Kdo je to?
Kdo je Antonín Gondolán? Životopis Antonín Gondolán, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Antonín Gondolán

Kdo je Antonín Gondolán? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Antonín Gondolán je slovenský a romský hudebník, skladatel, kontrabasista, zpěvák a člen Rady vlády České republiky pro záležitosti romské menšiny. Gondolán se narodil ve slovenské vesnici Brutovce u Spišského Podhradí do početné rodiny (měl dalších 12 sourozenců). Když měl Gondolán 2 roky, přestěhoval se s rodinou do severních Čech. Od útlého věku byl svým otcem veden k hudbě a učil se hrát na kytaru, housle a kontrabas. První zkušenosti s hraním získal během různých křtů a svateb.
Od 15 let působil v Orchestru Gustava Broma, kde hrál na kontrabas. Brom si mladého Antonína vybral do orchestru jednou, když ho slyšel hrát na kontrabas právě v severních Čechách, kde měl Brom vystoupení. Během té doby začal navštěvovat Státní konzervatoř v Brně. Odtud následně přestoupil do Prahy na Státní konzervatoř. Na Státní konzervatoři v Praze se učil u profesora Pošty. Po studiu na konzervatoři získal angažmá v pražském divadle Semafor. Následujících 10 let spolupracoval s Orchestrem Ladislava Štaidla a se zpěvákem Karlem Gottem.
Po zájezdu do USA a Kanady v roce 1967 založil Gondolán skupinu Bratří Gondolánů. Kapela se brzy proslavila, protože vystupovali se slavnými osobnostmi jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Waldemar Matuška a další. Gondolán psal hudbu a texty pro kapelu tvořil Eduard Krečmar, Pavel Vrba a Petr Rada. Jejich hit s názvem Čekej a neplakej se prodal v počtu 150 000 nosičů. Na vrcholu slávy si dala kapela pauzu. Návrat kapely přišel až po roce 1989.
Antonín Gondolán zkoušel kandidovat do senátu roku 2004, avšak neúspěšně. Znovu kandidoval v komunálních volbách roku 2018, ale opět se jejich strana do zastupitelstva nedostala.Kdo je Antonín Gondolán? Životopis Antonín Gondolán, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Antonín Gondolán

Národnost: slovenská
Datum narození: 13. 6. 1942
Místo narození: Brutovce, Československo

Popis osobnosti Antonín Gondolán můžete sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Psychopatie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Yuzu? Pamatujete si definici pojmu Arabica? Znáte termín Bypass?

Klíčová slova: kdo je Antonín Gondolán?, wiki, kde se narodil Antonín Gondolán?, informace, lexikon, narození, Antonín Gondolán, kdy se narodil Antonín Gondolán?, místo narození, popis, osobnost, wikipedie, hudba, zajímavosti, datum narození, národnost

Pojem Antonín Gondolán je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Antonín Gondolán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Antonín Gondolán ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Antonín Gondolán na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Antonín Gondolán ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Antonín Gondolán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Gondolán například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Antonín Gondolán? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Antonín Gondolán? Kdy se narodil Antonín Gondolán? Kde se narodil Antonín Gondolán? Antonín Gondolán se nachází v sekci Hudba

Kategorie hudba, růžová kytara, antonín Gondolán, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Antonín Gondolán dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Gondolán i v jiné kategorii než je hudba.