Kdo je to?
Kdo je to Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zlatý slavík? Lidé, hudba

Kdo je to Zlatý slavík?

Jaký je význam slova Zlatý slavík? Co to znamená?

Zlatý slavík je označení pro vítěze stejnojmenné populární ankety nejoblíbenějších zpěvaček, zpěváků a hudebních skupin. S anketou začal v roce 1962 časopis Mladý svět. Prvním Zlatým slavíkem se stal Waldemar Matuška, hned po něm následoval Karel Gott, který je nejčastějším a v posledních letech jediným nositelem tohoto ocenění. V Mladém světě anketa probíhala až do roku 1991 a její výsledky byl někdy ovlivňovány politicky (po vítězství Marty Kubišové bylo zakázáno výsledky publikovat).
Po pěti letech přestávky byla anketa znovu zavedena, ovšem již pod názvem Český slavík. Od roku 199 nese anketa i název hlavního sponzora – Český slavík Mattoni a soutěží se v kategoriích zpěvák, zpěvačka, skupina, objev roku, slavíci bez hranic, nejoblíbenější píseň Rádia Impuls, hvězda internetu, absolutní slavík.Kdo je to Zlatý slavík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zlatý slavík? Lidé, hudba

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Zlatý slavík? s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Šufánek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kvadratura kruhu? Znáte definici termínu Eucharistie? Znáte termín Výkon?

Klíčová slova: synonymum, informace, hudba, wiki, hudba, vysvětlení, přesný význam, původ slova, etymologie, formulace, Zlatý slavík, odborný výraz, pojem, co znamená, heslo, lexikon

Pojem Zlatý slavík je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Zlatý slavík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Zlatý slavík ve Wikipedii

Vyhledat výraz Zlatý slavík ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Zlatý slavík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zlatý slavík například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zlatý slavík

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zlatý slavík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zlatý slavík? Definice pojmu Zlatý slavík se nachází v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt pojem, slovo, termín, výraz kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Zlatý slavík i v jiné sekci než v hudba.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.