Kdo je to?
Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Angela Merkelová?

Kdo je to Angela Merkelová? Stručný životopis

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Sdílejte tuto stránku s osobností Angela Merkelová se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kontraindikace? Víte co je Jazylka? Znáte definici termínu Daňové přiznání? Vzpomněli byste si co označuje výraz Piniové oříšky?

Klíčová slova: význam slova, Angela Merkelová, definice, co znamená, slovo, wiki, co je to Angela Merkelová?, synonymum, přesný význam, heslo, politici, význam pojmu, kdo to je, etymologie, význam, kdo je Angela Merkelová?

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Angela Merkelová ve Wikipedii

Hledat heslo Angela Merkelová ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Angela Merkelová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Angela Merkelová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Angela Merkelová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Angela Merkelová? Kdo to byl Angela Merkelová? Kdy se narodil Angela Merkelová? Kde se narodil Angela Merkelová? Angela Merkelová je v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.