Kdo je to?
Kdo byl Bob Marley? Životopis Bob Marley, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bob Marley?

Kdo to byl Bob Marley? Stručný životopis

Bob Marley, původně Robert Nesta Marley, byl zpěvák, kytarista a skladatel jamajského původu. Jeho žánry bylo reggae, rocksteady a ska. Zpěvákovy počátky byly spjaty s kapelou The Wailers, kde vytvořil vlastní jedinečný styl.
Po rozpadu skupiny se Bob Marley vydal na sólovou dráhu a přemístil se do Anglie. Zde vydal album Exodus, které mu přineslo světovou popularitu a stal se nejprodávanějším umělcem v historii. Následovalo album Kaya a posmrtně vyšlo album Legend. Zpěvák v nízkém věku podlehl rakovině, zapsal se však nesmazatelně do hudební historie a stal se reggae legendou.Kdo byl Bob Marley? Životopis Bob Marley, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Bob Marley

Národnost: USA Jamajka
Datum narození: 6. února 1945
Místo narození: Saint Ann Parish
Datum úmrtí: 11. května 1981

Tento text (Bob Marley) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Vojtova metoda? Znáte pojem Komunikace? Víte, co je to Piniové oříšky? Vzpomenete si na definici slova Orgán?

Klíčová slova: definice, vysvětlení, pojem, odborný výraz, co znamená, hudba, kdo je Bob Marley?, význam, slovo, termín, popis, co je to Bob Marley?, synonymum, wiki, formulace, kdo to je

Pojem Bob Marley je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Bob Marley ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bob Marley ve Wikipedii

Zkusit najít Bob Marley ve Wikislovníku

Najít výraz Bob Marley ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Marley například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Bob Marley? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bob Marley? Kdo to byl Bob Marley? Kdy se narodil Bob Marley? Kde se narodil Bob Marley? Kdy zemřel Bob Marley? Bob Marley je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Bob Marley kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Marley i v jiné kategorii než je hudba.