Kdo je to?
Kdo byl Alexander Dubček? Životopis Alexander Dubček, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Alexander Dubček

Kdo byl Alexander Dubček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Alexandr Dubček byl známý politik a reformní komunista, jedna z hlavních osobností Pražského jara roku 1968. Narodil se na Slovensku, část dětství prožil v Rusku. Ještě před válkou se vrátil na Slovensko a vstoupil do KSČ. Zapojil se do slovenského národního povstání a do konce války se musel ukrývat. Později vystudoval vysokou školu politickou v Moskvě a zastával vysoké stranické funkce. Začal vytvářet reformní blok uvnitř strany a stal se postupně předmětem kritik členů Varšavské smlouvy až do převratu v roce 1968. V té době byl Alexandr Dubček zatčen a donucen podepsat Moskevský protokol, kterým začala normalizace Československa a legální pobyt sovětského vojska u nás.
Později byl ze strany i dalších organizací vyloučen a dlouhý čas strávil pod policejním dohledem. Do politiky se vrátil v roce 1989 a byl pověřen funkcí předsedy Federálního shromáždění. Zemřel v roce 1992 na následky vážné automobilové nehody.Kdo byl Alexander Dubček? Životopis Alexander Dubček, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Alexander Dubček

Národnost: slovenská
Datum narození: 27.11.1921
Místo narození: Uhrovec
Datum úmrtí: 7.11.1992

Zaujala vás biografie osobnosti Alexander Dubček? Potom se podělte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Blistr? Víte, co je to Pagoda? Rozumíte pojmu Marginální? Rozumíte pojmu Svědomí?

Klíčová slova: narození, život, osobnosti, vysvětlení, národnost, nežijící, popis, politici, zajímavosti, wiki, informace, kdo to je, wikipedie, datum úmrtí, biografie, kdy se narodil Alexander Dubček?

Pojem Alexander Dubček je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Alexander Dubček na Google obrázcích

Hledat výraz Alexander Dubček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Alexander Dubček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Alexander Dubček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Alexander Dubček ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Dubček například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Dubček

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Alexander Dubček? Kdy se narodil Alexander Dubček? Kde se narodil Alexander Dubček? Kdy zemřel Alexander Dubček? Alexander Dubček je v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Alexander Dubček dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Dubček i v jiné kategorii než je politici.