Kdo je to?
Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Stuartovna?

Kdo to byl Marie Stuartovna? Stručný životopis

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marie Stuartovna s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Aspartam? Rozumíte pojmu HIV? Znáte pojem Netflix? Znáte pojem Dextróza?

Klíčová slova: původ slova, význam, popis, heslo, informace, termín, synonymum, kdo to je, lexikon, co je to Marie Stuartovna?, co znamená, význam slova, etymologie, slovo, vysvětlení, formulace

Pojem Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Marie Stuartovna zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Marie Stuartovna na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marie Stuartovna ve Wikimedia Commons

Hledat termín Marie Stuartovna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Marie Stuartovna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Stuartovna například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Stuartovna

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Marie Stuartovna? Kdo to byl Marie Stuartovna? Kdy se narodil Marie Stuartovna? Kde se narodil Marie Stuartovna? Kdy zemřel Marie Stuartovna? Marie Stuartovna se nachází v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.