Kdo je to?
Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Angela Merkelová?

Kdo je to Angela Merkelová? Stručný životopis

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Zaujala vás biografie osobnosti Angela Merkelová? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kreditní karta? Znáte termín Výuční list? Znáte definici termínu Pracovní smlouva? Víte, co je to Brzlík?

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, původ slova, Angela Merkelová, popis, etymologie, význam pojmu, informace, definice, popis, co je to Angela Merkelová?, heslo, synonymum, lexikon, význam, přesný výraz

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Angela Merkelová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Angela Merkelová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Angela Merkelová ve Wikipedii

Hledat heslo Angela Merkelová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Angela Merkelová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Angela Merkelová? Kdo to byl Angela Merkelová? Kdy se narodil Angela Merkelová? Kde se narodil Angela Merkelová? Angela Merkelová se nachází v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.