Kdo je to?
Kdo je Olaf Scholz? Životopis Olaf Scholz, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Olaf Scholz?

Kdo je Olaf Scholz? Životopis, informace, biografie, politici

Olaf Scholz je německý politik, bývalý ministr financí a od roku 2021 německý kancléř.
Vystudoval práva na univerzitě v Hamburku. V mládí tíhnul k marxismu, později se přesunul k umírněnější levici, tj. k německé sociální demokracii.
Do Bundestagu se poprvé dostal v roce 1998 a od té doby jeho politická hvězda jen stoupala. V letech 2007-2009 byl ve vládě Angely Merkelové ministrem práce a sociálních věcí. V letech 2011-2018 vykonával funkci starosty Hamburku. Do nejvyšší německé politiky se vrátil v další vládě Angely Merkelové v roce 2018, kdy se stal vicepremiérem a ministrem financí. Ministerstvo financí vedl i v těžkém období pandemie Covidu-19. Během této doby už se o něj však také spekulovalo jako o budoucím německém kancléři.
Angela Merkelová se stáhla z německé politiky a SPD nominovala Olafa Scholze jako kandidáta na příštího kancléře. Po volbách v roce 2021 se Scholzovi skutečně podařilo složit novou vládu a v prosinci toho roku se stal německým kancléřem. Pro Německo šlo o velkou změnu, neboť Scholzova předchůdkyně Merkelová byla ve funkci od roku 2005.
Brzy po jeho nástupu do funkce došlo k vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, v tomto období bylo Německo i Scholz sám kritizováni za pasivní postoj ke krizi.Kdo je Olaf Scholz? Životopis Olaf Scholz, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Olaf Scholz

Národnost: německá
Datum narození: 14. června 1958
Místo narození: Osnabrück, Dolnosasko

Popis osobnosti Olaf Scholz můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Myrta? Víte, co je to Ramen? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dioptr? Rozumíte pojmu Dluh?

Klíčová slova: osobnosti, kdo je Olaf Scholz?, zajímavosti, osobnost, politici, Olaf Scholz, biografie, místo narození, vysvětlení, wiki, narození, datum narození, informace, politici, wikipedie, lexikon

Pojem Olaf Scholz je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Olaf Scholz v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Olaf Scholz na Youtube

Najít termín Olaf Scholz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Olaf Scholz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Olaf Scholz na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Olaf Scholz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Olaf Scholz například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Olaf Scholz? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Olaf Scholz? Kdy se narodil Olaf Scholz? Kde se narodil Olaf Scholz? Olaf Scholz se nachází v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Olaf Scholz kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Olaf Scholz i v jiné kategorii než je politici.