Kdo je to?
Kdo je David Limberský? Životopis David Limberský, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

David Limberský

Kdo je David Limberský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

David Limberský se narodil 6. října 1983 v Plzni. Odmala se věnoval fotbalu a už v dětství projevil výjimečný talent a nadání pro tento sport. Rodina mu v jeho touze stát se profesionálním fotbalistou vždy vycházela vstříc a podporovala ho.
Fotbalová kariéra zahájil v mladších kategoriích plzeňské Viktorky, kde strávil několik let.
Roku 2004 odešel hostovat do italské Moderny FC. Za klub hrál půl roku, během kterého se neprosadil. Odehrál pouze čtyři zápasy v lize, gól nepadl žádný.
O rok později hostoval v Anglii, konkrétně v Tottenhamu Hotspur. Po tomto hostování jej tehdejší trenér Plzně přeřadil na post levého obránce. Celkem za tým odehrál 81 ligových utkání a střelil osm branek.
V roce 2007 se Limberský stal součástí týmu AC Sparta Praha, kde působil další tři sezóny. Zezačátku se do základní sestavy prosazoval často, později se na hřiště dostával méně. Celkem odehrál 13 ligových střetnutí, branku však žádnou nedal.
V přestupovém období roku 2008 si ho opět vyhlédla FC Viktoria Plzeň, kde strávil další tři roky.
Během své kariéry se však také dostal do několika afér.
Jednou z největších, která se týkala Limberského, byla jeho účast v sázkařské kauze. V roce 2015 byl spolu s dalšími fotbalisty z FC Viktoria Plzeň obviněn z toho, že se podíleli na ovlivňování výsledků utkání za účelem získání finančních prostředků z hazardních her. Limberský však vždy tvrdil, že je nevinný a že všechny jeho sázky byly legální. Nakonec byl v roce 2017 osvobozen od obvinění.
Účast v rvačce v nočním klubu mu zrovna jméno nevylepšilo. V roce 2017 se dostal do rvačky v nočním klubu v Plzni a byl dokonce zraněn nožem. Policie zahájila vyšetřování a byl obviněn z toho, že způsobil těžkou újmu na zdraví. On opět tvrdil, že byl pouze bránil a že byl napaden a zraněn první. Nakonec byl soudce v roce 2018 shledán vinným z ublížení na zdraví a následně odsouzen k podmíněnému trestu.
Od roku 2012 panuje mezi sparťanskými fanoušky a tímto plzeňským obráncem silná nenávist. Nafilmoval penaltu, která byla pro Západočechy osudová a díky které také zápas vyhráli. Urážky a nepřátelské transparenty, nejsou u ligových zápasů ničím výjimečným. Davida Limberského však dostali do takových nervů, že to už fotbalista nevydržel a směrem ke sparťanským fanouškům ukázal zdvižené prostředníčky. Za toto přehnané gesto si vysloužil prospěšnou činnost ve formě trénování mládeže. Krom toho dostal také peněžitou pokutu ve výši 50 000 Kč.
A to stále není vše. Limberský se dopustil nehody, když v roce 2015 v opilosti narazil luxusním vozem značky Bantley do tamního oploceného pozemku. Znažil se z místa činu utéct, po chvíli ho zadrželi policisté. Nadýchal 1,5 promile.
Momentálně hraje třetí ligu v Domažlicích, ale už ne na profi úrovni. Může se tak více věnovat své rodině. S bývalou manželkou má dvě děti, dceru Natálii a syna Davida, kterým se snaží věnovat co nejvíce času a udržet s nimi pevné vztahy. Kromě fotbalu se zajímá i o jiné sporty a rád tráví volný čas s rodinou a přáteli.
Celkově lze říct, že i přes několik přešlapů a afér je David Limberský skvělým příkladem toho, jak talent, tvrdá práce a vytrvalost mohou vést k úspěšné sportovní kariéře.Kdo je David Limberský? Životopis David Limberský, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě David Limberský

Národnost: česká
Datum narození: 6. října 1983
Místo narození: Plzeň

Sdílejte tuto stránku s osobností David Limberský s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Korán? Víte co je Kontroverze? Rozumíte pojmu Právo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Onuce?

Klíčová slova: kdo je David Limberský?, zajímavosti, místo narození, vysvětlení, narození, wiki, životopis, sport, datum narození, život, David Limberský, národnost, David Limberský, kdy se narodil David Limberský?, osobnosti, biografie

Pojem David Limberský je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz David Limberský ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Limberský ve Wikimedia Commons

Najít slovo David Limberský ve Wikislovníku

Zkusit najít termín David Limberský na Google obrázcích

Vyhledat pojem David Limberský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo David Limberský například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Limberský

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to David Limberský? Kdy se narodil David Limberský? Kde se narodil David Limberský? David Limberský patří do kategorie Sport

Kategorie sport, Monako formule, david Limberský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka David Limberský řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Limberský i v jiné kategorii než je sport.