Kdo je to?
Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Rafael? Lidé, náboženství

Kdo je to Archanděl Rafael?

Co znamená a jaký je význam slova Archanděl Rafael?

Archanděl Rafael je bytost považována v křesťanství za jednoho z Božích poslů.
Označení archanděl označuje nejvyššího či předního anděla. Anděl je potom v různých náboženstvích tradičně vnímán jako boží posel.
V křesťanství je obvykle uznávána trojice archandělů - Rafael, Michael a Gabriel. Může se to však lišit církev od církve.
Jméno Rafael znamená „Bůh uzdravuje“.
Rafael se objevuje ve starozákonní knize Tóbiáš, která vypráví příběh mladého Tóbiáše, který se vydává na dlouhou cestu, aby získal stříbro, jež náleží jeho rodině. Vzhledem k tomu, že jeho otec byl bohabojný a dobrý člověk, přikáže Bůh Rafaelovi, aby Tobiáše na jeho cestě doprovázel. Rafael se tak stane Tobiášovým průvodcem, chrání ho na cestách a nakonec uzdraví jeho nevěstu a také jeho otce. Z těchto důvodů je archanděl Rafael vnímán jako ochránce poutníků a také jako anděl-léčitel. Jeho atributy jsou poutnická hůl a ryba.Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Rafael? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Archanděl Rafael sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Živnost? Vzpomněli byste si co znamená slovo ASR? Rozumíte pojmu Fajitas? Víte co je Územní plán?

Klíčová slova: informace, synonymum, vysvětlení, náboženství, popis, náboženství, slovo, heslo, přesný výraz, přesný význam, wikipedie, pojem, odborný výraz, etymologie, Archanděl Rafael, definice

Pojem Archanděl Rafael je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Archanděl Rafael ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Archanděl Rafael ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archanděl Rafael ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Archanděl Rafael ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Archanděl Rafael ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Rafael například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Archanděl Rafael

Nyní již víte Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Rafael? Definice pojmu Archanděl Rafael patří do sekce Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství).