Kdo je to?
Kdo byl Bob Marley? Životopis Bob Marley, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Bob Marley?

Kdo byl Bob Marley? Životopis, informace, biografie, hudba

Bob Marley, původně Robert Nesta Marley, byl zpěvák, kytarista a skladatel jamajského původu. Jeho žánry bylo reggae, rocksteady a ska. Zpěvákovy počátky byly spjaty s kapelou The Wailers, kde vytvořil vlastní jedinečný styl.
Po rozpadu skupiny se Bob Marley vydal na sólovou dráhu a přemístil se do Anglie. Zde vydal album Exodus, které mu přineslo světovou popularitu a stal se nejprodávanějším umělcem v historii. Následovalo album Kaya a posmrtně vyšlo album Legend. Zpěvák v nízkém věku podlehl rakovině, zapsal se však nesmazatelně do hudební historie a stal se reggae legendou.Kdo byl Bob Marley? Životopis Bob Marley, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Bob Marley

Národnost: USA Jamajka
Datum narození: 6. února 1945
Místo narození: Saint Ann Parish
Datum úmrtí: 11. května 1981

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bob Marley s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Přívlastek? Znáte termín Ředitelské volno? Víte, co je to Prevenar 13? Víte, co je to Wap?

Klíčová slova: kdo to je, místo narození, biografie, osobnosti, Kdy zemřel Bob Marley, hudba, lexikon, nežijící, vysvětlení, popis, datum narození, Bob Marley, kdy se narodil Bob Marley?, kdo je Bob Marley?, životopis, kde se narodil Bob Marley?

Pojem Bob Marley je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Bob Marley na Youtube

Vyhledat slovo Bob Marley ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Bob Marley ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Bob Marley ve Wikipedii

Hledat heslo Bob Marley na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bob Marley například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Bob Marley?

Právě jste zjistili Kdo byl Bob Marley? Kdy se narodil Bob Marley? Kde se narodil Bob Marley? Kdy zemřel Bob Marley? Bob Marley se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Bob Marley kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bob Marley i v jiné kategorii než je hudba.