Kdo je to?
Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Rejžek?

Kdo je to Rejžek? Stručný životopis

Rejžek Jan je novinář a filmový i hudební kritik. Píše také básně, které vydal ve dvou sbírkách. Předělem v jeho životě se stal rok 1989. Do té doby působil Jan Rejžek jako sportovní novinář a později jako autor recenzí v časopise Melodie, připravoval také klubové hudební pořady a moderoval folkové a rockové festivaly, kdy umožnil Václavu Havlovi vystoupit na veřejnosti. Sám psal příspěvky do samizdatových novin a sháněl podpisy pod petici Několik vět. Aktivně protestoval proti uvěznění Rudolfa Zemana a Jiřího Rumla.
Po roce 1989 prošel řadou zaměstnání a vykonával různé funkce – od úředníka v Kanceláři prezidenta republiky k tiskovému mluvčímu ODA, zpravodajským redaktorem, redaktorem rádia Svobodná Evropa, v Českém rozhlase vedl pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, kde však použil nevhodné výrazy vůči posluchačce a jeho působení pak bylo ukončeno. Pro volbu nevhodných výrazů bývá často předmětem kritiky a dokonce i soudních sporů.Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Rejžek

Národnost: česká
Datum narození: 21. června 1954
Místo narození: České Budějovice

Tento text (Rejžek) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Gyroskop? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přísloví? Rozumíte pojmu Disponibilní zůstatek? Znáte termín Scholastika?

Klíčová slova: kdo je Rejžek?, význam, wiki, co je to Rejžek?, umělci, synonymum, termín, lexikon, kdo to je, přesný význam, popis, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, slovo, přesný výraz

Pojem Rejžek je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Rejžek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Rejžek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Rejžek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Rejžek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rejžek například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Rejžek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Rejžek? Kdo to byl Rejžek? Kdy se narodil Rejžek? Kde se narodil Rejžek? Rejžek je v sekci umělci. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Rejžek dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rejžek i v jiné kategorii než je umělci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.