Kdo je to?
Kdo je to Štefan Margita? Životopis Štefan Margita, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Štefan Margita?

Kdo je to Štefan Margita? Stručný životopis

Štefan Margita je slovenský operní pěvec, který je známý svým tenorem. Narodil se v Košicích, kde na Umělecko-průmyslové škole vystudoval obor fotografie. Chvíli pracoval i jako fotograf. Poté začal studovat na košické konzervatoři. V Prešovském divadle byl od roku 1981 členem zpěvoherního souboru, odkud po dvou letech přestoupil zpět do Košic, kde učinkoval na operní scéně mezi léty 1983 a 1986. Margita nastoupil v roce 1986 do angažma v opeře Národního divadla v Praze. Během následujících let (1987 – 1991) byl také sólistou ve Vídeňské Volksoper. Od roku 1992 do 1994 měl již stále angažmá ve Státní opěře v Praze. V roce 1998 začal působit jako svobodný umělec, kterého zastupuje jedna švýcarská agentura. Pod její záštitou Margita hraje po celém světě, zejména opery skladatele Leoše Janáčka nebo Richarda Wagnera. V roce 2009 vystoupil v New Yorku v metropolitní opeře s Janáčkovou operou Z mrtvého domu (postava Luky Kuzmiče) a opakovaně je také zván do Chicaga. Mezi jeho další známé opery patří Janáčkova Káťa Kabanová, Osud a asi jeho nejstěžejnější role je Bůh ohně Loge v opeře Zlato Rýna od Richarda Wagnera. Od roku 1992 má za manželku Hanu Zagorovou, známou českou zpěvačku. V roce 2017 byl Margita podarován medailí za zásluhy od českého prezidenta, Miloše Zemana.Kdo je to Štefan Margita? Životopis Štefan Margita, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Štefan Margita

Národnost: slovenská
Datum narození: 3. 8. 1956
Místo narození: Košice, Slovenská republika

Zaujala vás biografie osobnosti Štefan Margita? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Bouldering? Vzpomenete si na definici slova Nordic walking? Pamatujete si definici pojmu Esoterika? Vzpomněli byste si na význam slova Memoriál?

Klíčová slova: wiki, přesný výraz, informace, synonymum, popis, pojem, kdo to je, kdo je Štefan Margita?, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, hudba, lexikon, odborný výraz, Štefan Margita, význam

Pojem Štefan Margita je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Štefan Margita v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Štefan Margita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Štefan Margita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Štefan Margita ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Štefan Margita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Štefan Margita například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Štefan Margita

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Štefan Margita? Kdo to byl Štefan Margita? Kdy se narodil Štefan Margita? Kde se narodil Štefan Margita? Štefan Margita se nachází v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Štefan Margita dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štefan Margita i v jiné kategorii než je hudba.