Kdo je to?
Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo byla Marie Stuartovna?

Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis, informace, biografie, panovníci

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Sdílejte tuto stránku s osobností Marie Stuartovna s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tetanie? Znáte pojem Překotné myšlení? Znáte pojem Základní kapitál? Vzpomenete si na definici slova Freska?

Klíčová slova: panovníci, Marie Stuartovna, kdo to je, datum úmrtí, datum narození, kdy se narodila Marie Stuartovna?, Kdy zemřela Marie Stuartovna, osobnosti, wiki, život, Marie Stuartovna, biografie, zajímavosti, kde se narodila Marie Stuartovna?, wikipedie, panovníci

Pojem Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít frázi Marie Stuartovna ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Marie Stuartovna ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Marie Stuartovna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marie Stuartovna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Stuartovna například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Stuartovna

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byla Marie Stuartovna? Kdy se narodila Marie Stuartovna? Kde se narodila Marie Stuartovna? Kdy zemřela Marie Stuartovna? Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.