Kdo je to?
Kdo byl Alexander Dubček? Životopis Alexander Dubček, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Alexander Dubček?

Kdo to byl Alexander Dubček? Stručný životopis

Alexandr Dubček byl známý politik a reformní komunista, jedna z hlavních osobností Pražského jara roku 1968. Narodil se na Slovensku, část dětství prožil v Rusku. Ještě před válkou se vrátil na Slovensko a vstoupil do KSČ. Zapojil se do slovenského národního povstání a do konce války se musel ukrývat. Později vystudoval vysokou školu politickou v Moskvě a zastával vysoké stranické funkce. Začal vytvářet reformní blok uvnitř strany a stal se postupně předmětem kritik členů Varšavské smlouvy až do převratu v roce 1968. V té době byl Alexandr Dubček zatčen a donucen podepsat Moskevský protokol, kterým začala normalizace Československa a legální pobyt sovětského vojska u nás.
Později byl ze strany i dalších organizací vyloučen a dlouhý čas strávil pod policejním dohledem. Do politiky se vrátil v roce 1989 a byl pověřen funkcí předsedy Federálního shromáždění. Zemřel v roce 1992 na následky vážné automobilové nehody.Kdo byl Alexander Dubček? Životopis Alexander Dubček, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Alexander Dubček

Národnost: slovenská
Datum narození: 27.11.1921
Místo narození: Uhrovec
Datum úmrtí: 7.11.1992

Líbí se stručný životopis s osobou Alexander Dubček? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Gesce? Znáte termín Zvratné zájmeno? Rozumíte pojmu Infantilismus? Víte, co je to AFAIK?

Klíčová slova: význam, význam slova, lexikon, slovo, vysvětlení, formulace, informace, co znamená, definice, pojem, termín, původ slova, co je to Alexander Dubček?, popis, synonymum, přesný význam

Pojem Alexander Dubček je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Alexander Dubček ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Alexander Dubček na Google.cz

Najít heslo Alexander Dubček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Alexander Dubček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Dubček například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Dubček

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alexander Dubček? Kdo to byl Alexander Dubček? Kdy se narodil Alexander Dubček? Kde se narodil Alexander Dubček? Kdy zemřel Alexander Dubček? Alexander Dubček je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Alexander Dubček např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Dubček i v jiné kategorii než je politici.