Kdo je to?
Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Jan Perner?

Kdo to byl Jan Perner? Stručný životopis

Jan Perner byl známý projektant i stavitel, který se zaměřil na stavbu železničních tratí. Absolvoval polytechnická studia, studijní cestu po Německu, Anglii a Belgii a pracoval na stavbách tratí v Rusku. K jeho nejznámějším pracím patří stavba úseků na Severní dráze císaře Ferdinanda z Břeclavi do Brna a z Ostravy do Osvětimi.
Zbohatl na trasování spojení mezi Prahou a Vídní. Stal se vrchním inženýrem státních drah. Je autorem návrhu trasy z Prahy do Drážďan. Jan Perner řešil také prostor pro pražské nádraží.Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, slavní lidé, osobnosti z historie

Základní informace o osobě Jan Perner

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1815
Místo narození: Bratčice
Datum úmrtí: 10. září 1845

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Perner? s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Satisfakce? Vzpomenete si na definici slova Nezisková organizace? Znáte pojem Velur? Vzpomněli byste si na význam slova Bronchitida?

Klíčová slova: formulace, vysvětlení, historie, popis, wiki, význam slova, kdo to je, pojem, přesný význam, synonymum, lexikon, co je to Jan Perner?, co znamená, heslo, definice, popis

Pojem Jan Perner je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat termín Jan Perner ve Wikipedii

Vyhledat pojem Jan Perner na Google.cz

Zkusit najít frázi Jan Perner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Jan Perner ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Perner například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Jan Perner? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Perner? Kdo to byl Jan Perner? Kdy se narodil Jan Perner? Kde se narodil Jan Perner? Kdy zemřel Jan Perner? Jan Perner je v sekci historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Perner dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Perner i v jiné kategorii než je historie.