Kdo je to?
Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleksander Barkov?

Kdo je Aleksander Barkov? Životopis, informace, biografie, sport

Aleksander Barkov je finský profesionální hokejový útočník. V současnosti hraje v zámořské NHL v týmu Florida Panthers. Jeho otec je bývalý ruský hokejista Alexander Barkov. Díky tomu má jeho syn Aleksander Barkov také ruské občanství. Aleksander Barkov se narodil ve finském městě Tampere. S profesionální kariérou začal již v 16 letech v nejvyšší finské lize za tým Tappara (sezóna 2010/11). V debutovém utkání si připsal asistenci a stal se nejmladším hráčem ve finské historii, kterému se to povedlo. V týmu Tappara odehrál celkem 3 sezóny.
Po třech sezónách byl draftován klubem Florida Panthers z NHL, kde podepsal tříletý kontrakt. Hned v úvodním zápase v sezóně 2013/14 si Barkov připsal první gól a díky této trefě se stal i nejmladším finským hráčem, který kdy v NHL skóroval. Díky dobrým výkonům Barkov podepsal v roce 2016 nový šestiletý kontrakt. Během sezóny 2017/18 byl díky 78 kanadským bodům poprvé nominován do All-Star Game. Ve stejné sezóně byl jmenován kapitánem týmu Florida Panthers.
Ve finské reprezentaci začal Barkov v roce 2011, kdy se zúčastnil Mistrovství světa juniorů. Bylo mu tehdy teprve 16 let. V seniorské reprezentaci slavil s týmem bronzovou medaili na Olympijských hrách v Soči (2014). O dva roky později byl Barkov důležitým hráčem na Mistrovství světa 2016, kdy Finsko získalo stříbrnou medaili. V 9 utkáních si připsal 9 bodů.Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Aleksander Barkov

Národnost: finská
Datum narození: 2. 9. 1995
Místo narození: Tampere, Finsko

Popis osobnosti Aleksander Barkov můžete sdílet s dalšími osobami na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Opruzenina? Znáte termín Odvaha? Víte, co je to Laguna? Víte, co je to Poločas rozpadu?

Klíčová slova: život, kde se narodil Aleksander Barkov?, popis, zajímavosti, lexikon, sport, osobnost, kdy se narodil Aleksander Barkov?, Aleksander Barkov, místo narození, biografie, narození, národnost, osobnosti, kdo je Aleksander Barkov?, Aleksander Barkov

Pojem Aleksander Barkov je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Aleksander Barkov v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Aleksander Barkov ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Aleksander Barkov na Google.cz

Hledat videa s názvem Aleksander Barkov na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleksander Barkov ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Aleksander Barkov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksander Barkov například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleksander Barkov

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Aleksander Barkov? Kdy se narodil Aleksander Barkov? Kde se narodil Aleksander Barkov? Aleksander Barkov je v sekci Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Aleksander Barkov řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksander Barkov i v jiné kategorii než je sport.