Kdo je to?
Kdo je Juraj Ďuriš? Životopis Juraj Ďuriš, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Juraj Ďuriš

Kdo je Juraj Ďuriš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Juraj Ďuriš, které mu se také přezdívá slovenský DiCaprio, vystudoval soukromé umělecky zaměřené gymnázium Alkana v Bratislavě. Poté pokračoval ve studiu na VŠMU, kde úspěšně absolvoval v roce 2011. Navštěvoval ročník Petra Šimuna, Ĺubomíra Vajdičku a Emílie Vašáryové. Už během studia získával herecké zkušenosti díky hostování na několika slovenských divadelních scénách včetně Slovenského národního divadla, Divadla Astorka a Divadla Aréna.
Záhy poté získal angažmá v Divadle Andreja Bagara v Nitře a jeho spolupráce s tímto divadlem trvá až dodnes. Od roku 2017 je zde navíc i uměleckým ředitelem. Je považován za velmi všestranného herce, díky čemuž má i ve svém poměrně nízkém věku na kontě desítky různých postav.
Zahrál si například v inscenacích Sladká Charity, Povolanie pápež, Zamilovaný Shakespeare, Testosterón, Syna či dceru?, Láska, sex a dane nebo Vlastníci.
Zejména na Slovensku je známým i televizním divákům díky svým rolím ve filmech Filmoviedky: Noční trezor, Teatro a Únos. Významnější pozornosti se mu však dostalo díky rolí v několika seriálech jako je Ordinace v růžové zahradě, Obchod so šťastím, Město tieňov, V méně zákona, Nevinní, Dr. Ludsky, Rodinné prípady, Klan, Divocí koně, Za sklem, Přiznání a Einstein. Pro mnoho televizních diváků je ale Juraj Ďuriš TEN herec ze seriálu Pravá tvář, který vznikl v roce 2017, a kde Juraj ztvárnil postavu jménem Juro, partnera hlavní hrdinky Viky v podání Moniky Horváthové.
V soukromém životě je ženatý a manželkou Monikou má hezký romantický vztah. Poznali se díky herecké kolegyni a zpočátku mezi sebou udržovali jiskru tím, že si vzájemně posílali milostní dopisy. A to navzdory skutečnosti, že bydleli pouhých pár kilometrů od sebe. Juraj se v jedno rozhovoru svěřil, že miloval chodit s dopisy na poštu a následně několik dní čekat na odpověď. Všechna milostná psaní má pár dodnes schovaná a rád se k nim čas od času vrací.
V září 2016 si řekli „ano“ na úřadu v Nitře, kde jim za svědky šli herečtí kolegové. Juraje doprovodil Marián Viskup a Moniku zase herečka Lenka Barilíková. Jejich svatba byla skromná a účastnili se jí jen ti nejbližší.
11. listopadu 2016 přivítal Juraj s manželkou Monikou na světě prvního syna, který dostal jméno Oliver. Ihned po Oliverově narození měli manželé jasno, že u jednoho potomka nechtějí zůstat. Oba totiž pochází z velkých rodin. Juraj má tři bratry a Monika dokonce sedm sourozenců.Kdo je Juraj Ďuriš? Životopis Juraj Ďuriš, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Juraj Ďuriš

Národnost: slovenská
Datum narození: 1986
Místo narození: Bratislava

Tento text (Juraj Ďuriš) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Vlastenectví? Víte co je Audacity? Vzpomenete si na definici slova Uloženka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slemeno?

Klíčová slova: lexikon, wikipedie, popis, místo narození, osobnost, Juraj Ďuriš, wiki, národnost, vysvětlení, osobnosti, Juraj Ďuriš, herectví, zajímavosti, kde se narodil Juraj Ďuriš?, život, životopis

Pojem Juraj Ďuriš je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Juraj Ďuriš na Google.cz

Vyhledat výraz Juraj Ďuriš ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Juraj Ďuriš ve Wikipedii

Hledat výraz Juraj Ďuriš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Juraj Ďuriš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Juraj Ďuriš například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Juraj Ďuriš? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Juraj Ďuriš? Kdy se narodil Juraj Ďuriš? Kde se narodil Juraj Ďuriš? Juraj Ďuriš patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, vlnky skořicové, juraj Ďuriš, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Juraj Ďuriš dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Juraj Ďuriš i v jiné kategorii než je herectví.