Kdo je to?
Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Angela Merkelová?

Kdo je Angela Merkelová? Životopis, informace, biografie, politici

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Angela Merkelová sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Free running? Znáte pojem Korelace? Znáte definici termínu Solamyl? Vzpomenete si na definici slova Omegle?

Klíčová slova: kdy se narodila Angela Merkelová?, kde se narodila Angela Merkelová?, osobnosti, narození, politici, Angela Merkelová, informace, Angela Merkelová, život, wikipedie, osobnost, národnost, zajímavosti, wiki, politici, životopis

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Angela Merkelová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angela Merkelová ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Angela Merkelová na Youtube

Vyhledat slovo Angela Merkelová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Angela Merkelová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Angela Merkelová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Angela Merkelová? Kdy se narodila Angela Merkelová? Kde se narodila Angela Merkelová? Angela Merkelová je v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.