Kdo je to?
Kdo je Antonín Gondolán? Životopis Antonín Gondolán, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Antonín Gondolán?

Kdo je Antonín Gondolán? Životopis, informace, biografie, hudba

Antonín Gondolán je slovenský a romský hudebník, skladatel, kontrabasista, zpěvák a člen Rady vlády České republiky pro záležitosti romské menšiny. Gondolán se narodil ve slovenské vesnici Brutovce u Spišského Podhradí do početné rodiny (měl dalších 12 sourozenců). Když měl Gondolán 2 roky, přestěhoval se s rodinou do severních Čech. Od útlého věku byl svým otcem veden k hudbě a učil se hrát na kytaru, housle a kontrabas. První zkušenosti s hraním získal během různých křtů a svateb.
Od 15 let působil v Orchestru Gustava Broma, kde hrál na kontrabas. Brom si mladého Antonína vybral do orchestru jednou, když ho slyšel hrát na kontrabas právě v severních Čechách, kde měl Brom vystoupení. Během té doby začal navštěvovat Státní konzervatoř v Brně. Odtud následně přestoupil do Prahy na Státní konzervatoř. Na Státní konzervatoři v Praze se učil u profesora Pošty. Po studiu na konzervatoři získal angažmá v pražském divadle Semafor. Následujících 10 let spolupracoval s Orchestrem Ladislava Štaidla a se zpěvákem Karlem Gottem.
Po zájezdu do USA a Kanady v roce 1967 založil Gondolán skupinu Bratří Gondolánů. Kapela se brzy proslavila, protože vystupovali se slavnými osobnostmi jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška a další. Gondolán psal hudbu a texty pro kapelu tvořil Eduard Krečmar, Pavel Vrba a Petr Rada. Jejich hit s názvem Čekej a neplakej se prodal v počtu 150 000 nosičů. Na vrcholu slávy si dala kapela pauzu. Návrat kapely přišel až po roce 1989.
Antonín Gondolán zkoušel kandidovat do senátu roku 2004, avšak neúspěšně. Znovu kandidoval v komunálních volbách roku 2018, ale opět se jejich strana do zastupitelstva nedostala.Kdo je Antonín Gondolán? Životopis Antonín Gondolán, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Antonín Gondolán

Národnost: slovenská
Datum narození: 13. 6. 1942
Místo narození: Brutovce, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Antonín Gondolán sdílet s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Instagram? Vzpomněli byste si co znamená slovo Watt? Pamatujete si definici pojmu Investice? Víte co je Serverhosting?

Klíčová slova: kdy se narodil Antonín Gondolán?, informace, hudba, kdo je Antonín Gondolán?, Antonín Gondolán, osobnost, národnost, osobnosti, vysvětlení, lexikon, místo narození, biografie, kde se narodil Antonín Gondolán?, životopis, datum narození, zajímavosti

Pojem Antonín Gondolán je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Antonín Gondolán v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Antonín Gondolán ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Antonín Gondolán ve Wikipedii

Najít výraz Antonín Gondolán ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Antonín Gondolán ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Antonín Gondolán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Gondolán například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonín Gondolán

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Antonín Gondolán? Kdy se narodil Antonín Gondolán? Kde se narodil Antonín Gondolán? Antonín Gondolán se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Antonín Gondolán řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Gondolán i v jiné kategorii než je hudba.