Kdo je to?
Kdo je Jan Neckář? Životopis Jan Neckář, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jan Neckář

Kdo je Jan Neckář? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jan Neckář je český hudební skladatel, zpěvák, bratr zpěváka a herce Václava Neckáře. Neckář se narodil v Ústí nad Labem. Jejich otec hrál divadlo pod pseudonymem Dubský. Jan má staršího a slavnějšího bratra zpěváka a herce Václava Neckáře. Od malička byl vedený svými rodiči k hudbě a později začal studovat na Vojenské hudební škole Víta Nejedlého v Roudnici nad Labem. Vystudoval zde hru na violoncello a také na klarinet. Studium úspěšně dokončil v roce 1968.
O tři roky později založil spolu s Otou Peřinou pop-rockovou kapelu s názvem Bacily (1971). Za další tři roky se stal frontmanem kapely. Pro kapelu také psal hudbu a texty. Stejně tak psal texty a hudbu pro svého bratra Václava (Stín katedrál, Kaskadér, Andělé strážní, Apokalypsa duše, Se svou Mášou, Celou noc a další). Hudbu skládal i pro Helenu Vondráčkovou, Evu Pilarovou, Petra Hapku a jiné. S kapelou Bacily oslavil roku 2021 padesát let své existence.
Roku 1991 Neckář založil hudební vydavatelství Ne a Ne. Vydavatelství se zaměřuje především na reedice.
Roku 2021 měl Jan Neckář Infarkt.Kdo je Jan Neckář? Životopis Jan Neckář, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jan Neckář

Národnost: česká
Datum narození: 11. 2. 1949
Místo narození: Ústí nad Labem, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Neckář s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Black friday? Víte co je Krkavice? Znáte pojem Gastronomie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Steam?

Klíčová slova: hudba, wikipedie, datum narození, lexikon, wiki, život, narození, biografie, hudba, vysvětlení, životopis, zajímavosti, informace, osobnost, popis, kdy se narodil Jan Neckář?

Pojem Jan Neckář je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Jan Neckář

Zkusit najít slovo Jan Neckář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Jan Neckář ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Jan Neckář ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Jan Neckář ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Jan Neckář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Neckář například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Neckář

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jan Neckář? Kdy se narodil Jan Neckář? Kde se narodil Jan Neckář? Jan Neckář patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, zelená kytara, jan Neckář, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jan Neckář např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Neckář i v jiné kategorii než je hudba.