Kdo je to?
Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Kdo je to Kulak?

Jaký je význam slova Kulak? Co to znamená?

Kulak je historické označení pro ruského zemědělce, který vlastnil větší majetek. V Sovětském svazu byli kulaci nepřiměřeně bohatí, a proto byli velkými nepřáteli. Slovo "kulak" je hanlivé. Při tzv. kolektivizaci (zabavování státem a poté sjednocování zemědělské půdy, o kterou se starala státní zemědělská družstva - kolchozy) jim byl veškerý majetek znárodněn a komunisté se navíc postarali o jejich potrestání, což byla např. deportace na Sibiř nebo do gulagu (pracovní tábor s krutým režimem pro politické vězně v SSSR). Sovětské běsnění v zemědělství nevedlo k ničemu pozitivnímu, vyvolalo hladomor a vyžádalo si asi 5 milionů obětí.Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Kulak? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Kyretáž? Znáte pojem Persona non grata? Vzpomněli byste si co označuje výraz Referát? Vzpomenete si na definici slova Eupnoe?

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, etymologie, wiki, popis, Kulak, přesný výraz, formulace, přesný význam, co znamená, kdo to je, význam, pojem, informace, termín, historie

Pojem Kulak je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Kulak ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kulak ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kulak ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Kulak na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kulak například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Kulak? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Kulak? Kdo to byl Kulak? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kulak? Definice pojmu Kulak se nachází v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).

Znáte pojem plugin nebo chipset?