Kdo je to?
Kdo je to Sia? Životopis Sia, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Sia?

Kdo je to Sia? Stručný životopis

Sia je australská zpěvačka a hudebnice.
Celým jménem Sia Kate Isobelle Furler. Je popová zpěvačka, v její hudbě se však prolínají i další žánry - jazz, indie pop, soul nebo třeba i hip hop. Je známá tím, že nerada ukazuje svůj obličej - často jej zakrývá, nosí paruky atd.
Hudbou se Sia živila už v Austrálii, v roce 1997 se však přestěhovala do Londýna a zde opravdu začala její hudební kariéra. Začala spolupracovat se skupinou Zero 7. V roce 2001 vydala sólové album Healing Is Difficult, ve kterém se vyrovnávala se smrtí svého milého. V roce 2004 následovalo album Colour the Small One, které však nemělo takový úspěch, jaký si představovala, proto se přestěhovala do USA. Nové album z roku 2008 Some People Have Real Problems jí vyneslo kýženou popularitu a vysloužila si díky němu řadu ocenění. Na přední příčky hitparád ji pak v roce 2014 vrátilo album 1000 Forms of Fear.
Sia spolupracuje i s dalšími umělci. Pro některé kolegy píše songy (např. Diamonds pro Rihannu), její hudba se objevuje ve filmech (The Hunger Games: Catching Fire, My Little Pony: The Movie). Je také známá pro spolupráci s tanečnicí Maddie Ziegler, která vystupuje v jejích klipech.
Celý život ji provázejí psychické problémy, které několikrát na čas přerušily její kariéru, Sia se však vždy dokázala k hudbě vrátit.Kdo je to Sia? Životopis Sia, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Sia

Národnost: australská
Datum narození: 18. prosince 1975
Místo narození: Adelaide

Sdílejte tuto stránku s osobností Sia s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Terasa? Víte co je Axióm? Vzpomněli byste si co označuje výraz RAM? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hltnost?

Klíčová slova: formulace, pojem, význam, etymologie, kdo to je, slovo, definice, heslo, co znamená, význam slova, popis, termín, odborný výraz, přesný výraz, kdo je Sia?, popis

Pojem Sia je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Sia ve vyhledávači Qwant

Najít termín Sia na Google.cz

Hledat frázi Sia ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Sia ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sia například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Sia? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Sia? Kdo to byl Sia? Kdy se narodil Sia? Kde se narodil Sia? Sia je v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Sia třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sia i v jiné kategorii než je hudba.