Kdo je to?
Kdo je David Sinclair? Životopis David Sinclair, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo je David Sinclair?

Kdo je David Sinclair? Životopis, informace, biografie, věda

David Andrew Sinclair je australský biolog, vědec a profesor genetiky na Harvard Medical School v Bostonu v USA. Sinclair se narodil ve městě Sydney ve státě Nový Jižní Wales v Austrálii. Po střední škole začal studovat University of New South Wales, kde získal bakalářský titul. Ve 26 letech získal titul Ph.D. v oboru molekulární biologie. Později byl Sinclair zaměstnán v USA na Harvard Medical School (1999). Roku 2003 se laboratoř potýkala s nedostatkem financí. Sinclair se setkal s filantropem Paulem F. Glennem, který přispěl harvardské univerzitě 5 milionů dolarů a mohly tak být vystavěny Paul F. Glenn Laboratories (centrum pro biologii stárnutí), jejichž je Sinclair ředitelem. Roku 2008 byl jmenován profesorem na Harvard Medical School. Roku 2019 vydal knihu Lifespan: Why We Age – and Why We Don’t Have To (Konec stárnutí), která se následně stala bestsellerem a byla přeložena do více než 18 světových jazyků.
Sinclair se objevil v různých časopisech a pořadech jako jako Time, The New York Times, The Charlie Rose Show, 60 Minutes, Ted talk, The Joe Rogan Experience. Byl zařazen mezi 100 nejvlivnějších osob světa (2014).Kdo je David Sinclair? Životopis David Sinclair, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě David Sinclair

Národnost: australská
Datum narození: 26. 6. 1969
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie

Sdílejte tuto stránku s osobností David Sinclair s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Slovo podřazené? Znáte definici termínu Doména? Rozumíte pojmu Prevenar 13? Pamatujete si definici pojmu Kriminalita?

Klíčová slova: životopis, informace, národnost, kdy se narodil David Sinclair?, biografie, život, datum narození, zajímavosti, wiki, David Sinclair, věda, kdo je David Sinclair?, lexikon, věda, narození, David Sinclair

Pojem David Sinclair je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu David Sinclair zkuste tyto odkazy

Najít slovo David Sinclair ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem David Sinclair ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi David Sinclair ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi David Sinclair ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo David Sinclair například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Sinclair

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to David Sinclair? Kdy se narodil David Sinclair? Kde se narodil David Sinclair? David Sinclair je v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka David Sinclair řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Sinclair i v jiné kategorii než je věda.