Kdo je to?
Kdo byl Jiří Arvéd Smíchovský? Životopis Jiří Arvéd Smíchovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Jiří Arvéd Smíchovský

Kdo byl Jiří Arvéd Smíchovský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Jiří Arvéd Smíchovský byl český spolupracovník nacistických tajných služeb, posléze Státní bezpečnosti, údajný zednář a okultista. Narodil se 2. května 1898 v Praze Václavu Rudolfu Smíchovskému a Růženě Rožánkové. Rodina patřila k pražské honoraci, jeho otec provozoval dílnu a prodejnu s tiskařským materiálem a hlásil se k německé národnosti. Také proto se mladý Jiří po gymnáziu přihlásil ke studiu práv na pražské Německé univerzitě. Krátce poté však vypukla první světová válka a byl odveden na italskou frontu. Jako zpravodajský důstojník však nakonec dezertoval a po svém dopadení skončil v zajateckém táboře. Tam také vstoupil do československých legií a jako agent navázal spolupráci s italskou tajnou službou.
Po válce Jiří Smíchovský, doslova posedlý věděním, dokončil studia na právech. Poté následovala teologie v Římě a filozofie v Toulouse. V roce 1929 se tento vzdělaný muž, který plynně hovořil osmi jazyky, rozhodl pro návrat do Československa. Po svém návratu vystřídal členství v několika politických stranách, aby nakonec zakotvil v roce 1934 u Národní obce fašistické. V té době jeho zájem stále více přitahovaly také všemožné okultní vědy a magie. Zajímal se o kabalu a hermetismus. Žil bohatým společenským životem po pražských vinárnách a jeho dluhy za něj platila jeho rodina. Stýkal se s dalšími vyznavači temné magie a okultismu, například s Janem Keferem, předsedou spolku Universalia. Pro svou sexuální orientaci, členství ve fašistické straně a okultismus se o něj brzy začala zajímat policie.
Ještě před definitivním nástupem fašistů k moci se zúčastnil útoku na Vinohradskou synagogu, protože se toužil dostat k tajné židovské literatuře, nejlépe kabalistické. Po vyhlášení protektorátu začal spolupracovat se zpravodajskou službou Sicherheitsdienst a gestapem. Stál za zatčením mnoha lidí, a to i z okruhu vlastních přátel. Později mu byla přidělena vlastní kancelář a byl pověřen sepsáním aktivit tajných spolků, například Sokola či okultních společností. Nutno dodat, že on sám byl během války třikrát uvězněn. Nicméně třetí zatčení s blížícím se koncem války ve své podstatě sám zinscenoval krádeží prstenu, aby byl zatčen a ušel podezření z kolaborace.
V květnu 1945 byl však odhalen a zatčen coby kolaborant. V soudním procesu, jenž proběhl v období dubna a května roku 1947, byl nakonec odsouzen na doživotí, i když na jeho obhajobu vystoupilo několik svědků, jimž během války prokazatelně zachránil život. Přesto byla jeho vina rovněž nezpochybnitelná. Nakonec byl uvězněn na Mírově a i z této situace uměl vytěžit maximum. Spolupracoval se Státní bezpečností. Byl využíván jako svědek proti spolupracovníkům gestapa a Sicherheitsdienst. Za tuto spolupráci se stal jakýmsi prominentním vězněm s mnoha výhodami.
Stejně jako jeho život, tak i jeho smrt je obestřena tajemstvím. Jedna z verzí se kloní k tomu, že smrt přišla po obřízce, kterou si v cele sám vykonal, a následné infekci. Druhá je spojena s ránou do hlavy od vězeňské stráže. Jiří Arvéd Smíchovský zemřel dne 22. ledna 1951 ve věku 52 let.Kdo byl Jiří Arvéd Smíchovský? Životopis Jiří Arvéd Smíchovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Jiří Arvéd Smíchovský

Národnost: česká
Datum narození: 2. května 1898
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 22. ledna 1951

Tento text (Jiří Arvéd Smíchovský) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Tiché víno? Víte co je Černá čísla? Víte co je Půvab? Vzpomněli byste si co označuje výraz Špachtle?

Klíčová slova: osobnost, životopis, zajímavosti, biografie, wiki, národnost, wikipedie, datum úmrtí, kdo je Jiří Arvéd Smíchovský?, místo narození, vysvětlení, datum narození, kdy se narodil Jiří Arvéd Smíchovský?, kdo to je, osobnosti, zločin

Pojem Jiří Arvéd Smíchovský je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Jiří Arvéd Smíchovský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Jiří Arvéd Smíchovský ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jiří Arvéd Smíchovský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Jiří Arvéd Smíchovský ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Jiří Arvéd Smíchovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Arvéd Smíchovský například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Arvéd Smíchovský

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Jiří Arvéd Smíchovský? Kdy se narodil Jiří Arvéd Smíchovský? Kde se narodil Jiří Arvéd Smíchovský? Kdy zemřel Jiří Arvéd Smíchovský? Jiří Arvéd Smíchovský patří do kategorie Zločin

Kategorie zločin, pistole, jiří Arvéd Smíchovský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Arvéd Smíchovský řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Arvéd Smíchovský i v jiné kategorii než je zločin.