Kdo je to?
Kdo je to, byl Antisemita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antisemita? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Antisemita?

Jaký je význam slova Antisemita? Co to znamená?

Antisemita je zastánce odporu, nepřátelského postoje a předpojatosti vůči židům – bez ohledu na to, zda se jedná o zástupce judaistické víry, příslušníky rasy nebo etnika. Antisemita je xenofob, který své názory a pocity vyjadřuje různě – může se jednat o osobní nenávist, která však vede až k násilným projevům, mnohdy organizovaným a skupinovým. Odstrašujícím příkladem násilného projevu je nacizmus v hitlerovském pojetí, který vedl ke genocidě.
Náboženští antisemité vycházejí z rozporů mezi judaismem a ostatními náboženstvími. Pronásledují všechny židy bez ohledu na to, zda židovské náboženství vyznávají, často velmi násilným způsobem. Ve středověku byly dokonce vydány zákony zakazující židovskou víru a židé byli vyháněni. V době osvícenství se antisemité soustředili především na základě idejí o vývoji ras, kdy byli židé považováni za rasu nižší. Současní antisemité jsou většinou extrémisticky zaměřeni a vybírají se některé z prvků antisionizmu.Kdo je to, byl Antisemita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antisemita? Lidé, vlastnosti

Zaujalo vás slovo, termín Antisemita? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ramadán? Vzpomněli byste si na význam slova Acidóza? Znáte pojem SSHD disk? Znáte definici termínu Login?

Klíčová slova: význam, co znamená, popis, kdo to je, vlastnosti, vysvětlení, kdo je Antisemita?, termín, formulace, etymologie, odborný výraz, slovo, význam pojmu, pojem, wiki, heslo

Pojem Antisemita je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antisemita ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Antisemita ve Wikislovníku

Zkusit najít Antisemita v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Antisemita ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Antisemita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Antisemita, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Antisemita? Kdo to byl Antisemita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antisemita? Definice pojmu Antisemita se nachází v sekci vlastnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Antisemita i v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.