Kdo je to?
Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Kdo byl Jan Perner?

Kdo byl Jan Perner? Životopis, informace, biografie, historie

Jan Perner byl známý projektant i stavitel, který se zaměřil na stavbu železničních tratí. Absolvoval polytechnická studia, studijní cestu po Německu, Anglii a Belgii a pracoval na stavbách tratí v Rusku. K jeho nejznámějším pracím patří stavba úseků na Severní dráze císaře Ferdinanda z Břeclavi do Brna a z Ostravy do Osvětimi.
Zbohatl na trasování spojení mezi Prahou a Vídní. Stal se vrchním inženýrem státních drah. Je autorem návrhu trasy z Prahy do Drážďan. Jan Perner řešil také prostor pro pražské nádraží.Kdo byl Jan Perner? Životopis Jan Perner, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Hlavní informace o osobě Jan Perner

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1815
Místo narození: Bratčice
Datum úmrtí: 10. září 1845

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Perner sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Averze? Znáte pojem Úsečka? Znáte pojem Fruktóza? Vzpomenete si na definici slova Miso pasta?

Klíčová slova: místo narození, národnost, popis, lexikon, wikipedie, wiki, osobnost, narození, datum narození, kdy se narodil Jan Perner?, životopis, datum úmrtí, informace, biografie, historie, kdo je Jan Perner?

Pojem Jan Perner je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Jan Perner

Zkusit najít termín Jan Perner ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Jan Perner ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Jan Perner ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Jan Perner ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jan Perner ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Perner například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Perner?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Jan Perner? Kdy se narodil Jan Perner? Kde se narodil Jan Perner? Kdy zemřel Jan Perner? Jan Perner patří do sekce Historie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Perner řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Perner i v jiné kategorii než je historie.