Kdo je to?
Kdo je to Pátek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pátek? Lidé, fikce

Kdo je to Pátek?

Jaký je význam slova Pátek? Co to znamená?

Pátek je fiktivní postava z románu Robinson Crusoe, který napsal anglický spisovatel Daniel Defoe. Robinson Crusoe je hlavní postavou románu a jeho příběh začíná poté, co se ocitne na opuštěném ostrově, když jeho loď ztroskotá. Na tomto ostrově se musí naučit přežít, aniž by měl jakékoliv výdobytky tehdejší civilizace.
Pátek je pak druhou hlavní postavou románu. Jedná se o domorodce, kterého Robinson Crusoe zachrání z rukou kanibalů. Protože se tak stalo v pátek, dostane domorodec jméno Pátek. Později se stane Robinsonovým věrným společníkem a přítelem na ostrově.
Jelikož jsou Robinson i Pátek z naprosto odlišného prostředí, oba se nejprve musejí naučit komunikovat a spolupracovat spolu navzájem. Pátek se postupem času stává oddaným pomocníkem Crusoea, pomáhá mu při stavbě nového obydlí i zajišťování potravy, a stává se tak nedílnou součástí jeho života na opuštěném ostrově. Když už se jejich situace zdá definitivní, připluje k ostrovu náhodná loď a oba trosečníky zachrání. Dostanou se tedy do Anglie a společně založí obchod, který Robinson nazve Robinson & Pátek.
Poněkud zidealizované podání postav, zejména domorodce Pátka, vedlo některé interpretace románu (anebo i filmové adaptace) k tomu, se snažily vidět v Pátkovi principy kolonialismu a způsoby tehdejšího nahlížení na jiné kultury, včetně názoru, že přírodní kultury jsou mnohem „chytřejší“ než kultury civilizované.Kdo je to Pátek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pátek? Lidé, fikce

Uvedený text s definicí slova Pátek můžete samozřejmě sdílet s kolegy na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kmenový list? Znáte termín FKSP? Víte, co je to Monolog? Víte, co je to Hrobka?

Klíčová slova: fikce, definice, pojem, termín, co znamená, význam pojmu, etymologie, Pátek, přesný výraz, vysvětlení, formulace, synonymum, původ slova, fikce, přesný výraz, význam slova

Pojem Pátek je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Pátek v dalších zdrojích

Najít slovo Pátek ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Pátek ve Wikipedii

Najít slovo Pátek ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pátek na Youtube

Zkusit najít termín Pátek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pátek například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Pátek, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Pátek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pátek? Definice pojmu Pátek je v sekci Fikce

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, slovo, termín, definici řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie fikce.