Kdo je to?
Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Angela Merkelová

Kdo je Angela Merkelová? Životopis, informace, biografie, politici

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Angela Merkelová sdílet s ostatnímina webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Edukace? Rozumíte pojmu Intuice? Znáte definici termínu Úvaha? Znáte pojem Heliograf?

Klíčová slova: politici, osobnost, osobnosti, politici, wiki, datum narození, vysvětlení, kdy se narodila Angela Merkelová?, kde se narodila Angela Merkelová?, kdo je Angela Merkelová?, popis, život, Angela Merkelová, biografie, zajímavosti, lexikon

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Angela Merkelová na Youtube

Vyhledat pojem Angela Merkelová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Angela Merkelová ve Wikislovníku

Najít heslo Angela Merkelová na Google.cz

Zkusit najít heslo Angela Merkelová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Angela Merkelová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Angela Merkelová? Kdy se narodila Angela Merkelová? Kde se narodila Angela Merkelová? Angela Merkelová se nachází v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.