Kdo je to?
Kdo je Karel Vágner? Životopis Karel Vágner, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Vágner

Kdo je Karel Vágner? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karel Vágner je český hudebník, skladatel a hudební producent.
Vágner začínal jako sportovec, po úrazu však musel sportovní kariéru opustit. Poté vystudoval na Pražské konzervatoři hru na kontrabas a vydal se na cestu muziky. V mládí vystupoval například se skupinou Greenhorns nebo s orchestrem Karla Duby.
Posléze začal sám hudbu skládat. Je autorem hudby k celé řadě písní - např. Holky z naší školky, Duhová víla či Počitadlo lásky nebo Hej, mistře basu. Známá je jeho spolupráce s řadou slavných českých zpěváků jako Hana Zagorová, Stanislav Hložek či Petr Kotvald. Skládal též hudbu k některých filmům a seriálům.
Založil vydavatelskou společnost Multisonic. V průběhu kariéry se stal všestrannou osobností v oblasti hudebního byznysu, neboť byl schopný sám hrát i zpívat, zároveň se profiloval i jako úspěšný skladatel a producent a také jako vyhledávač nových talentů.
Je otcem šesti dětí - například zpěváků Terezy, Anny a Josefa Vágnerových, nebo známého rybáře Jakuba Vágnera.Kdo je Karel Vágner? Životopis Karel Vágner, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Karel Vágner

Národnost: česká
Datum narození: 22. března 1942
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Vágner s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Pleso? Znáte pojem Rotary Club? Znáte pojem Judaismus? Vzpomenete si na definici slova Hydroxid sodný?

Klíčová slova: národnost, kdo je Karel Vágner?, biografie, narození, hudba, místo narození, vysvětlení, životopis, kdy se narodil Karel Vágner?, kde se narodil Karel Vágner?, hudba, wiki, lexikon, zajímavosti, Karel Vágner, informace

Pojem Karel Vágner je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Karel Vágner ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Karel Vágner ve Wikipedii

Vyhledat pojem Karel Vágner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Karel Vágner ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Karel Vágner na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Vágner například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Karel Vágner? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Karel Vágner? Kdy se narodil Karel Vágner? Kde se narodil Karel Vágner? Karel Vágner je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, pikola, karel Vágner, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Vágner dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Vágner i v jiné kategorii než je hudba.