Kdo je to?
Kdo je Steffi Grafová? Životopis Steffi Grafová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Steffi Grafová?

Kdo je Steffi Grafová? Životopis, informace, biografie, sport

Steffi Grafová (Stefanie Graf) je německá tenistka, jedna z nejúspěšnějších hráček v historii ženského tenisu.
Stefanie, známější jako Steffi, Grafová se narodila v tehdejším Západním Německu. K tenisu ji přivedl otec.
Grafová do své první profesionální sezóny nastoupila záhy - už ve 13 letech v roce 1983. V následujících rocích letěla žebříčkem ženského světového tenisu jen nahoru. Již v roce 1985 byla světovou šestkou. Přesto však do té doby žádný turnaj nevyhrála - hlavní překážkou pro ni byly tehdejší top hráčky - Martina Navrátilová a Chris Evertová, které jí často zabránily v cestě k titulu. To se zlomilo až v roce 1986, kdy se jí začalo dařit vyhrávat menší turnaje.
Pro českého fanouška není bez zajímavosti, že právě v tomto období se jejím trenérem stal bývalý československý tenista Pavel Složil, který ji koučoval až do roku 1991.
V roce 1987 už dokázala Grafová v Miami porazit obě svoje úhlavní soupeřky. A pak jí už nic nebránilo ve sbírání jednoho úspěchu za druhým. French Open v tomto roce Grafová vyhrála a získala tak svůj první grandslam, na Wimbledonu a US Open byla až ve finále (v obou případech nedokázala čelit Martině Navrátilové).
To nejlepší však na Steffi Grafovou ještě čekalo. Přišel rok 1988 a ten byl nejlepší v její kariéře. Vyhrála totiž všechny čtyři velké grandslamy (Australian Open, French Open, Wibmledon a US Open) a také zlatou medaili na Olympijských hrách. Této kombinaci se říká Golden Slam a Grafová byla první, kdo něco podobného dokázal.
Grandslamy sbírala i v dalších letech - v roce 1989 prohrála jen na French Open, další tři grandslamové tituly získala. V roce 1990 zvítězila na Australian Open. V dalších dvou letech se jí dařilo ve Wimbledonu. Pak přišly další vysoce úspěšné roky: v roce 1993 to byly tři grandslamové tituly, stejně jako v roce 1995. O rok později pak dosáhla na dva. Poslední grandslamový titul získala Grafová v roce 1999 na French Open ve finále proti Martině Hingisové.
Svou tenisovou kariéru ukončila Grafová v roce 1999, ve věku 30 let. V průběhu své zářné kariéry získala Grafová celkem 22 glandslamových titulů (nejvíce - sedm - ve Wimbledonu).
V roce 2004 byla Grafová uvedena do Tenisové síně slávy.
Jejím manželem je úspěšný americký tenista Andre Agassi.Kdo je Steffi Grafová? Životopis Steffi Grafová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Steffi Grafová

Národnost: německá
Datum narození: 14. června 1969
Místo narození: Mannheim, Německo

Sdílejte tuto stránku s osobností Steffi Grafová s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova 3G modem? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kampus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Roupy? Znáte termín Affiliate?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodila Steffi Grafová?, osobnost, místo narození, osobnosti, datum narození, lexikon, kdo je Steffi Grafová?, život, wikipedie, Steffi Grafová, vysvětlení, kdy se narodila Steffi Grafová?, Steffi Grafová, popis, informace

Pojem Steffi Grafová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Steffi Grafová v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Steffi Grafová ve Wikislovníku

Hledat frázi Steffi Grafová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Steffi Grafová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Steffi Grafová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Steffi Grafová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Steffi Grafová například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Steffi Grafová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Steffi Grafová? Kdy se narodila Steffi Grafová? Kde se narodila Steffi Grafová? Steffi Grafová patří do kategorie Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Steffi Grafová řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steffi Grafová i v jiné kategorii než je sport.