Kdo je to?
Kdo je to Antisemita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antisemita? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Antisemita?

Jaký je význam slova Antisemita? Co to znamená?

Antisemita je zastánce odporu, nepřátelského postoje a předpojatosti vůči židům – bez ohledu na to, zda se jedná o zástupce judaistické víry, příslušníky rasy nebo etnika. Antisemita je xenofob, který své názory a pocity vyjadřuje různě – může se jednat o osobní nenávist, která však vede až k násilným projevům, mnohdy organizovaným a skupinovým. Odstrašujícím příkladem násilného projevu je nacizmus v hitlerovském pojetí, který vedl ke genocidě.
Náboženští antisemité vycházejí z rozporů mezi judaismem a ostatními náboženstvími. Pronásledují všechny židy bez ohledu na to, zda židovské náboženství vyznávají, často velmi násilným způsobem. Ve středověku byly dokonce vydány zákony zakazující židovskou víru a židé byli vyháněni. V době osvícenství se antisemité soustředili především na základě idejí o vývoji ras, kdy byli židé považováni za rasu nižší. Současní antisemité jsou většinou extrémisticky zaměřeni a vybírají se některé z prvků antisionizmu.Kdo je to Antisemita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antisemita? Lidé, vlastnosti

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antisemita s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz UFO? Víte co je Steam? Znáte pojem Majáles? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektrolyt?

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, pojem, slovo, popis, původ slova, definice, význam, co znamená, etymologie, přesný výraz, wikipedie, informace, význam slova, vlastnosti, formulace

Pojem Antisemita je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Antisemita na Google obrázcích

Hledat slovo Antisemita ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Antisemita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Antisemita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Antisemita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemita například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Antisemita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Antisemita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antisemita? Definice pojmu Antisemita patří do kategorie Vlastnosti

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.