Kdo je to?
Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Kdo je to Zlatý slavík?

Jaký je význam slova Zlatý slavík? Co to znamená?

Zlatý slavík je označení pro vítěze stejnojmenné populární ankety nejoblíbenějších zpěvaček, zpěváků a hudebních skupin. S anketou začal v roce 1962 časopis Mladý svět. Prvním Zlatým slavíkem se stal Waldemar Matuška, hned po něm následoval Karel Gott, který je nejčastějším a v posledních letech jediným nositelem tohoto ocenění. V Mladém světě anketa probíhala až do roku 1991 a její výsledky byl někdy ovlivňovány politicky (po vítězství Marty Kubišové bylo zakázáno výsledky publikovat).
Po pěti letech přestávky byla anketa znovu zavedena, ovšem již pod názvem Český slavík. Od roku 199 nese anketa i název hlavního sponzora – Český slavík Mattoni a soutěží se v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina, objev roku, slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň Rádia Impuls, hvězda internetu, absolutní slavík.Kdo je to, byl Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zlatý slavík? Lidé, hudba

Zaujalo vás slovo, termín Zlatý slavík? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Endokrinologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čubrica? Znáte definici termínu Mene tekel? Víte co je Represe?

Klíčová slova: co znamená, formulace, pojem, co je to Zlatý slavík?, kdo to je, popis, přesný význam, popis, slovo, definice, význam pojmu, vysvětlení, informace, původ slova, přesný výraz, kdo je Zlatý slavík?

Pojem Zlatý slavík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Zlatý slavík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Zlatý slavík ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zlatý slavík na Youtube

Zkusit najít Zlatý slavík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý slavík například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Zlatý slavík, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Zlatý slavík? Kdo to byl Zlatý slavík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zlatý slavík? Definice pojmu Zlatý slavík se nachází v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Zlatý slavík i v jiné kategorii než je sekce hudba.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.