Kdo je to?
Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Stuartovna?

Kdo to byl Marie Stuartovna? Stručný životopis

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Tento text (Marie Stuartovna) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Aspartam? Pamatujete si definici pojmu Oxygenoterapie? Znáte pojem Netflix? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kvórum?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, odborný výraz, význam, wiki, informace, přesný výraz, význam slova, co znamená, lexikon, slovo, pojem, etymologie, co je to Marie Stuartovna?, popis, kdo je Marie Stuartovna?

Pojem Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Marie Stuartovna v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Marie Stuartovna ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Marie Stuartovna na Youtube

Vyhledat pojem Marie Stuartovna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Stuartovna například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Marie Stuartovna?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Marie Stuartovna? Kdo to byl Marie Stuartovna? Kdy se narodil Marie Stuartovna? Kde se narodil Marie Stuartovna? Kdy zemřel Marie Stuartovna? Marie Stuartovna je v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.