Kdo je to?
Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, slavní lidé, osobnosti z historie

Kdo je to Jan Perner?

Kdo to byl Jan Perner? Stručný životopis

Jan Perner byl známý projektant i stavitel, který se zaměřil na stavbu železničních tratí. Absolvoval polytechnická studia, studijní cestu po Německu, Anglii a Belgii a pracoval na stavbách tratí v Rusku. K jeho nejznámějším pracím patří stavba úseků na Severní dráze císaře Ferdinanda z Břeclavi do Brna a z Ostravy do Osvětimi.
Zbohatl na trasování spojení mezi Prahou a Vídní. Stal se vrchním inženýrem státních drah. Je autorem návrhu trasy z Prahy do Drážďan. Jan Perner řešil také prostor pro pražské nádraží.Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, slavní lidé, osobnosti z historie

Základní údaje o osobě Jan Perner

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1815
Místo narození: Bratčice
Datum úmrtí: 10. září 1845

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Perner s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Satisfakce? Pamatujete si definici pojmu Volatilita? Znáte pojem Velur? Vzpomněli byste si co znamená slovo Skydrive?

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, původ slova, historie, význam pojmu, slovo, informace, přesný význam, definice, vysvětlení, co znamená, formulace, popis, popis, synonymum, wiki

Pojem Jan Perner je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Perner

Hledat slovo Jan Perner ve Wikislovníku

Najít termín Jan Perner ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Perner ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Jan Perner na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Perner například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Perner?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Perner? Kdo to byl Jan Perner? Kdy se narodil Jan Perner? Kde se narodil Jan Perner? Kdy zemřel Jan Perner? Jan Perner patří do sekce historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Perner dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Perner i v jiné kategorii než je historie.