Kdo je to?
Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Angela Merkelová?

Kdo je Angela Merkelová? Životopis, informace, biografie, politici

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Základní údaje o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Angela Merkelová s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Free running? Rozumíte pojmu Otka? Znáte definici termínu Onkologie? Znáte pojem Nebozez?

Klíčová slova: narození, wikipedie, kdo je Angela Merkelová?, lexikon, datum narození, popis, politici, kde se narodila Angela Merkelová?, národnost, Angela Merkelová, místo narození, osobnost, život, politici, zajímavosti, wiki

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Angela Merkelová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Angela Merkelová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Angela Merkelová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Angela Merkelová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Angela Merkelová?

Právě jste zjistili Kdo je to Angela Merkelová? Kdy se narodila Angela Merkelová? Kde se narodila Angela Merkelová? Angela Merkelová se nachází v sekci Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.