Kdo je to?
Kdo je to, byl Savec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Savec? Lidé, věda

Kdo je to Savec?

Jaký je význam slova Savec? Co to znamená?

Savec,latinsky Mammalia, tvoří jednu ze tříd obratlovců, do které patří i člověk. Více než 5500 druhů savců je zařazeno do 1200 rodů, ty se pak ještě člení na čeledi a řády. Liší se velikostí, vzhledem a zabarvením. Jsou vybaveni kostrou, jejíž páteř je složena z obratlů. Žijí v různém prostředí, kterému přizpůsobili stavbu těla.
Savci jsou rozšířeni celosvětově a mají společné znaky. Jejich tělo (kromě několika výjimek) pokrývá srst, mají stálou tělesnou teplotu. V pokožce jsou umístěny různé druhy žláz, mléčné žlázy daly název celé skupině. Savec rodí živá mláďata a ta kojí. Typický je také uzavřený krevní oběh a dvojí pohlaví, čelisti s různými druhy zubů. Savci dosáhli nejvyšší úrovně vývoje nervové soustavy.Kdo je to, byl Savec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Savec? Lidé, věda

Sdílejte tuto stránku se slovem Savec s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Iphone? Vzpomněli byste si co znamená slovo Orgán? Víte, co je to Etologie? Víte co je Ačokča?

Klíčová slova: popis, formulace, vysvětlení, popis, kdo je Savec?, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, pojem, význam, význam slova, původ slova, co je to Savec?, definice, termín, etymologie

Pojem Savec je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Savec

Hledat videa s názvem Savec na Youtube

Hledat slovo Savec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Savec ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Savec ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Savec například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Savec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Savec? Kdo to byl Savec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Savec? Definice pojmu Savec je v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, výraz například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než věda.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?