Kdo je to?
Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Rafael? Lidé, náboženství

Archanděl Rafael

Jaký je význam slova Archanděl Rafael? Co to znamená?

Archanděl Rafael je bytost považována v křesťanství za jednoho z Božích poslů.
Označení archanděl označuje nejvyššího či předního anděla. Anděl je potom v různých náboženstvích tradičně vnímán jako boží posel.
V křesťanství je obvykle uznávána trojice archandělů - Rafael, Michael a Gabriel. Může se to však lišit církev od církve.
Jméno Rafael znamená „Bůh uzdravuje“.
Rafael se objevuje ve starozákonní knize Tóbiáš, která vypráví příběh mladého Tóbiáše, jenž se vydává na dlouhou cestu, aby získal stříbro náležící jeho rodině. Vzhledem k tomu, že jeho otec byl bohabojný a dobrý člověk, přikáže Bůh Rafaelovi, aby Tobiáše na jeho cestě doprovázel. Rafael se tak stane Tobiášovým průvodcem, chrání ho na cestách a nakonec uzdraví jeho nevěstu a také jeho otce. Z těchto důvodů je archanděl Rafael vnímán jako ochránce poutníků a také jako anděl-léčitel. Jeho atributy jsou poutnická hůl a ryba.Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Rafael? Lidé, náboženství

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Delirium tremens? Víte, co je to ČSSZ? Rozumíte pojmu Armagedon? Rozumíte pojmu Kaizen?

Klíčová slova: původ slova, přesný výraz, Archanděl Rafael, slovo, náboženství, lexikon, heslo, Archanděl Rafael, odborný výraz, formulace, definice, wiki, vysvětlení, přesný význam, synonymum, význam slova

Pojem Archanděl Rafael je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Archanděl Rafael ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Archanděl Rafael ve Wikipedii

Vyhledat heslo Archanděl Rafael ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Archanděl Rafael ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Archanděl Rafael ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Rafael například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Archanděl Rafael? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Rafael? Definice pojmu Archanděl Rafael se nachází v sekci Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz, termín, heslo, výrazdejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství).