktura?

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, synonymum, wiki, význam, termín, wikipedie, popis, heslo, význam pojmu, význam slova, Hochštapler, přesný význam, hanlivé, formulace, lexikon

Pojem Hochštapler je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Hochštapler

Najít termín Hochštapler ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hochštapler ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Hochštapler ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Hochštapler na Google.cz

Hledat termín Hochštapler ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hochštapler například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hochštapler

Právě jste zjistili Kdo je to Hochštapler? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hochštapler? Definice pojmu Hochštapler je v kategorii Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat pojem, výraz, termín, heslo například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hochštapler i v jiných kategoriích (než hanlivé).