Kdo je to?
Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis Ivo Šmoldas, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo je Ivo Šmoldas?

Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis, informace, biografie, literatura

Ivo Šmoldas je český scenárista, básník, redaktor v nakladatelství, kulturní publicista, moderátor, televizní a seriálový herec a také překladatel. Šmoldas se narodil v Prostějově. Po maturitě na střední škole se přihlásil na Filosofickou Fakultu Univerzity Karlovy. Po úspěšném absolutoriu na FF UK začal pracovat jako manažer a nakladatelský redaktor pro nakladatelství Český spisovatel. Pracoval rovněž v nakladatelství Columbus a později se stal spoluzakladatelem soukromého nakladatelství Apsida. Následně začal působit jako umělec na volné noze a překládal z angličtiny a ze slovenštiny do češtiny. Spolupracoval s Českou televizí, pro kterou připravoval pořad o knihách s názvem Knižní svět a moderoval pořady s kulturní tematikou jako Dementi (2004), Knižní svět (2005) nebo 30 let to šlape (2017).
V televizi se Šmoldas objevil také v epizodních rolích televizních seriálů Četnické humoresky (2007), Ošklivka Katka (2008), Trapasy (2012), Mazalové (2014), Ohnivý kuře (2017), Krejzovi (2018), Sestřičky Modrý kód (2020). Menší role si zahrál ve filmech Kolotoč (2007), Wilsonov (2015), Štěstí je krásná věc a Ach, ta láska nebeská… (2020).
Šmoldas napsal roku 1988 sbírku veršů Zimní srst. Jeho tvorba se objevila v dalších knihách jako Zvláštní znamení (1985), Trvalé bydliště Praha (1986), Volební dementi (2006). Mezi jeho poslední dvě knihy patří Co Vy na to, pane Šmoldasi? (2011) a Co Vy na to, pane Šmoldasi? 2 (2012).
V Rádio Impuls spolupracuje jako glosátor aktuálního dění a na Český rozhlas Dvojka moderuje vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase.Kdo je Ivo Šmoldas? Životopis Ivo Šmoldas, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Ivo Šmoldas

Národnost: česká
Datum narození: 23. 7. 1955
Místo narození: Prostějov, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ivo Šmoldas sdílet s ostatnímina veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Stejnopis? Rozumíte pojmu Blahopřání? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tourettův syndrom? Znáte pojem Prezenční studium?

Klíčová slova: místo narození, literatura, život, Ivo Šmoldas, kde se narodil Ivo Šmoldas?, narození, popis, biografie, lexikon, wiki, kdo je Ivo Šmoldas?, osobnosti, zajímavosti, wikipedie, kdy se narodil Ivo Šmoldas?, životopis

Pojem Ivo Šmoldas je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Ivo Šmoldas hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Ivo Šmoldas ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Ivo Šmoldas ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ivo Šmoldas ve Wikipedii

Najít termín Ivo Šmoldas ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Ivo Šmoldas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivo Šmoldas například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Ivo Šmoldas? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Ivo Šmoldas? Kdy se narodil Ivo Šmoldas? Kde se narodil Ivo Šmoldas? Ivo Šmoldas se nachází v sekci Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Ivo Šmoldas třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivo Šmoldas i v jiné kategorii než je literatura.