Kdo je to?
Kdo je Antonín Procházka? Životopis Antonín Procházka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Antonín Procházka

Kdo je Antonín Procházka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Antonín Procházka, známý také pod divadelní přezdívkou Plzeňský Moliére, je český divadelní, seriálový a filmový herec, divadelní režisér, dramatik, autor divadelních her, scenárista. Procházka se narodil v Kroměříži do rodiny dirigenta kroměřížské filharmonie Antonína Procházky. Po maturitě na střední ekonomické škole v Uherském Hradišti se přesunul do Prahy, kde začal studovat na pražské DAMU. DAMU úspěšně zakončil v roce 1977 rolí v divadelní hře Sen noci svatojánské.
Po studiích se přesunul do Plzně, kde se stal členem činohry Divadla Josefa Kajetána Tyla (DJKT). Kromě plzeňského divadla hostoval také v Národním divadle v Praze, v pražském hudebním Divadle Karlín, v Divadle pod Palmovkou nebo v Městském divadle Brno.
Procházka napsal celkem 13 divadelních her s názvy Klíče na nedělí, Fatální bratři, S tvojí dcerou ne, Vraždy a něžnosti, Věrní abonenti, Holka nebo kluk, Ještě jednou, profesore, Kristián II., Přes přísný zákaz dotýká se sněhu, Láska je láska, Celebrity s. r. o., Ve státním zájmu a Kouzlo 4D. V roce 2013 vyšla souborná kniha s jeho hrami pod názvem Nadčasové hry Antonína Procházky.
Dále Procházka režíroval divadelní hry Kiss me Kate, Pokrevní bratři, Prázdniny snů, Miluju tě, ale…, Vražda za oponou, Tři v tom, Sám na dva šéfy, The Adams Family a Jednotka intenzivní lásky.
Procházka debutoval ve filmu v roce 1976 ve snímku Den pro mou lásku. Ve stejném roce si zahrál ještě ve filmu Dobrý den, město. Následovaly role ve filmech Drsná planina (1979), Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980), Kouzelníkův návrat (1984), Oznamuje se láskám vašim (1988), Popel a hvězdy (1990), Konec básníků v Čechách (1993), Vraždy a něžnosti (1999), Celebrity s. r. o. (2015). Doposud si zahrál ve více než 20 filmech.
Zahrál si rovněž v několika epizodách televizních seriálů Zákony pohybu (1978), Velitel (1981), Malý pitaval z velkého města (1982), Návrat ztraceného syna (1995), Vyprávěj (2009-2013), Život a doba soudce A. K. (2014) a Ohnivý kuře (2018).
Jeho otec, dirigent Antonín Procházka, má pamětní desku v centru Kroměříže. Procházka je podruhé ženatý a z obou manželství má dvě děti (Antonín Procházka ml. a dcera Viktorie).Kdo je Antonín Procházka? Životopis Antonín Procházka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Antonín Procházka

Národnost: česká
Datum narození: 25. 12. 1953
Místo narození: Kroměříž, Československo

Popis osobnosti Antonín Procházka můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Afasie? Pamatujete si definici pojmu Kimči? Vzpomenete si na definici slova Církev? Vzpomněli byste si co znamená slovo FPS?

Klíčová slova: informace, Antonín Procházka, životopis, popis, biografie, národnost, život, kde se narodil Antonín Procházka?, zajímavosti, wiki, datum narození, lexikon, herectví, narození, místo narození, Antonín Procházka

Pojem Antonín Procházka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Antonín Procházka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Antonín Procházka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Antonín Procházka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Antonín Procházka ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Antonín Procházka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Procházka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Antonín Procházka? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Antonín Procházka? Kdy se narodil Antonín Procházka? Kde se narodil Antonín Procházka? Antonín Procházka je v sekci Herectví

Kategorie herectví, modré oči vlny, antonín Procházka, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Antonín Procházka dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Procházka i v jiné kategorii než je herectví.