Kdo je to?
Kdo je Jakub Vágner? Životopis Jakub Vágner, osobnosti, slavný člověk z kategorie záliby

Jakub Vágner

Kdo je Jakub Vágner? Životopis, informace, biografie, záliby

Jakub Vágner, syn hudebníka Karla Vágnera, přišel na svět na Štědrý den roku 1981 v Praze. Je známým českým rybáře a držitelem několika světových rekordů v kategorii lovu sladkovodních ryb. Známým se stal především díky pořadu z dílny televizní stanice National Geographic Channel Fish Warrior,
Jelikož pochází z hudební rodiny, studoval na pražské konzervatoři hru na kontrabas. Láska k rybaření však byla silnější, a proto ve třetím ročníku školu opustit a odjel do Austrálie. Zde se seznámil se svým mentorem a hráčem australského fotbalu Rexem Huntem.
Vágner u protinožců pracoval jako rybářský průvodce při lovu, který je znám jako Big Game Fishing.
V českých médiích se začal Jakub ukazovat až po svém návratu z Austrálie. Jeho první zkušeností s televizními kamerami byl pořad Jak na to z dílny České televize. Už v roce 2005 začal vznikat dokumentární cyklus S Jakubem na rybách, o pět let později pořad Rybí bojovník a v roce 2015 mohli diváci sledovat seriály S Jakubem v přírodě, Rybí svět Jakuba Vágnera a Muže velkých ryb.
Jako host se v televizi objevil už v pouhých sedmi letech v rámci pořadu Hodina zpěvu. Později jej mohli vidět fanoušci mnohých Talk show včetně Banánových rybiček, Uvolněte se, prosím, Show Jana Krause, Zázraky přírody aj. Soutěžil v dobrodružného pořadu Pevnost Boyard. V roce 2022 si zahrál v komediálním seriálu Pálava. Konkrétně se objevil v epizodě Rybka zabrala.
V roce 2006 nahradil Jakub Vágner původně vyhraného Michala Nesvadba v soutěži StarDance aneb když hvězdy tančí. Nesvadba sice začal s tréninkem, seznámil se se svou taneční partnerkou, společně natočili úvodní medailonky, ale kvůli nedostatku času byl nakonec bavič nucen odstoupit. Na jeho místě, po boku Michaely Novákové, jej nahradil právě Jakub Vágner, který byl nakonec velmi úspěšný. Soutěžní pár totiž skončil na krásném třetím místě.
V současné době stále vzniká jeho dokumentární pořad České rybí legendy, který je dle portálu CSFD.cz hodnocen jako jeden z nejlepších dokumentárních pořadů Jakuba Vágnera. Aktuálně má již sedm epizod v celkové dílce přes šest hodin. Každá z těchto epizod je věnována jednomu z druhů ryb, které žijí v českých vodách. Tento pořad navazuje na předchozí neméně úspěšný projekt Rybí legendy Jakuba Vágnera, který je zpracován v podobném duchu, odehrává se však v různých koutech světa. Tato série sice původně vznikla pod taktovkou ČT1, později však došlo k jejímu prodeji televizní stanici Discovery Channel.
V roce 2023 také vyšel dokumentární snímek S Jakubem v Africe, v němž slavný rybář plní dvě sourozencům sen podívat se za divokými africkými zvířaty.
V roce 2022 byl tehdejším českým prezidentem Milošem Zemanem oceněn medailí Za zásluhy 1. Stupně.
Jakub Vágner pochází z velké rodiny. Má dva bratry a tři sestry. Sám však zakládání rodiny dlouho odkládal. Do roku 2018 tvořil pár s modelkou Eliškou Bučkovou, vztah se však rozpadl. Svou lásku nakonec našel v Německu. V současné době je ženatý a v roce 2022 mu jeho žena Claudia Darga porodila dceru Keyu.Kdo je Jakub Vágner? Životopis Jakub Vágner, osobnosti, slavný člověk z kategorie záliby

Základní údaje o osobě Jakub Vágner

Národnost: česká
Datum narození: 24. prosince 1981
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Jakub Vágner? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu EAN? Rozumíte pojmu Korán? Znáte definici termínu Léze? Znáte pojem Chudoba?

Klíčová slova: narození, zajímavosti, vysvětlení, osobnost, národnost, místo narození, záliby, wikipedie, život, Jakub Vágner, kdo je Jakub Vágner?, záliby, wiki, biografie, popis, lexikon

Pojem Jakub Vágner je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Jakub Vágner ve Wikipedii

Vyhledat výraz Jakub Vágner ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jakub Vágner ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jakub Vágner ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jakub Vágner ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakub Vágner například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Jakub Vágner? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jakub Vágner? Kdy se narodil Jakub Vágner? Kde se narodil Jakub Vágner? Jakub Vágner se nachází v sekci Záliby

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jakub Vágner dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jakub Vágner i v jiné kategorii než je záliby.