Kdo je to?
Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Jan Perner?

Kdo to byl Jan Perner? Stručný životopis

Jan Perner byl známý projektant i stavitel, který se zaměřil na stavbu železničních tratí. Absolvoval polytechnická studia, studijní cestu po Německu, Anglii a Belgii a pracoval na stavbách tratí v Rusku. K jeho nejznámějším pracím patří stavba úseků na Severní dráze císaře Ferdinanda z Břeclavi do Brna a z Ostravy do Osvětimi.
Zbohatl na trasování spojení mezi Prahou a Vídní. Stal se vrchním inženýrem státních drah. Je autorem návrhu trasy z Prahy do Drážďan. Jan Perner řešil také prostor pro pražské nádraží.Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, slavní lidé, osobnosti z historie

Základní informace o osobě Jan Perner

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1815
Místo narození: Bratčice
Datum úmrtí: 10. září 1845

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Perner? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Averze? Rozumíte pojmu Oligarcha? Znáte pojem Hic sunt leones? Znáte pojem Trichomoniáza?

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, etymologie, kdo je Jan Perner?, heslo, lexikon, formulace, původ slova, popis, wiki, definice, význam slova, synonymum, co je to Jan Perner?, význam pojmu, kdo to je

Pojem Jan Perner je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Perner zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Jan Perner na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Jan Perner ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jan Perner ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Jan Perner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Perner například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Jan Perner?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Perner? Kdo to byl Jan Perner? Kdy se narodil Jan Perner? Kde se narodil Jan Perner? Kdy zemřel Jan Perner? Jan Perner je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jan Perner například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Perner i v jiné kategorii než je historie.