Kdo je to?
Kdo je to Čekista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čekista? Lidé, politika

Čekista

Jaký je význam slova Čekista? Co to znamená?

Čekista byl příslušník sovětské represivní složky a tajné služby známé jako Čeka.
Tzv. Črezvyčajnaja komissija (Mimořádná komise) byla založena v roce 1917. Do jejího čela se postavil Felix Dzeržinski.
Čeka sloužila jako represivní složka na začátku bolševické diktatury. Byla vyhlášená svou krutostí, zatýkala v řadách politických odpůrců, ale i mezi běžným obyvatelstvem. Oběti Čeky byly často mučeny a odsuzovány bez jakéhokoli soudního procesu, běžně i k trestům smrti.
Čeka fungovala v sovětské historii pouze pět let, přesto se zapsala do dějin jako symbol bolševického teroru. Uvádí se, že Čeka má na svědomí asi čtvrt milionu obětí. V roce 1922 byla Čeka transformována do tzv. GPU a od roku 1934 se stala součástí známé sovětské tajné služby NKVD.Kdo je to Čekista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čekista? Lidé, politika

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Autorita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Osteochondróza? Rozumíte pojmu Vitamín E? Znáte termín Retsina?

Klíčová slova: wikipedie, co znamená, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, synonymum, etymologie, význam, heslo, původ slova, význam pojmu, přesný výraz, wiki, popis, politika, informace

Pojem Čekista je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Čekista na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Čekista na Youtube

Najít termín Čekista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Čekista ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Čekista ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Čekista například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Čekista

Právě jste zjistili Kdo je to Čekista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čekista? Definice pojmu Čekista se nachází v kategorii Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se také najít informace výraz, slovo, definici, termín řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika).