Kdo je to?
Kdo je Karel Bláha? Životopis Karel Bláha, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Karel Bláha?

Kdo je Karel Bláha? Životopis, informace, biografie, hudba

Karel Bláha je český muzikálový a operetní zpěvák, divadelní a filmový herec. Bláha se narodil v Praze. Již od dětství měl kladný vztah k hudbě a zpěvu. V Praze také studoval operní zpěv na Státní konzervatoři a poté i na Státní konzervatoři v Ostravě. Později měl možnost studovat také v Římě na jedné z nejstarších hudebních škol na světě - Accademia Nazionale di Santa Cecilia.
Po návratu do vlasti začal se svou pěveckou kariérou v pražském Rokoku. Odtud přešel do Hudebního divadla Karlín, kde působil více než třicet let. Proslavil se zejména jako tenorista a muzikálový zpěvák.
Je také skvělý bavič a imitátor jiných slavných osobností (Valerie Zavadská, Jiří Krampol, Michaela Dolinová). Na různých akcích zpíval českou státní hymnu (např. na tenisovém turnaji Davis Cup).
Bláha také ztvárnil role ve filmech Světáci (1969), Kdo hledá, najde, Dlouhá cesta (1974), Romance za korunu (1975), Vítězný lid (1977), Giuditta (1982) a další. Objevil se také v několika epizodách televizního seriálu Dnes v jednom domě (1980).
Společně s PhDr. Jiřím Levým napsali knihu vzpomínek s názvem Tak to je život (2010). Bláha byl spoustu let členem fotbalového týmu Amfora, se kterým procestoval kus světa.Kdo je Karel Bláha? Životopis Karel Bláha, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Karel Bláha

Národnost: česká
Datum narození: 20. 9. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Bláha s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Malagelo? Rozumíte pojmu Šlojíř? Znáte pojem Wakeboarding? Znáte pojem Přetlak?

Klíčová slova: národnost, Karel Bláha, kdy se narodil Karel Bláha?, život, kdo je Karel Bláha?, hudba, informace, Karel Bláha, osobnosti, wikipedie, narození, zajímavosti, hudba, biografie, kde se narodil Karel Bláha?, datum narození

Pojem Karel Bláha je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Karel Bláha hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karel Bláha ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Karel Bláha ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Karel Bláha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Karel Bláha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Karel Bláha na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Bláha například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Karel Bláha? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Karel Bláha? Kdy se narodil Karel Bláha? Kde se narodil Karel Bláha? Karel Bláha patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Bláha dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Bláha i v jiné kategorii než je hudba.