Kdo je to?
Kdo je to, byl Savec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Savec? Lidé, věda

Kdo je to Savec?

Jaký je význam slova Savec? Co to znamená?

Savec,latinsky Mammalia, tvoří jednu ze tříd obratlovců, do které patří i člověk. Více než 5500 druhů savců je zařazeno do 1200 rodů, ty se pak ještě člení na čeledi a řády. Liší se velikostí, vzhledem a zabarvením. Jsou vybaveni kostrou, jejíž páteř je složena z obratlů. Žijí v různém prostředí, kterému přizpůsobili stavbu těla.
Savci jsou rozšířeni celosvětově a mají společné znaky. Jejich tělo (kromě několika výjimek) pokrývá srst, mají stálou tělesnou teplotu. V pokožce jsou umístěny různé druhy žláz, mléčné žlázy daly název celé skupině. Savec rodí živá mláďata a ta kojí. Typický je také uzavřený krevní oběh a dvojí pohlaví, čelisti s různými druhy zubů. Savci dosáhli nejvyšší úrovně vývoje nervové soustavy.Kdo je to, byl Savec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Savec? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Savec? s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rivotril? Pamatujete si definici pojmu LTD? Víte, co je to Bronz? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dělená strava?

Klíčová slova: termín, Savec, odborný výraz, co znamená, popis, popis, definice, formulace, heslo, význam slova, význam, pojem, vysvětlení, lexikon, co je to Savec?, synonymum

Pojem Savec je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo Savec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Savec na Google.cz

Najít heslo Savec ve Wikislovníku

Hledat heslo Savec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Savec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Savec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Savec? Kdo to byl Savec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Savec? Definice pojmu Savec je v kategorii věda. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Savec v jiné sekci než věda.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?