Kdo je to?
Kdo je Alžbeta Stanková? Životopis Alžbeta Stanková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Alžbeta Stanková

Kdo je Alžbeta Stanková? Životopis, informace, biografie, herectví

Slovenská herečka Alžbeta Stanková se narodila 31. března 1979 v Bratislavě. Tam také vystudovala německé gymnázium odkud pokračovala na státní konzervatoř. V roce 1998 úspěšně na konzervatoři absolvovala hudebně dramatický obor. Kromě toho, že má herecké vzdělání je také inženýrkou ekonomie, jelikož vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě.
Ekonomii Alžbeta patrně studovala po vzoru svého otce, který je taktéž inženýrem ekonomie. Její matka je zubařka.
Od roku 1998 působí na prknech Radošinského naivního divadla.
Mezi filmy, ve kterých Alžbeta Stanková hrála patří například snímek Zlodejka z roku 1996 nebo oblíbený hudební film Rebelové, kde Alžbeta ztvárnila postavu Bugyny. Objevila se v něm po boku hereckých kolegů Zuzany Norisové, Jana Révaie, Tomáše Hanáka, Martina Kubačáka a dalších.
Od té doby ji mohli diváci vidět v oceňovaném snímku Brouk v hlavě v režii Zdeňka Zelenky nebo v pohádce Miroslava Šmídmajera Peklo s princeznou, v níž si Alžbeta zahrála postavu sexy a zábavné čertice Muribany.
V roce 2010 se objevila po boku Jaroslava Šmída, Terezy Bebarové, Evy Holubové, Jiřího Langmajera a Bohumila Klepla v roli letušky Lenky Ulverové. O dva roky později ji mohli diváci vidět ve filmu Filmoviedky: Náhradní matka. Poté si zahrála ještě ve snímcích Můj příběh, Nový život: Šťastné a veselé, Za vším hledej ženu a Bezva zuby na zásnuby.
V budoucnu by se měla objevil i nové romantické komedii v režii Rudolfa Merknera, který vzniká na motivy předlohy Jany Bernáškové, a jehož premiéra je naplánována na rok 2023.
Kromě filmových rolí má za sebou Alžbeta Stanková i mnoho zkušeností se seriály. Již v roce 1995 si střihla roličku ve slovenském rodinném seriálu Škriatok poté se ale k seriálům vrátila až téměř po deseti letech.
V roce 2004 se objevila ve vztahovém seriálu Rodinná pouta, dále ji mohli diváci vidět v seriálech Panelák, Vyprávěj, Přešlapy, nikdy neříkej nikdy, Jak jsem přežil, Policajti z centra, Doktori, Přístav, Pravá tvár, Ohnivý kuře, Nový život, Hvězdy nad hlavou, Polda, Dobré zprávy a Sedm schodů k moci, kde si Alžbeta zahrála po boku Evy Podzimkové a Jiřího Vyorálka.
V osobním životě se v roce 2009 seznámila s podnikatelem a ochotnickým hercem Janem Seidlem, který po dvou letech vztahu, právě v den jejích dvaatřicátých narozenin, na pódiu divadla Kalich požádal o ruku. Manželům se dubnu 2012 narodila dcera Alžběta.Kdo je Alžbeta Stanková? Životopis Alžbeta Stanková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Alžbeta Stanková

Národnost: československá, česká
Datum narození: 31. března 1979
Místo narození: Bratislava

Líbí se stručný životopis s osobou Alžbeta Stanková? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Guarana? Vzpomněli byste si co označuje výraz Truck Trial? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cestopis? Znáte termín Elektrický proud?

Klíčová slova: lexikon, wiki, místo narození, wikipedie, informace, Alžbeta Stanková, národnost, život, kde se narodila Alžbeta Stanková?, kdo je Alžbeta Stanková?, popis, osobnost, biografie, herectví, vysvětlení, narození

Pojem Alžbeta Stanková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Alžbeta Stanková na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alžbeta Stanková ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Alžbeta Stanková ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Alžbeta Stanková na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alžbeta Stanková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžbeta Stanková například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Alžbeta Stanková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Alžbeta Stanková? Kdy se narodila Alžbeta Stanková? Kde se narodila Alžbeta Stanková? Alžbeta Stanková se nachází v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alžbeta Stanková dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžbeta Stanková i v jiné kategorii než je herectví.