Kdo je to?
Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Frankenstein? Lidé, fikce

Kdo je to Frankenstein?

Co znamená a jaký je význam slova Frankenstein?

Frankenstein je člověkem stvořené monstrum. Poprvé se objevil v románu Mary Shelleyové z roku 1818.
V románu je Viktor Frankenstein vědcem, který stvořil netvora - monstrum velké síly, které je ohavné a nebezpečné. Obecně se však ustálilo označení Frankenstein právě pro zmíněného netvora.
V podání Shelleyové šlo o hororový román, který kritizoval průmyslovou revoluci a překotný vědecký rozvoj. Frankenstein se stal součástí západní kultury a jeho příběh se velmi často ocitá na filmovém plátně nebo je inspirací či námětem pro další knihy, snímky a umělecká díla.
Za Frankensteina můžeme označit i ošklivého, nepřirozeně škaredého člověka.Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Frankenstein? Lidé, fikce

Sdílejte tuto stránku se slovem Frankenstein s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Bránice? Vzpomenete si na definici slova Přímá řeč? Rozumíte pojmu Veganství? Vzpomněli byste si na význam slova Recenze?

Klíčová slova: co znamená, wiki, etymologie, informace, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, přesný význam, heslo, Frankenstein, popis, fikce, význam pojmu, synonymum, fikce, přesný výraz

Pojem Frankenstein je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Frankenstein

Hledat termín Frankenstein ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Frankenstein ve Wikislovníku

Najít termín Frankenstein ve vyhledávači Qwant

Najít termín Frankenstein ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Frankenstein ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frankenstein například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Frankenstein

Nyní již víte Kdo je to Frankenstein? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Frankenstein? Definice pojmu Frankenstein patří do kategorie Fikce

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Frankenstein i v jiné části webu než je kategorie fikce.