Kdo je to?
Kdo je Rejžek? Životopis Rejžek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Rejžek

Kdo je Rejžek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Rejžek Jan je novinář a filmový i hudební kritik. Píše také básně, které vydal ve dvou sbírkách. Předělem v jeho životě se stal rok 1989. Do té doby působil Jan Rejžek jako sportovní novinář a později jako autor recenzí v časopise Melodie, připravoval také klubové hudební pořady a moderoval folkové a rockové festivaly, kdy umožnil Václavu Havlovi vystoupit na veřejnosti. Sám psal příspěvky do samizdatových novin a sháněl podpisy pod petici Několik vět. Aktivně protestoval proti uvěznění Rudolfa Zemana a Jiřího Rumla.
Po roce 1989 prošel řadou zaměstnání a vykonával různé funkce – od úředníka v Kanceláři prezidenta republiky k tiskovému mluvčímu ODA, zpravodajským redaktorem, redaktorem rádia Svobodná Evropa, v Českém rozhlase vedl pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, kde však použil nevhodné výrazy vůči posluchačce a jeho působení pak bylo ukončeno. Pro volbu nevhodných výrazů bývá často předmětem kritiky a dokonce i soudních sporů.Kdo je Rejžek? Životopis Rejžek, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Rejžek

Národnost: česká
Datum narození: 21. června 1954
Místo narození: České Budějovice

Popis osobnosti Rejžek můžete sdílet s kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Fermentace? Pamatujete si definici pojmu Botox? Rozumíte pojmu Velikonoční vigilie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Majáles?

Klíčová slova: umělci, národnost, osobnost, vysvětlení, místo narození, kdo je Rejžek?, zajímavosti, osobnosti, informace, Rejžek, kdy se narodil Rejžek?, lexikon, narození, život, kde se narodil Rejžek?, wikipedie

Pojem Rejžek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Rejžek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Rejžek ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Rejžek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Rejžek ve Wikipedii

Najít heslo Rejžek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rejžek například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Rejžek? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Rejžek? Kdy se narodil Rejžek? Kde se narodil Rejžek? Rejžek se nachází v kategorii Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Rejžek třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rejžek i v jiné kategorii než je umělci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.