Kdo je to?
Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Marie Stuartovna

Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byla Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Základní informace o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Stuartovna? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Obezita? Vzpomněli byste si na význam slova Družice? Znáte pojem Ebola? Znáte definici termínu Kračun?

Klíčová slova: nežijící, biografie, wikipedie, lexikon, vysvětlení, život, informace, datum narození, životopis, osobnost, Kdy zemřela Marie Stuartovna, kdy se narodila Marie Stuartovna?, wiki, datum úmrtí, kdo je Marie Stuartovna?, Marie Stuartovna

Pojem Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Marie Stuartovna

Vyhledat termín Marie Stuartovna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Marie Stuartovna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Marie Stuartovna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Marie Stuartovna na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marie Stuartovna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Stuartovna například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Marie Stuartovna?

Právě nyní již víte Kdo byla Marie Stuartovna? Kdy se narodila Marie Stuartovna? Kde se narodila Marie Stuartovna? Kdy zemřela Marie Stuartovna? Marie Stuartovna je v kategorii Panovníci

Kategorie panovníci, španělská princezna, marie Stuartovna, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.