Kdo je to?
Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Aleksander Barkov?

Kdo je Aleksander Barkov? Životopis, informace, biografie, sport

Aleksander Barkov je finský profesionální hokejový útočník. V současnosti hraje v zámořské NHL v týmu Florida Panthers. Jeho otec je bývalý ruský hokejista Alexander Barkov. Díky tomu má jeho syn Aleksander Barkov také ruské občanství. Aleksander Barkov se narodil ve finském městě Tampere. S profesionální kariérou začal již v 16 letech v nejvyšší finské lize za tým Tappara (sezóna 2010/11). V debutovém utkání si připsal asistenci a stal se nejmladším hráčem ve finské historii, kterému se to povedlo. V týmu Tappara odehrál celkem 3 sezóny.
Po třech sezónách byl draftován klubem Florida Panthers z NHL, kde podepsal tříletý kontrakt. Hned v úvodním zápase v sezóně 2013/14 si Barkov připsal první gól a díky této trefě se stal i nejmladším finským hráčem, který kdy v NHL skóroval. Díky dobrým výkonům Barkov podepsal v roce 2016 nový šestiletý kontrakt. Během sezóny 2017/18 byl díky 78 kanadským bodům poprvé nominován do All-Star Game. Ve stejné sezóně byl jmenován kapitánem týmu Florida Panthers.
Ve finské reprezentaci začal Barkov v roce 2011, kdy se zúčastnil Mistrovství světa juniorů. Bylo mu tehdy teprve 16 let. V seniorské reprezentaci slavil s týmem bronzovou medaili na Olympijských hrách v Soči (2014). O dva roky později byl Barkov důležitým hráčem na Mistrovství světa 2016, kdy Finsko získalo stříbrnou medaili. V 9 utkáních si připsal 9 bodů.Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Aleksander Barkov

Národnost: finská
Datum narození: 2. 9. 1995
Místo narození: Tampere, Finsko

Tento text (Aleksander Barkov) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Parapet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Giga? Víte, co je to Souznačné slovo? Víte co je Biomasa?

Klíčová slova: sport, datum narození, vysvětlení, informace, místo narození, osobnosti, Aleksander Barkov, narození, popis, lexikon, Aleksander Barkov, národnost, biografie, wikipedie, sport, kdo je Aleksander Barkov?

Pojem Aleksander Barkov je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Aleksander Barkov v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Aleksander Barkov na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Aleksander Barkov ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Aleksander Barkov na Google.cz

Hledat slovo Aleksander Barkov v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Aleksander Barkov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksander Barkov například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleksander Barkov

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Aleksander Barkov? Kdy se narodil Aleksander Barkov? Kde se narodil Aleksander Barkov? Aleksander Barkov patří do sekce Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Aleksander Barkov dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksander Barkov i v jiné kategorii než je sport.