Kdo je to?
Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Kdo byl Jan Perner?

Kdo byl Jan Perner? Životopis, informace, biografie, historie

Jan Perner byl známý projektant i stavitel, který se zaměřil na stavbu železničních tratí. Absolvoval polytechnická studia, studijní cestu po Německu, Anglii a Belgii a pracoval na stavbách tratí v Rusku. K jeho nejznámějším pracím patří stavba úseků na Severní dráze císaře Ferdinanda z Břeclavi do Brna a z Ostravy do Osvětimi.
Zbohatl na trasování spojení mezi Prahou a Vídní. Stal se vrchním inženýrem státních drah. Je autorem návrhu trasy z Prahy do Drážďan. Jan Perner řešil také prostor pro pražské nádraží.Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Základní údaje o osobě Jan Perner

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1815
Místo narození: Bratčice
Datum úmrtí: 10. září 1845

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Perner? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Averze? Znáte definici termínu Benešovy dekrety? Znáte pojem Dtto? Pamatujete si definici pojmu Pyrám?

Klíčová slova: osobnosti, kdo to je, Kdy zemřel Jan Perner, kde se narodil Jan Perner?, lexikon, wiki, informace, národnost, Jan Perner, narození, wikipedie, Jan Perner, vysvětlení, místo narození, historie, datum úmrtí

Pojem Jan Perner je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Jan Perner ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jan Perner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Jan Perner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Jan Perner na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Jan Perner na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Perner například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jan Perner? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Jan Perner? Kdy se narodil Jan Perner? Kde se narodil Jan Perner? Kdy zemřel Jan Perner? Jan Perner je v kategorii Historie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Perner dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Perner i v jiné kategorii než je historie.