Kdo je to?
Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Kdo je to Kulak?

Jaký je význam slova Kulak? Co to znamená?

Kulak je historické označení pro ruského zemědělce, který vlastnil větší majetek. V Sovětském svazu byli kulaci nepřiměřeně bohatí, a proto byli velkými nepřáteli. Slovo "kulak" je hanlivé. Při tzv. kolektivizaci (zabavování státem a poté sjednocování zemědělské půdy, o kterou se starala státní zemědělská družstva - kolchozy) jim byl veškerý majetek znárodněn a komunisté se navíc postarali o jejich potrestání, což byla např. deportace na Sibiř nebo do gulagu (pracovní tábor s krutým režimem pro politické vězně v SSSR). Sovětské běsnění v zemědělství nevedlo k ničemu pozitivnímu, vyvolalo hladomor a vyžádalo si asi 5 milionů obětí.Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Kulak? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Kyretáž? Znáte termín Čest? Vzpomněli byste si co označuje výraz Referát? Víte, co je to Nespolehlivý plátce?

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, popis, definice, pojem, co je to Kulak?, lexikon, historie, význam slova, informace, heslo, kdo to je, synonymum, wiki, etymologie, kdo je Kulak?

Pojem Kulak je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Kulak lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Kulak ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Kulak ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Kulak na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kulak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kulak například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Kulak, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Kulak? Kdo to byl Kulak? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kulak? Definice pojmu Kulak je v kategorii historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Kulak i v jiné kategorii než v historie.

Znáte pojem plugin nebo chipset?