Kdo je to?
Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Jan Perner

Kdo byl Jan Perner? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, historie

Jan Perner byl známý projektant i stavitel, který se zaměřil na stavbu železničních tratí. Absolvoval polytechnická studia, studijní cestu po Německu, Anglii a Belgii a pracoval na stavbách tratí v Rusku. K jeho nejznámějším pracím patří stavba úseků na Severní dráze císaře Ferdinanda z Břeclavi do Brna a z Ostravy do Osvětimi.
Zbohatl na trasování spojení mezi Prahou a Vídní. Stal se vrchním inženýrem státních drah. Je autorem návrhu trasy z Prahy do Drážďan. Jan Perner řešil také prostor pro pražské nádraží.Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Základní informace o osobě Jan Perner

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1815
Místo narození: Bratčice
Datum úmrtí: 10. září 1845

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Perner? Pak se podělte s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Souvětí? Víte co je Quiche? Znáte pojem Žoužel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mobilizace?

Klíčová slova: Jan Perner, kdo je Jan Perner?, datum úmrtí, život, Kdy zemřel Jan Perner, historie, kde se narodil Jan Perner?, místo narození, historie, wiki, kdo to je, osobnost, zajímavosti, životopis, Jan Perner, informace

Pojem Jan Perner je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jan Perner

Zkusit najít slovo Jan Perner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Jan Perner ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Jan Perner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Jan Perner ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Jan Perner na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Perner například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Perner

Nyní již víte Kdo byl Jan Perner? Kdy se narodil Jan Perner? Kde se narodil Jan Perner? Kdy zemřel Jan Perner? Jan Perner je v sekci Historie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Perner např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Perner i v jiné kategorii než je historie.