Kdo je to?
Kdo je to, byl Savec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Savec? Lidé, věda

Kdo je to Savec?

Jaký je význam slova Savec? Co to znamená?

Savec,latinsky Mammalia, tvoří jednu ze tříd obratlovců, do které patří i člověk. Více než 5500 druhů savců je zařazeno do 1200 rodů, ty se pak ještě člení na čeledi a řády. Liší se velikostí, vzhledem a zabarvením. Jsou vybaveni kostrou, jejíž páteř je složena z obratlů. Žijí v různém prostředí, kterému přizpůsobili stavbu těla.
Savci jsou rozšířeni celosvětově a mají společné znaky. Jejich tělo (kromě několika výjimek) pokrývá srst, mají stálou tělesnou teplotu. V pokožce jsou umístěny různé druhy žláz, mléčné žlázy daly název celé skupině. Savec rodí živá mláďata a ta kojí. Typický je také uzavřený krevní oběh a dvojí pohlaví, čelisti s různými druhy zubů. Savci dosáhli nejvyšší úrovně vývoje nervové soustavy.Kdo je to, byl Savec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Savec? Lidé, věda

Definici slova Savec můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pravice? Vzpomenete si na definici slova Parafín? Víte, co je to Epsomská sůl? Vzpomněli byste si na význam slova Belvedér?

Klíčová slova: pojem, formulace, věda, popis, původ slova, slovo, vysvětlení, význam slova, termín, synonymum, lexikon, odborný výraz, Savec, popis, informace, přesný význam

Pojem Savec je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít výraz Savec ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Savec ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Savec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Savec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Savec například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Savec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Savec? Kdo to byl Savec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Savec? Definice pojmu Savec se nachází v sekci věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Savec v jiné sekci než věda.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?