Kdo je to?
Kdo byl Mikuláš Koperník? Životopis Mikuláš Koperník, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Mikuláš Koperník?

Kdo byl Mikuláš Koperník? Životopis, informace, biografie, věda

Mikuláš Koperník byl astronom, matematik, právník a lékař. Po studiu na farní škole studoval univerzitu v Krakově a následně šel studovat právo na Boloňskou univerzitu, nejstarší univerzitu na světě. Poté přidal ještě studium medicíny v Padově. Lékařské kariéře se věnoval i po ukončení studia a stal se osobním lékařem biskupa. Zároveň se začal věnovat astronomii, zkoumal pohyb vesmírných těles a v základních obrysech začal formulovat heliocentrickou teorii, dle které planety obíhají okolo Slunce, nikoli okolo Země. Když se Koperník přestěhoval do Fromborku na severu současného Polska, postavil si zde astronomickou pozorovatelnu a postupně rozvíjel svou teorii. Po vydání spisů se o jeho názory začali zajímat teologové. Katolická církev jeho nejdůležitější díla zařadila mezi zakázané knihy a také reformátorští teologové jako Martin Luther nebo Philipp Melanchthon vyjadřovali pohoršení nad názory, které odporují Bibli. Až o řadu generací později začala katolická církev Koperníkovo dílo tolerovat. Zajímavým problémem je konflikt o Koperníkovu národnost, protože slavného astronoma považují za svého Poláci i Němci. Koperník se sice narodil v Polsku a celý život byl s Polskem spojený, zároveň měl ale německé předky, narodil se ve městě s německou většinou a pravděpodobně neuměl polsky, protože psal jen latinsky a německy. Za jeho života moderní pojetí národů ještě neexistovalo, takže samotný Koperník se k žádné národnosti nehlásil. Dnes jsou po něm pojmenované krátery na Marsu a na Měsíci a také radioaktivní kovový prvek kopernicium.Kdo byl Mikuláš Koperník? Životopis Mikuláš Koperník, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Mikuláš Koperník

Národnost: polská a německá
Datum narození: 19. února 1473
Místo narození: Toruň, Polsko
Datum úmrtí: 24. května 1543

Popis osobnosti Mikuláš Koperník můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Arduino? Vzpomněli byste si na význam slova Povídka? Vzpomněli byste si co znamená slovo MDŽ? Znáte definici termínu Halucinace?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, kdo to je, věda, wiki, informace, datum narození, biografie, osobnost, osobnosti, popis, Kdy zemřel Mikuláš Koperník, vysvětlení, zajímavosti, věda, kdy se narodil Mikuláš Koperník?

Pojem Mikuláš Koperník je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Mikuláš Koperník doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Mikuláš Koperník ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Mikuláš Koperník ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Mikuláš Koperník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Mikuláš Koperník na Youtube

Hledat pojem Mikuláš Koperník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikuláš Koperník například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Mikuláš Koperník?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Mikuláš Koperník? Kdy se narodil Mikuláš Koperník? Kde se narodil Mikuláš Koperník? Kdy zemřel Mikuláš Koperník? Mikuláš Koperník patří do sekce Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Mikuláš Koperník řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mikuláš Koperník i v jiné kategorii než je věda.