Kdo je to?
Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Aleksander Barkov

Kdo je Aleksander Barkov? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Aleksander Barkov je finský profesionální hokejový útočník. V současnosti hraje v zámořské NHL v týmu Florida Panthers. Jeho otec je bývalý ruský hokejista Alexander Barkov. Díky tomu má jeho syn Aleksander Barkov také ruské občanství. Aleksander Barkov se narodil ve finském městě Tampere. S profesionální kariérou začal již v 16 letech v nejvyšší finské lize za tým Tappara (sezóna 2010/11). V debutovém utkání si připsal asistenci a stal se nejmladším hráčem ve finské historii, kterému se to povedlo. V týmu Tappara odehrál celkem 3 sezóny.
Po třech sezónách byl draftován klubem Florida Panthers z NHL, kde podepsal tříletý kontrakt. Hned v úvodním zápase v sezóně 2013/14 si Barkov připsal první gól a díky této trefě se stal i nejmladším finským hráčem, který kdy v NHL skóroval. Díky dobrým výkonům Barkov podepsal v roce 2016 nový šestiletý kontrakt. Během sezóny 2017/18 byl díky 78 kanadským bodům poprvé nominován do All-Star Game. Ve stejné sezóně byl jmenován kapitánem týmu Florida Panthers.
Ve finské reprezentaci začal Barkov v roce 2011, kdy se zúčastnil Mistrovství světa juniorů. Bylo mu tehdy teprve 16 let. V seniorské reprezentaci slavil s týmem bronzovou medaili na Olympijských hrách v Soči (2014). O dva roky později byl Barkov důležitým hráčem na Mistrovství světa 2016, kdy Finsko získalo stříbrnou medaili. V 9 utkáních si připsal 9 bodů.Kdo je Aleksander Barkov? Životopis Aleksander Barkov, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Aleksander Barkov

Národnost: finská
Datum narození: 2. 9. 1995
Místo narození: Tampere, Finsko

Popis osobnosti Aleksander Barkov můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Palmeta? Pamatujete si definici pojmu Barmský box? Víte, co je to Rustikální? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hematologie?

Klíčová slova: wiki, osobnost, kde se narodil Aleksander Barkov?, datum narození, informace, kdy se narodil Aleksander Barkov?, sport, vysvětlení, kdo je Aleksander Barkov?, sport, biografie, životopis, místo narození, narození, národnost, osobnosti

Pojem Aleksander Barkov je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Aleksander Barkov

Vyhledat heslo Aleksander Barkov v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Aleksander Barkov ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Aleksander Barkov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Aleksander Barkov ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleksander Barkov ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleksander Barkov například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Aleksander Barkov?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Aleksander Barkov? Kdy se narodil Aleksander Barkov? Kde se narodil Aleksander Barkov? Aleksander Barkov je v sekci Sport

Kategorie sport, judistka, aleksander Barkov, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Aleksander Barkov řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleksander Barkov i v jiné kategorii než je sport.