Kdo je to?
Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Kdo je to Zlatý slavík?

Jaký je význam slova Zlatý slavík? Co to znamená?

Zlatý slavík je označení pro vítěze stejnojmenné populární ankety nejoblíbenějších zpěvaček, zpěváků a hudebních skupin. S anketou začal v roce 1962 časopis Mladý svět. Prvním Zlatým slavíkem se stal Waldemar Matuška, hned po něm následoval Karel Gott, který je nejčastějším a v posledních letech jediným nositelem tohoto ocenění. V Mladém světě anketa probíhala až do roku 1991 a její výsledky byl někdy ovlivňovány politicky (po vítězství Marty Kubišové bylo zakázáno výsledky publikovat).
Po pěti letech přestávky byla anketa znovu zavedena, ovšem již pod názvem Český slavík. Od roku 199 nese anketa i název hlavního sponzora – Český slavík Mattoni a soutěží se v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina, objev roku, slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň Rádia Impuls, hvězda internetu, absolutní slavík.Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Definici slova Zlatý slavík můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Falešná svíčková? Vzpomenete si na definici slova Acerola? Znáte definici termínu Samohláska? Vzpomněli byste si na význam slova Pandemie?

Klíčová slova: slovo, co je to Zlatý slavík?, informace, lexikon, wiki, význam slova, původ slova, přesný výraz, vysvětlení, Zlatý slavík, pojem, přesný význam, heslo, formulace, odborný výraz, termín

Pojem Zlatý slavík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Zlatý slavík v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Zlatý slavík ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Zlatý slavík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zlatý slavík ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zlatý slavík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý slavík například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zlatý slavík

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Zlatý slavík? Kdo to byl Zlatý slavík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zlatý slavík? Definice pojmu Zlatý slavík patří do sekce hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, termín kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Zlatý slavík i v jiných kategoriích (než hudba).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.