Kdo je to?
Kdo je Sia? Životopis Sia, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Sia?

Kdo je Sia? Životopis, informace, biografie, hudba

Sia je australská zpěvačka a hudebnice.
Celým jménem Sia Kate Isobelle Furler. Je popová zpěvačka, v její hudbě se však prolínají i další žánry - jazz, indie pop, soul nebo třeba i hip hop. Je známá tím, že nerada ukazuje svůj obličej - často jej zakrývá, nosí paruky atd.
Hudbou se Sia živila už v Austrálii, v roce 1997 se však přestěhovala do Londýna a zde opravdu začala její hudební kariéra. Začala spolupracovat se skupinou Zero 7. V roce 2001 vydala sólové album Healing Is Difficult, ve kterém se vyrovnávala se smrtí svého milého. V roce 2004 následovalo album Colour the Small One, které však nemělo takový úspěch, jaký si představovala, proto se přestěhovala do USA. Nové album z roku 2008 Some People Have Real Problems jí vyneslo kýženou popularitu a vysloužila si díky němu řadu ocenění. Na přední příčky hitparád ji pak v roce 2014 vrátilo album 1000 Forms of Fear.
Sia spolupracuje i s dalšími umělci. Pro některé kolegy píše songy (např. Diamonds pro Rihannu), její hudba se objevuje ve filmech (The Hunger Games: Catching Fire, My Little Pony: The Movie). Je také známá pro spolupráci s tanečnicí Maddie Ziegler, která vystupuje v jejích klipech.
Celý život ji provázejí psychické problémy, které několikrát na čas přerušily její kariéru, Sia se však vždy dokázala k hudbě vrátit.Kdo je Sia? Životopis Sia, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Sia

Národnost: australská
Datum narození: 18. prosince 1975
Místo narození: Adelaide

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Sia sdílet s ostatnímina Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Osoba blízká? Víte, co je to Brojler? Vzpomněli byste si co označuje výraz Umělá inteligence? Rozumíte pojmu Hemenex?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodil Sia?, vysvětlení, osobnost, život, kde se narodil Sia?, wikipedie, zajímavosti, popis, národnost, životopis, hudba, wiki, Sia, informace, datum narození

Pojem Sia je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít Sia ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Sia ve Wikislovníku

Zkusit najít Sia ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sia na Youtube

Vyhledat pojem Sia na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sia například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Sia?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Sia? Kdy se narodil Sia? Kde se narodil Sia? Sia je v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Sia třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sia i v jiné kategorii než je hudba.