Kdo je to?
Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Rejžek?

Kdo je to Rejžek? Stručný životopis

Rejžek Jan je novinář a filmový i hudební kritik. Píše také básně, které vydal ve dvou sbírkách. Předělem v jeho životě se stal rok 1989. Do té doby působil Jan Rejžek jako sportovní novinář a později jako autor recenzí v časopise Melodie, připravoval také klubové hudební pořady a moderoval folkové a rockové festivaly, kdy umožnil Václavu Havlovi vystoupit na veřejnosti. Sám psal příspěvky do samizdatových novin a sháněl podpisy pod petici Několik vět. Aktivně protestoval proti uvěznění Rudolfa Zemana a Jiřího Rumla.
Po roce 1989 prošel řadou zaměstnání a vykonával různé funkce – od úředníka v Kanceláři prezidenta republiky k tiskovému mluvčímu ODA, zpravodajským redaktorem, redaktorem rádia Svobodná Evropa, v Českém rozhlase vedl pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, kde však použil nevhodné výrazy vůči posluchačce a jeho působení pak bylo ukončeno. Pro volbu nevhodných výrazů bývá často předmětem kritiky a dokonce i soudních sporů.Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Rejžek

Národnost: česká
Datum narození: 21. června 1954
Místo narození: České Budějovice

Popis osobnosti Rejžek můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Progresivní daň? Pamatujete si definici pojmu Homeopatie? Rozumíte pojmu Airbrush? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dotační podvod?

Klíčová slova: informace, popis, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, etymologie, formulace, přesný výraz, pojem, synonymum, původ slova, definice, co je to Rejžek?, kdo je Rejžek?, termín, umělci

Pojem Rejžek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Rejžek

Vyhledat výraz Rejžek ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Rejžek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rejžek ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Rejžek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rejžek například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Rejžek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Rejžek? Kdo to byl Rejžek? Kdy se narodil Rejžek? Kde se narodil Rejžek? Rejžek patří do sekce umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Rejžek kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rejžek i v jiné kategorii než je umělci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.