Kdo je to?
Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Kdo je to Kulak?

Jaký je význam slova Kulak? Co to znamená?

Kulak je historické označení pro ruského zemědělce, který vlastnil větší majetek. V Sovětském svazu byli kulaci nepřiměřeně bohatí, a proto byli velkými nepřáteli. Slovo "kulak" je hanlivé. Při tzv. kolektivizaci (zabavování státem a poté sjednocování zemědělské půdy, o kterou se starala státní zemědělská družstva - kolchozy) jim byl veškerý majetek znárodněn a komunisté se navíc postarali o jejich potrestání, což byla např. deportace na Sibiř nebo do gulagu (pracovní tábor s krutým režimem pro politické vězně v SSSR). Sovětské běsnění v zemědělství nevedlo k ničemu pozitivnímu, vyvolalo hladomor a vyžádalo si asi 5 milionů obětí.Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kulak? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Torrent? Víte, co je to Oukrop? Vzpomněli byste si co označuje výraz AKA? Rozumíte pojmu Polenta?

Klíčová slova: význam slova, informace, popis, pojem, definice, etymologie, formulace, přesný výraz, co znamená, slovo, Kulak, popis, synonymum, kdo je Kulak?, význam pojmu, význam

Pojem Kulak je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Kulak

Hledejte bez špehování slovo Kulak ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kulak ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kulak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Kulak ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kulak například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Kulak, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Kulak? Kdo to byl Kulak? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kulak? Definice pojmu Kulak je v kategorii historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Kulak hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Znáte pojem plugin nebo chipset?