Kdo je to?
Kdo je Steffi Grafová? Životopis Steffi Grafová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Steffi Grafová

Kdo je Steffi Grafová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Steffi Grafová (Stefanie Graf) je německá tenistka, jedna z nejúspěšnějších hráček v historii ženského tenisu.
Stefanie, známější jako Steffi, Grafová se narodila v tehdejším Západním Německu. K tenisu ji přivedl otec.
Grafová do své první profesionální sezóny nastoupila záhy - už ve 13 letech v roce 1983. V následujících rocích letěla žebříčkem ženského světového tenisu jen nahoru. Již v roce 1985 byla světovou šestkou. Přesto však do té doby žádný turnaj nevyhrála - hlavní překážkou pro ni byly tehdejší top hráčky - Martina Navrátilová a Chris Evertová, které jí často zabránily v cestě k titulu. To se zlomilo až v roce 1986, kdy se jí začalo dařit vyhrávat menší turnaje.
Pro českého fanouška není bez zajímavosti, že právě v tomto období se jejím trenérem stal bývalý československý tenista Pavel Složil, který ji koučoval až do roku 1991.
V roce 1987 už dokázala Grafová v Miami porazit obě svoje úhlavní soupeřky. A pak jí už nic nebránilo ve sbírání jednoho úspěchu za druhým. French Open v tomto roce Grafová vyhrála a získala tak svůj první grandslam, na Wimbledonu a US Open byla až ve finále (v obou případech nedokázala čelit Martině Navrátilové).
To nejlepší však na Steffi Grafovou ještě čekalo. Přišel rok 1988 a ten byl nejlepší v její kariéře. Vyhrála totiž všechny čtyři velké grandslamy (Australian Open, French Open, Wibmledon a US Open) a také zlatou medaili na Olympijských hrách. Této kombinaci se říká Golden Slam a Grafová byla první, kdo něco podobného dokázal.
Grandslamy sbírala i v dalších letech - v roce 1989 prohrála jen na French Open, další tři grandslamové tituly získala. V roce 1990 zvítězila na Australian Open. V dalších dvou letech se jí dařilo ve Wimbledonu. Pak přišly další vysoce úspěšné roky: v roce 1993 to byly tři grandslamové tituly, stejně jako v roce 1995. O rok později pak dosáhla na dva. Poslední grandslamový titul získala Grafová v roce 1999 na French Open ve finále proti Martině Hingisové.
Svou tenisovou kariéru ukončila Grafová v roce 1999, ve věku 30 let. V průběhu své zářné kariéry získala Grafová celkem 22 glandslamových titulů (nejvíce - sedm - ve Wimbledonu).
V roce 2004 byla Grafová uvedena do Tenisové síně slávy.
Jejím manželem je úspěšný americký tenista Andre Agassi.Kdo je Steffi Grafová? Životopis Steffi Grafová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní údaje o osobě Steffi Grafová

Národnost: německá
Datum narození: 14. června 1969
Místo narození: Mannheim, Německo

Zaujala vás biografie osobnosti Steffi Grafová? Potom se podělte s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Dobropis? Víte co je Dickpic? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nostalgie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gluten?

Klíčová slova: osobnost, život, datum narození, životopis, vysvětlení, Steffi Grafová, informace, narození, sport, kdy se narodila Steffi Grafová?, kdo je Steffi Grafová?, národnost, zajímavosti, kde se narodila Steffi Grafová?, lexikon, místo narození

Pojem Steffi Grafová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Steffi Grafová ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Steffi Grafová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Steffi Grafová ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Steffi Grafová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Steffi Grafová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Steffi Grafová například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Steffi Grafová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Steffi Grafová? Kdy se narodila Steffi Grafová? Kde se narodila Steffi Grafová? Steffi Grafová je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Steffi Grafová dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steffi Grafová i v jiné kategorii než je sport.