Kdo je to?
Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Angela Merkelová?

Kdo je to Angela Merkelová? Stručný životopis

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Popis osobnosti Angela Merkelová můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Free running? Vzpomněli byste si co označuje výraz Etologie? Znáte definici termínu Sonet? Znáte termín Nouzový stav?

Klíčová slova: popis, wiki, význam slova, formulace, synonymum, pojem, termín, přesný význam, politici, vysvětlení, přesný výraz, kdo to je, heslo, kdo je Angela Merkelová?, informace, co je to Angela Merkelová?

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Angela Merkelová zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angela Merkelová ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Angela Merkelová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Angela Merkelová ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Angela Merkelová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Angela Merkelová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Angela Merkelová? Kdo to byl Angela Merkelová? Kdy se narodil Angela Merkelová? Kde se narodil Angela Merkelová? Angela Merkelová se nachází v sekci politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.