Kdo je to?
Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Angela Merkelová?

Kdo je Angela Merkelová? Životopis, informace, biografie, politici

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Popis osobnosti Angela Merkelová můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Free running? Znáte definici termínu Perioda? Znáte definici termínu Vasektomie? Pamatujete si definici pojmu Statutární orgán?

Klíčová slova: biografie, národnost, Angela Merkelová, lexikon, osobnosti, informace, kdy se narodila Angela Merkelová?, život, životopis, politici, wiki, zajímavosti, místo narození, politici, kde se narodila Angela Merkelová?, osobnost

Pojem Angela Merkelová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Angela Merkelová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Angela Merkelová na Youtube

Vyhledat slovo Angela Merkelová ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Angela Merkelová ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Angela Merkelová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Angela Merkelová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Angela Merkelová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Angela Merkelová? Kdy se narodila Angela Merkelová? Kde se narodila Angela Merkelová? Angela Merkelová je v kategorii Politici

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.