Kdo je to?
Kdo je John Frusciante? Životopis John Frusciante, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je John Frusciante?

Kdo je John Frusciante? Životopis, informace, biografie, hudba

John Frusciante je americký kytarista, známý především ze skupiny Red Hot Chili Peppers.
Byl synem přistěhovalců - otec pocházel z Portorika, matka z Itálie. Hudbě se věnoval již od dětství a do světa velké muziky naskočil hned v 15 letech, kdy začal vystupovat s kapelou Red Hot Chili Peppers.
Tato rocková kapela vznikla již v roce 1983. Její obsazení se však v průběhu 80. let stále ustalovalo. Velkou ránou pro skupinu byla smrt jednoho ze členů Hillela Slovaka - vlastně za něj do kapely naskočil mladý John Frusciante, který se stal regulérním členem skupiny v roce 1988 (spolupracovali již předtím). Prvním album, které s Red Hot Chili Peppers natočil bylo z roku 1989 a neslo název Mother’s Milk. O dva roky později následovalo album Blood Sugar Sex Magik.
V tomto období se z Red Hot Chili Peppers staly globální hvězdy. Frusciante se však zároveň potýkal s psychickými problémy a drogovou závislostí. V roce 1992 se rozhodl své působení v kapele ukončit.
V průběhu 90. let se Frusciante pokoušel fungovat jako sólový umělec (album Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt), nicméně závislost na drogách ho stále více stahovala ke dnu. Nakonec se rozhodl absolvovat léčbu drogové závislosti a po jejím skončení se k Red Hot Chili Peppers vrátil.
Po návratu natočili Red Hot Chili Peppers extrémně úspěšné Califonication, které pro ně znamenalo po letech útlumu a řešení osobních (hlavně drogových) problémů návrat na výsluní. V tomto období navíc Frusciante pokračoval i ve své sólové kariéře a vydal tak například desku To Record Only Water for Ten Days (2001). V roce 2002 vyšlo další úspěšné společné album By the Way.
V roce 2004 vydal Frusciante další sólové album Shadows Collide with People. O dva roky později oznámil záměr vydat šest desek během šesti měsíců - The Will to Death, Automatic Writing, DC EP, Inside of Emptiness, A Sphere in the Heart of Silence a Curtains.
V mezičase pak vydal další album s Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium (2005).
V roce 2009 však opustil Frusciante Red Hot Chili Peppers podruhé. Rozhodl se věnovat pouze sólové dráze. V tomto období vydal sólovou desku The Empyrean.
Red Hot Chili Peppers však byli pro Johna Fruscianteho osudovými - po deseti letech, v roce 2019, se ke kapele znovu vrátil. V roce 2022 potom společně vydali nové album Unlimited Love.
Po svém úspěšném absolvování léčby závislosti se Frusciante vydal na dráhu zdravého životního stylu a stal se jeho velkým propagátorem.Kdo je John Frusciante? Životopis John Frusciante, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě John Frusciante

Národnost: americká
Datum narození: 5. března 1970,
Místo narození: New York

Popis osobnosti John Frusciante můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Globalizace? Znáte definici termínu Ban? Znáte termín Xoxo? Pamatujete si definici pojmu Underground?

Klíčová slova: lexikon, kde se narodil John Frusciante?, biografie, John Frusciante, kdo je John Frusciante?, hudba, místo narození, datum narození, vysvětlení, život, kdy se narodil John Frusciante?, osobnosti, národnost, životopis, wiki, wikipedie

Pojem John Frusciante je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem John Frusciante ve Wikipedii

Zkusit najít výraz John Frusciante ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Frusciante ve Wikimedia Commons

Hledat heslo John Frusciante ve vyhledávači Yandex

Najít slovo John Frusciante ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo John Frusciante například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je John Frusciante? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to John Frusciante? Kdy se narodil John Frusciante? Kde se narodil John Frusciante? John Frusciante patří do sekce Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka John Frusciante dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Frusciante i v jiné kategorii než je hudba.