Kdo je to?
Kdo je Karel Vágner? Životopis Karel Vágner, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Karel Vágner?

Kdo je Karel Vágner? Životopis, informace, biografie, hudba

Karel Vágner je český hudebník, skladatel a hudební producent.
Vágner začínal jako sportovec, po úrazu však musel sportovní kariéru opustit. Poté vystudoval na Pražské konzervatoři hru na kontrabas a vydal se na cestu muziky. V mládí vystupoval například se skupinou Greenhorns nebo s orchestrem Karla Duby.
Posléze začal sám hudbu skládat. Je autorem hudby k celé řadě písní - např. Holky z naší školky, Duhová víla či Počitadlo lásky nebo Hej, mistře basu. Známá je jeho spolupráce s řadou slavných českých zpěváků jako Hana Zagorová, Stanislav Hložek či Petr Kotvald. Skládal též hudbu k některých filmům a seriálům.
Založil vydavatelskou společnost Multisonic. V průběhu kariéry se stal všestrannou osobností v oblasti hudebního byznysu, neboť byl schopný sám hrát i zpívat, zároveň se profiloval i jako úspěšný skladatel a producent a také jako vyhledávač nových talentů.
Je otcem šesti dětí - například zpěváků Terezy, Anny a Josefa Vágnerových, nebo známého rybáře Jakuba Vágnera.Kdo je Karel Vágner? Životopis Karel Vágner, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Karel Vágner

Národnost: česká
Datum narození: 22. března 1942
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Vágner? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Stalking? Rozumíte pojmu Činitel? Znáte pojem Valorizace? Znáte pojem Embargo?

Klíčová slova: kde se narodil Karel Vágner?, wiki, vysvětlení, život, lexikon, biografie, kdo je Karel Vágner?, životopis, národnost, popis, datum narození, wikipedie, osobnosti, Karel Vágner, hudba, informace

Pojem Karel Vágner je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Karel Vágner

Zkusit najít výraz Karel Vágner ve Wikipedii

Hledat výraz Karel Vágner ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Karel Vágner ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Karel Vágner ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Karel Vágner na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Vágner například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Vágner

Právě nyní již víte Kdo je to Karel Vágner? Kdy se narodil Karel Vágner? Kde se narodil Karel Vágner? Karel Vágner patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Vágner např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Vágner i v jiné kategorii než je hudba.