Kdo je to?
Kdo byl Henri Becquerel? Životopis Henri Becquerel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Henri Becquerel?

Kdo byl Henri Becquerel? Životopis, informace, biografie, věda

Antoine Henri Becquerel byl francouzský fyzik a laureát Nobelovy ceny za fyziku za objev přirozené radioaktivity. Narodil se v , do rodiny vědců. Jeho otec i děda byli profesory v Muzeu přírodních dějin v Paříži. Studoval na Lycée Louis-le-Grand (lyceum Ludvíka Velikého) a v roce 1872 započal studium na École Polytechnique (škola polytechnická). Poté nastoupil na inženýrské studium mostů a silnic na École Nationale des Ponts. Po studiu (1877) začal svůj vědecky výzkum s optickými jevy. Zajímal se o polarizaci světla a absorpci světla v krystalech. V roce 1888 se Becquerel stal doktorem věd a o rok později se (stejně jako otec i děda před ním) členem francouzské Akademie věd. Profesorem na École Polytechnique byl jmenován v roce 1895. Rok na to při zkoumání uranových solí učinil objev přirozené radioaktivity. Díky tomuto objevu získal Becquerel Rumfordovu medaili (1900) a Nobelovu cenu za fyziku (1903). Henri Becquerel zemřel ve věku 56 let. Příčina smrti není známá.
Po vědci je pojmenována jednotka radioaktivity a také krátery na Marsu a Měsíci.Kdo byl Henri Becquerel? Životopis Henri Becquerel, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Henri Becquerel

Národnost: francouzská
Datum narození: 15. 12. 1852
Místo narození: Paříž, Francie
Datum úmrtí: 25. 8. 1908

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Henri Becquerel? s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Genmaiča? Znáte pojem Jarmark? Znáte definici termínu Semestr? Vzpomenete si na definici slova Luteální fáze?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, lexikon, život, kdo je Henri Becquerel?, kde se narodil Henri Becquerel?, wiki, nežijící, Kdy zemřel Henri Becquerel, životopis, biografie, wikipedie, Henri Becquerel, popis, osobnosti, datum úmrtí

Pojem Henri Becquerel je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Henri Becquerel zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Henri Becquerel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Henri Becquerel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Henri Becquerel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Henri Becquerel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Henri Becquerel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Henri Becquerel například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Henri Becquerel

Právě nyní již víte Kdo byl Henri Becquerel? Kdy se narodil Henri Becquerel? Kde se narodil Henri Becquerel? Kdy zemřel Henri Becquerel? Henri Becquerel je v kategorii Věda

Text napsán pro Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Henri Becquerel řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henri Becquerel i v jiné kategorii než je věda.