Kdo je to?
Kdo je to Ondřej Sokol? Životopis Ondřej Sokol, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Ondřej Sokol?

Kdo je to Ondřej Sokol? Stručný životopis

Onřej Sokol je známý český herec, režisér, moderátor a bývalý umělecký šéf Činoherního klubu. Narodil se a vyrůstal v Šumperku, odkud se po maturitě na gymnáziu dostal na pražskou DAMU, kde studoval do roku 1996. Během studií začal hrát v Městském divadle v Mladé Boleslavi, odkud v roce 1999 přešel do Činoherního klubu, kde hrál a také začal režírovat. Režíroval i pro jiná divadla (Divadlo Hybernia, Studio dva, Divadlo na Jezerce a další). Za režii inscenace Osiřelý západ obdržel Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a také Cenu Thálie. Od roku 2006 Ondřej působil jako jedna z hlavních postav v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde působil do roku 2011. V témže roce začal na televizi Prima účinkovat v zábavním pořadu Partička, za kterou během jeho pětiletého působení získal dvakrát cenu TýTý za pořad roku. V roce 2013 byl nominován v kategorii nejlepší mužský herecký výkon na mezinárodním filmovém festivalu v Monte Carlu za film Occamova břitva. Po Partičce začal moderovat televizní show Tvoje tvář má známy hlas na televizi Nova. Po rekordní sledovanosti a celkovém úspěchu Ondřej moderoval sedm řad tohoto pořadu. V roce 2021 bude následovat v pořadí již osmá série. V roce 2018 se stal uměleckým šéfem Činoherního klubu, ale po dvou letech přenechal tuto pozici svému kolegovi Martinu Fingerovi. Po České republice jezdíval s jeho stand-up show Celebrity, kterou však musel kvůli pandemii COVID-19 na nějaký čas přerušit.Kdo je to Ondřej Sokol? Životopis Ondřej Sokol, lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Ondřej Sokol

Národnost: česká
Datum narození: 16. 10. 1971
Místo narození: Šumperk, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ondřej Sokol? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Pirohy? Znáte termín Gnozeologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Majdan? Víte, co je to Moruše?

Klíčová slova: informace, kdo je Ondřej Sokol?, formulace, význam slova, popis, vysvětlení, přesný význam, popis, synonymum, kdo to je, Ondřej Sokol, herectví, slovo, význam, lexikon, původ slova

Pojem Ondřej Sokol je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Ondřej Sokol v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Ondřej Sokol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ondřej Sokol ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ondřej Sokol ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ondřej Sokol například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Ondřej Sokol? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ondřej Sokol? Kdo to byl Ondřej Sokol? Kdy se narodil Ondřej Sokol? Kde se narodil Ondřej Sokol? Ondřej Sokol je v sekci herectví. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Ondřej Sokol třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ondřej Sokol i v jiné kategorii než je herectví.