Kdo je to?
Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Frankenstein? Lidé, fikce

Kdo je to Frankenstein?

Co znamená a jaký je význam slova Frankenstein?

Frankenstein je člověkem stvořené monstrum. Poprvé se objevil v románu Mary Shelleyové z roku 1818.
V románu je Viktor Frankenstein vědcem, který stvořil netvora - monstrum velké síly, které je ohavné a nebezpečné. Obecně se však ustálilo označení Frankenstein právě pro zmíněného netvora.
V podání Shelleyové šlo o hororový román, který kritizoval průmyslovou revoluci a překotný vědecký rozvoj. Frankenstein se stal součástí západní kultury a jeho příběh se velmi často ocitá na filmovém plátně nebo je inspirací či námětem pro další knihy, snímky a umělecká díla.
Za Frankensteina můžeme označit i ošklivého, nepřirozeně škaredého člověka.Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Frankenstein? Lidé, fikce

Sdílejte tento text s heslem Frankenstein s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Lenost? Znáte pojem De facto? Rozumíte pojmu Cenný papír? Vzpomenete si na definici slova Intermezzo?

Klíčová slova: pojem, Frankenstein, wiki, co znamená, popis, přesný výraz, heslo, fikce, wikipedie, význam pojmu, vysvětlení, slovo, přesný význam, fikce, Frankenstein, původ slova

Pojem Frankenstein je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Frankenstein na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frankenstein ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Frankenstein na Youtube

Najít pojem Frankenstein ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Frankenstein ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Frankenstein například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Frankenstein? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Frankenstein? Definice pojmu Frankenstein patří do kategorie Fikce

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Frankenstein i v jiné části webu než je kategorie fikce.