Kdo je to?
Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleksander Barkov?

Kdo je Aleksander Barkov? Životopis, informace, biografie, sport

Aleksander Barkov je finský profesionální hokejový útočník. V současnosti hraje v zámořské NHL v týmu Florida Panthers. Jeho otec je bývalý ruský hokejista Alexander Barkov. Díky tomu má jeho syn Aleksander Barkov také ruské občanství. Aleksander Barkov se narodil ve finském městě Tampere. S profesionální kariérou začal již v 16 letech v nejvyšší finské lize za tým Tappara (sezóna 2010/11). V debutovém utkání si připsal asistenci a stal se nejmladším hráčem ve finské historii, kterému se to povedlo. V týmu Tappara odehrál celkem 3 sezóny.
Po třech sezónách byl draftován klubem Florida Panthers z NHL, kde podepsal tříletý kontrakt. Hned v úvodním zápase v sezóně 2013/14 si Barkov připsal první gól a díky této trefě se stal i nejmladším finským hráčem, který kdy v NHL skóroval. Díky dobrým výkonům Barkov podepsal v roce 2016 nový šestiletý kontrakt. Během sezóny 2017/18 byl díky 78 kanadským bodům poprvé nominován do All-Star Game. Ve stejné sezóně byl jmenován kapitánem týmu Florida Panthers.
Ve finské reprezentaci začal Barkov v roce 2011, kdy se zúčastnil Mistrovství světa juniorů. Bylo mu tehdy teprve 16 let. V seniorské reprezentaci slavil s týmem bronzovou medaili na Olympijských hrách v Soči (2014). O dva roky později byl Barkov důležitým hráčem na Mistrovství světa 2016, kdy Finsko získalo stříbrnou medaili. V 9 utkáních si připsal 9 bodů.Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Aleksander Barkov

Národnost: finská
Datum narození: 2. 9. 1995
Místo narození: Tampere, Finsko

Zaujala vás biografie osobnosti Aleksander Barkov? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Opruzenina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bourbon? Víte, co je to Bubble tea? Znáte termín Diadém?

Klíčová slova: sport, sport, narození, Aleksander Barkov, wiki, životopis, datum narození, vysvětlení, Aleksander Barkov, kdo je Aleksander Barkov?, popis, biografie, kdy se narodil Aleksander Barkov?, informace, život, osobnosti

Pojem Aleksander Barkov je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Aleksander Barkov v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Aleksander Barkov ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Aleksander Barkov ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Aleksander Barkov na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Aleksander Barkov na Google.cz

Vyhledat termín Aleksander Barkov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksander Barkov například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Aleksander Barkov? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Aleksander Barkov? Kdy se narodil Aleksander Barkov? Kde se narodil Aleksander Barkov? Aleksander Barkov je v sekci Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Aleksander Barkov dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksander Barkov i v jiné kategorii než je sport.