Kdo je to?
Kdo je Jan Urban? Životopis Jan Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Jan Urban

Kdo je Jan Urban? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Jan Urban je český novinář. Patří k signatářům Charty 77.
Jeho otec působil jako československý velvyslanec ve Finsku, takže Jan Urban část mládí strávil ve Finsku a také na studijních pobytech v Anglii. Vystudoval filozofii a historii na Karlově univerzitě. Nejdříve pracoval jako učitel, později kvůli svým protirežimním názorům nesměl tuto práci vykonávat, a tak pracoval v dělnických profesích. Stal se signatářem Charty 77 a při událostech listopadu 1989 spolupracoval na zakládání Občanského fóra.
Poté odešel z politiky a dál pracoval jako novinář, ale také jako aktivista.
Spolupracoval například s Lidovými novinami. Během války v Bosně a Hercegovině se stal válečným zpravodajem a tématům spojeným s oblastí Balkánu se věnoval i nadále.
V roce 2017 spoluzakládal Společnost na obranu nespravedlivě stíhaných.
Dlouhodobě vystupuje jako zastánce monarchistického uspořádání.Kdo je Jan Urban? Životopis Jan Urban, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Jan Urban

Národnost: česká
Datum narození: 27. března 1951
Místo narození: Hradec Králové

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Urban s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Revmatologie? Víte co je Lecitin? Vzpomněli byste si co označuje výraz Báchorka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čtečka knih?

Klíčová slova: datum narození, osobnosti, Jan Urban, popis, místo narození, informace, kde se narodil Jan Urban?, wikipedie, život, narození, wiki, zajímavosti, biografie, Jan Urban, vysvětlení, osobnost

Pojem Jan Urban je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Jan Urban ve Wikipedii

Hledat termín Jan Urban ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Jan Urban ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jan Urban na Youtube

Vyhledat termín Jan Urban na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Urban například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Jan Urban? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Urban? Kdy se narodil Jan Urban? Kde se narodil Jan Urban? Jan Urban patří do kategorie Novináři

Kategorie novináři, žurnalista mladík, jan Urban, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Urban dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Urban i v jiné kategorii než je novináři.