Kdo je to?
Kdo byl Henri Becquerel? Životopis Henri Becquerel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Henri Becquerel

Kdo byl Henri Becquerel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Antoine Henri Becquerel byl francouzský fyzik a laureát Nobelovy ceny za fyziku za objev přirozené radioaktivity. Narodil se v , do rodiny vědců. Jeho otec i děda byli profesory v Muzeu přírodních dějin v Paříži. Studoval na Lycée Louis-le-Grand (lyceum Ludvíka Velikého) a v roce 1872 započal studium na École Polytechnique (škola polytechnická). Poté nastoupil na inženýrské studium mostů a silnic na École Nationale des Ponts. Po studiu (1877) začal svůj vědecky výzkum s optickými jevy. Zajímal se o polarizaci světla a absorpci světla v krystalech. V roce 1888 se Becquerel stal doktorem věd a o rok později se (stejně jako otec i děda před ním) členem francouzské Akademie věd. Profesorem na École Polytechnique byl jmenován v roce 1895. Rok na to při zkoumání uranových solí učinil objev přirozené radioaktivity. Díky tomuto objevu získal Becquerel Rumfordovu medaili (1900) a Nobelovu cenu za fyziku (1903). Henri Becquerel zemřel ve věku 56 let. Příčina smrti není známá.
Po vědci je pojmenována jednotka radioaktivity a také krátery na Marsu a Měsíci.Kdo byl Henri Becquerel? Životopis Henri Becquerel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Henri Becquerel

Národnost: francouzská
Datum narození: 15. 12. 1852
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 25. 8. 1908

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Henri Becquerel sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu WTF? Pamatujete si definici pojmu Liberalismus? Znáte definici termínu Romance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Panaricium?

Klíčová slova: osobnost, wikipedie, věda, národnost, narození, životopis, národnost, wiki, místo narození, kde se narodil Henri Becquerel?, kdo to je, život, datum narození, popis, Kdy zemřel Henri Becquerel, vysvětlení

Pojem Henri Becquerel je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Henri Becquerel ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Henri Becquerel na Google obrázcích

Zkusit najít Henri Becquerel ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Henri Becquerel na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Henri Becquerel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Henri Becquerel například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Henri Becquerel?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Henri Becquerel? Kdy se narodil Henri Becquerel? Kde se narodil Henri Becquerel? Kdy zemřel Henri Becquerel? Henri Becquerel je v sekci Věda

Kategorie věda, medik mladý, henri Becquerel, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Henri Becquerel řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henri Becquerel i v jiné kategorii než je věda.