Kdo je to?
Kdo je Rudolf Hegenbart? Životopis Rudolf Hegenbart, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Rudolf Hegenbart

Kdo je Rudolf Hegenbart? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Rudolf Hegenbart je bývalý vysoce postavený politik Komunistické strany Československa a místopředseda vlády Československé socialistické republiky.
Svůj život a politickou kariéru spojil s KSČ. Ve 2. polovině 60. let vystudoval Vysokou školu ÚV KSČ a získal titul RSDr. Po těchto studiích se stal jedním z byrokratů komunistického aparátu. Čistky ve straně, které probíhaly po roce 1968, se ho nedotkly, naopak jeho pozice v tomto období posilovala. V normalizační době se rychle dostával do vysokých funkcí ve stranické mašinérii. V průběhu kariéry působil například jako tajemník pro ideologickou práci, zástupce vedoucího ekonomického oddělení ÚV KSČ nebo jako vedoucí tajemník Okresního výboru KSČ v Gottwaldově. Členem ÚV KSČ se stal v roce 1988.
V roce 1987 se stal místopředsedou ve vládě Ladislava Adamce, nicméně na tomto postu setrval jen rok.
Po sametové revoluci se z veřejného života stáhnul do ústraní.Kdo je Rudolf Hegenbart? Životopis Rudolf Hegenbart, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Rudolf Hegenbart

Národnost: česká
Datum narození: 11. září 1935
Místo narození: Praha

Tento text (Rudolf Hegenbart) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem BIC? Víte co je Likvidita? Pamatujete si definici pojmu Bridž? Vzpomněli byste si co označuje výraz Embolie?

Klíčová slova: politici, místo narození, životopis, Rudolf Hegenbart, kdy se narodil Rudolf Hegenbart?, Rudolf Hegenbart, lexikon, osobnost, národnost, popis, vysvětlení, datum narození, biografie, život, wikipedie, wiki

Pojem Rudolf Hegenbart je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Rudolf Hegenbart na Google.cz

Zkusit najít termín Rudolf Hegenbart ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Rudolf Hegenbart ve Wikislovníku

Hledat pojem Rudolf Hegenbart v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rudolf Hegenbart ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rudolf Hegenbart například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Rudolf Hegenbart?

Nyní již víte Kdo je to Rudolf Hegenbart? Kdy se narodil Rudolf Hegenbart? Kde se narodil Rudolf Hegenbart? Rudolf Hegenbart patří do kategorie Politici

Kategorie politici, kongresmenka v růžovém, rudolf Hegenbart, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Rudolf Hegenbart dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rudolf Hegenbart i v jiné kategorii než je politici.