Kdo je to?
Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Frankenstein? Lidé, fikce

Kdo je to Frankenstein?

Jaký je význam slova Frankenstein? Co to znamená?

Frankenstein je člověkem stvořené monstrum. Poprvé se objevil v románu Mary Shelleyové z roku 1818.
V románu je Viktor Frankenstein vědcem, který stvořil netvora - monstrum velké síly, které je ohavné a nebezpečné. Obecně se však ustálilo označení Frankenstein právě pro zmíněného netvora.
V podání Shelleyové šlo o hororový román, který kritizoval průmyslovou revoluci a překotný vědecký rozvoj. Frankenstein se stal součástí západní kultury a jeho příběh se velmi často ocitá na filmovém plátně nebo je inspirací či námětem pro další knihy, snímky a umělecká díla.
Za Frankensteina můžeme označit i ošklivého, nepřirozeně škaredého člověka.Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Frankenstein? Lidé, fikce

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Civilismus? Vzpomněli byste si na význam slova Antiteze? Rozumíte pojmu Omalovánka? Znáte definici termínu Dyspepsie?

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, původ slova, přesný výraz, formulace, popis, vysvětlení, wikipedie, odborný výraz, přesný význam, synonymum, Frankenstein, heslo, termín, fikce, lexikon

Pojem Frankenstein je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Frankenstein lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Frankenstein ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Frankenstein ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Frankenstein ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Frankenstein v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Frankenstein ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Frankenstein například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Frankenstein? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Frankenstein? Definice pojmu Frankenstein se nachází v sekci Fikce

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace výraz, termín, heslo, výraztřeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fikce).