Kdo je to?
Kdo je Vladimír Šafránek? Životopis Vladimír Šafránek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Vladimír Šafránek?

Kdo je Vladimír Šafránek? Životopis, informace, biografie, hudba

Vladimír Vláďa Šafránek byl český zpěvák, skladatel, textař, člen skupiny Harlej a zakládající člen skupiny Walda Gang. Šafránek se narodil v Mostě a už od dětství měl kladný vztah k hudbě. V 17 letech byl členem kapely Autogen a později hrál také v kapele Brain. V roce 1994 napsal spolu s jeho kamarádem Tondou Rauerem nové písně a kapela tak vydala nové album Příliv. Kapela se však záhy rozpadla. To vedlo k založení nového uskupení Harlej, ve které Šafránek hrál v letech 1995-2004. Během té doby kapela vydala alba Aj mena ou bejby hel (1995), Harlej krišna (1997), Harlejova kometa (1998), Zastavte tu vodu (2000), Musíme se pochválit máme auto z m(M)ostu (2002) a Když chválím tak sebe (2004).
Následně z kapely odešel a vydal vlastní sólové album s názvem Velryba. Další sólové album Buccaneer vydal v roce 2011. Poté, co opustil kapelu Harlej, založil v roce 2006 novou kapelu Walda Gang. Od té doby vydal s kapelou celkem tři desky pod názvy Walda Gang (2007), Svařák hop hej (2012) a Je tu léto (2018).
Kapela musela v průběhu roku 2016 zrušit všechny své nadcházející koncerty kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu Vladimíra Šafránka. Ten se v té době potýkal s plicní hypertenzí. Na plicní hypertenzi nakonec Vladimír Šafránek zemřel dne 18. září ve věku 46 let.Kdo je Vladimír Šafránek? Životopis Vladimír Šafránek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Vladimír Šafránek

Národnost: česká
Datum narození: 13. 6. 1972
Místo narození: Most, Československo

Popis osobnosti Vladimír Šafránek můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Aproximace? Znáte termín Datum splatnosti? Vzpomenete si na definici slova USB-C? Víte, co je to Vektor?

Klíčová slova: Vladimír Šafránek, popis, Vladimír Šafránek, lexikon, osobnosti, hudba, zajímavosti, datum narození, národnost, kde se narodil Vladimír Šafránek?, místo narození, wikipedie, informace, životopis, život, biografie

Pojem Vladimír Šafránek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Vladimír Šafránek na Youtube

Hledat pojem Vladimír Šafránek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Vladimír Šafránek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vladimír Šafránek na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Šafránek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Šafránek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Šafránek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Vladimír Šafránek? Kdy se narodil Vladimír Šafránek? Kde se narodil Vladimír Šafránek? Vladimír Šafránek je v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Šafránek třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Šafránek i v jiné kategorii než je hudba.