Kdo je to?
Kdo byl Alexander Dubček? Životopis Alexander Dubček, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Alexander Dubček?

Kdo byl Alexander Dubček? Životopis, informace, biografie, politici

Alexandr Dubček byl známý politik a reformní komunista, jedna z hlavních osobností Pražského jara roku 1968. Narodil se na Slovensku, část dětství prožil v Rusku. Ještě před válkou se vrátil na Slovensko a vstoupil do KSČ. Zapojil se do slovenského národního povstání a do konce války se musel ukrývat. Později vystudoval vysokou školu politickou v Moskvě a zastával vysoké stranické funkce. Začal vytvářet reformní blok uvnitř strany a stal se postupně předmětem kritik členů Varšavské smlouvy až do převratu v roce 1968. V té době byl Alexandr Dubček zatčen a donucen podepsat Moskevský protokol, kterým začala normalizace Československa a legální pobyt sovětského vojska u nás.
Později byl ze strany i dalších organizací vyloučen a dlouhý čas strávil pod policejním dohledem. Do politiky se vrátil v roce 1989 a byl pověřen funkcí předsedy Federálního shromáždění. Zemřel v roce 1992 na následky vážné automobilové nehody.Kdo byl Alexander Dubček? Životopis Alexander Dubček, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Alexander Dubček

Národnost: slovenská
Datum narození: 27.11.1921
Místo narození: Uhrovec
Datum úmrtí: 7.11.1992

Sdílejte tuto stránku s osobností Alexander Dubček s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Gesce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cicer? Rozumíte pojmu Paddleboard? Víte co je Filologie?

Klíčová slova: narození, Alexander Dubček, nežijící, osobnost, národnost, kde se narodil Alexander Dubček?, národnost, biografie, zajímavosti, popis, vysvětlení, život, informace, politici, wiki, kdy se narodil Alexander Dubček?

Pojem Alexander Dubček je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Alexander Dubček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Alexander Dubček ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Alexander Dubček ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Alexander Dubček na Google.cz

Zkusit najít heslo Alexander Dubček ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Dubček například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Alexander Dubček? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Alexander Dubček? Kdy se narodil Alexander Dubček? Kde se narodil Alexander Dubček? Kdy zemřel Alexander Dubček? Alexander Dubček je v sekci Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alexander Dubček dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Dubček i v jiné kategorii než je politici.