Kdo je to?
Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Angela Merkelová?

Kdo je to Angela Merkelová? Stručný životopis

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Zaujala vás biografie osobnosti Angela Merkelová? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kontraindikace? Znáte definici termínu Biret? Znáte definici termínu Daňové přiznání? Pamatujete si definici pojmu Miserere?

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, politici, popis, přesný význam, wiki, Angela Merkelová, co znamená, vysvětlení, kdo to je, slovo, kdo je Angela Merkelová?, lexikon, synonymum, význam, popis

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Angela Merkelová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Angela Merkelová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Angela Merkelová na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angela Merkelová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Angela Merkelová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Angela Merkelová? Kdo to byl Angela Merkelová? Kdy se narodil Angela Merkelová? Kde se narodil Angela Merkelová? Angela Merkelová patří do sekce politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.