Kdo je to?
Kdo je to, byl Hochštapler? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hochštapler? Lidé, hanlivé

Kdo je to Hochštapler?

Co znamená a jaký je význam slova Hochštapler?

Hochštapler je typ podvodníka. Jedná se o člověka, který se snaží předstírat, že je někým "lepším", někým z vyšší společnosti, tzv. z "horních deseti tisíc". Hochštapler je přesvědčen, že patřit mezi smetánku společnosti znamená mít mnoho výhod, což je pochopitelně pravda jen zčásti. Hochštapler by tyto výhody, ať už skutečné či domnělé, rád získal bez jakýchkoliv zásluh a s minimálním úsilím. Nejedná se o žádnou moderní záležitost, tento jev je dobře známý i z dob minulých. Jediný rozdíl spočívá v tom, že dříve se hochštapleři snažili předstírat, že jsou (nikoli vlastní vinou) zchudlými šlechtici (zde původně německý výraz označoval toho, kdo chtěl na základě podobné historky žebrat o almužnu od bohatých osob), dnes lžou o tom, že mají vlivné známosti a konexe. Původ slova hochštapler je třeba hledat v němčině: jde o někoho, kdo se chce někam doslova vyšplhat.


Kdo je to, byl Hochštapler? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hochštapler? Lidé, hanlivé

Zaujalo vás slovo, termín Hochštapler? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Anaerobní cvičení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pojistný podvod? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ad acta? Víte co je Čep?

Klíčová slova: synonymum, wiki, pojem, původ slova, co je to Hochštapler?, význam pojmu, lexikon, přesný význam, kdo je Hochštapler?, význam slova, etymologie, formulace, popis, termín, význam, heslo

Pojem Hochštapler je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Hochštapler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Hochštapler ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hochštapler v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Hochštapler na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hochštapler například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Hochštapler, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Hochštapler? Kdo to byl Hochštapler? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hochštapler? Definice pojmu Hochštapler se nachází v sekci hanlivé. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie hanlivé.