Kdo je to?
Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Kdo je to Zlatý slavík?

Jaký je význam slova Zlatý slavík? Co to znamená?

Zlatý slavík je označení pro vítěze stejnojmenné populární ankety nejoblíbenějších zpěvaček, zpěváků a hudebních skupin. S anketou začal v roce 1962 časopis Mladý svět. Prvním Zlatým slavíkem se stal Waldemar Matuška, hned po něm následoval Karel Gott, který je nejčastějším a v posledních letech jediným nositelem tohoto ocenění. V Mladém světě anketa probíhala až do roku 1991 a její výsledky byl někdy ovlivňovány politicky (po vítězství Marty Kubišové bylo zakázáno výsledky publikovat).
Po pěti letech přestávky byla anketa znovu zavedena, ovšem již pod názvem Český slavík. Od roku 199 nese anketa i název hlavního sponzora – Český slavík Mattoni a soutěží se v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina, objev roku, slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň Rádia Impuls, hvězda internetu, absolutní slavík.Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Líbí se vám definice kdo je to Zlatý slavík? Pak se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Falešná svíčková? Víte co je AGROFERT? Znáte definici termínu Samohláska? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dystonie?

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, odborný výraz, co znamená, heslo, termín, co je to Zlatý slavík?, přesný výraz, kdo to je, význam, etymologie, původ slova, popis, definice, kdo je Zlatý slavík?, synonymum

Pojem Zlatý slavík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Zlatý slavík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Zlatý slavík v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Zlatý slavík ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Zlatý slavík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý slavík například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Zlatý slavík? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Zlatý slavík? Kdo to byl Zlatý slavík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zlatý slavík? Definice pojmu Zlatý slavík je v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hudba.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.