Kdo je to?
Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis Ivo Šmoldas, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Ivo Šmoldas

Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Ivo Šmoldas je český scenárista, básník, redaktor v nakladatelství, kulturní publicista, moderátor, televizní a seriálový herec a také překladatel. Šmoldas se narodil v Prostějově. Po maturitě na střední škole se přihlásil na Filosofickou Fakultu Univerzity Karlovy. Po úspěšném absolutoriu na FF UK začal pracovat jako manažer a nakladatelský redaktor pro nakladatelství Český spisovatel. Pracoval rovněž v nakladatelství Columbus a později se stal spoluzakladatelem soukromého nakladatelství Apsida. Následně začal působit jako umělec na volné noze a překládal z angličtiny a ze slovenštiny do češtiny. Spolupracoval s Českou televizí, pro kterou připravoval pořad o knihách s názvem Knižní svět a moderoval pořady s kulturní tematikou jako Dementi (2004), Knižní svět (2005) nebo 30 let to šlape (2017).
V televizi se Šmoldas objevil také v epizodních rolích televizních seriálů Četnické humoresky (2007), Ošklivka Katka (2008), Trapasy (2012), Mazalové (2014), Ohnivý kuře (2017), Krejzovi (2018), Sestřičky Modrý kód (2020). Menší role si zahrál ve filmech Kolotoč (2007), Wilsonov (2015), Štěstí je krásná věc a Ach, ta láska nebeská… (2020).
Šmoldas napsal roku 1988 sbírku veršů Zimní srst. Jeho tvorba se objevila v dalších knihách jako Zvláštní znamení (1985), Trvalé bydliště Praha (1986), Volební dementi (2006). Mezi jeho poslední dvě knihy patří Co Vy na to, pane Šmoldasi? (2011) a Co Vy na to, pane Šmoldasi? 2 (2012).
V Rádio Impuls spolupracuje jako glosátor aktuálního dění a na Český rozhlas Dvojka moderuje vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase.Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis Ivo Šmoldas, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Ivo Šmoldas

Národnost: česká
Datum narození: 23. 7. 1955
Místo narození: Prostějov, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Ivo Šmoldas s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Prvopis? Víte co je Kontrolní hlášení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Suspenzor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tamaryšek?

Klíčová slova: místo narození, informace, biografie, osobnosti, zajímavosti, kdy se narodil Ivo Šmoldas?, Ivo Šmoldas, Ivo Šmoldas, život, popis, literatura, narození, kde se narodil Ivo Šmoldas?, národnost, datum narození, životopis

Pojem Ivo Šmoldas je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ivo Šmoldas

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivo Šmoldas ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Ivo Šmoldas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Ivo Šmoldas na Google.cz

Vyhledat termín Ivo Šmoldas ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ivo Šmoldas na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivo Šmoldas například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivo Šmoldas

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Ivo Šmoldas? Kdy se narodil Ivo Šmoldas? Kde se narodil Ivo Šmoldas? Ivo Šmoldas patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka píše, ivo Šmoldas, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Ivo Šmoldas dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivo Šmoldas i v jiné kategorii než je literatura.