Kdo je to?
Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo byla Marie Stuartovna?

Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis, informace, biografie, panovníci

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Stuartovna? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tetanie? Víte, co je to Mandel? Znáte pojem De facto? Rozumíte pojmu Sebereflexe?

Klíčová slova: osobnosti, datum narození, kdo je Marie Stuartovna?, datum úmrtí, nežijící, wikipedie, wiki, kde se narodila Marie Stuartovna?, informace, panovníci, zajímavosti, popis, vysvětlení, panovníci, život, životopis

Pojem Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Marie Stuartovna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Marie Stuartovna na Google.cz

Vyhledat pojem Marie Stuartovna ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Marie Stuartovna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Marie Stuartovna na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Stuartovna například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Marie Stuartovna?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Marie Stuartovna? Kdy se narodila Marie Stuartovna? Kde se narodila Marie Stuartovna? Kdy zemřela Marie Stuartovna? Marie Stuartovna se nachází v sekci Panovníci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.