Kdo je to?
Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Stuartovna?

Kdo to byl Marie Stuartovna? Stručný životopis

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Líbí se stručný životopis s osobou Marie Stuartovna? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Animozita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Apokryf? Znáte pojem Jíška? Víte co je Obročí?

Klíčová slova: kdo je Marie Stuartovna?, heslo, wiki, vysvětlení, původ slova, slovo, popis, definice, kdo to je, synonymum, informace, etymologie, termín, význam pojmu, odborný výraz, lexikon

Pojem Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Marie Stuartovna na Google.cz

Vyhledat slovo Marie Stuartovna ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Marie Stuartovna na Youtube

Najít slovo Marie Stuartovna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Stuartovna například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Stuartovna

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Marie Stuartovna? Kdo to byl Marie Stuartovna? Kdy se narodil Marie Stuartovna? Kde se narodil Marie Stuartovna? Kdy zemřel Marie Stuartovna? Marie Stuartovna je v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.