Kdo je to?
Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Rafael? Lidé, náboženství

Archanděl Rafael

Jaký je význam slova Archanděl Rafael? Co to znamená?

Archanděl Rafael je bytost považována v křesťanství za jednoho z Božích poslů.
Označení archanděl označuje nejvyššího či předního anděla. Anděl je potom v různých náboženstvích tradičně vnímán jako boží posel.
V křesťanství je obvykle uznávána trojice archandělů - Rafael, Michael a Gabriel. Může se to však lišit církev od církve.
Jméno Rafael znamená „Bůh uzdravuje“.
Rafael se objevuje ve starozákonní knize Tóbiáš, která vypráví příběh mladého Tóbiáše, jenž se vydává na dlouhou cestu, aby získal stříbro náležící jeho rodině. Vzhledem k tomu, že jeho otec byl bohabojný a dobrý člověk, přikáže Bůh Rafaelovi, aby Tobiáše na jeho cestě doprovázel. Rafael se tak stane Tobiášovým průvodcem, chrání ho na cestách a nakonec uzdraví jeho nevěstu a také jeho otce. Z těchto důvodů je archanděl Rafael vnímán jako ochránce poutníků a také jako anděl-léčitel. Jeho atributy jsou poutnická hůl a ryba.



Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Archanděl Rafael? Lidé, náboženství

Připadá vám definice Archanděl Rafael přínosná? Sdílejte tuto stránku se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Přátelství? Pamatujete si definici pojmu Stockholmský syndrom? Rozumíte pojmu Elektrolyt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Debugger?

Klíčová slova: přesný význam, náboženství, slovo, původ slova, etymologie, termín, wiki, synonymum, formulace, popis, Archanděl Rafael, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, přesný výraz, co znamená

Odkazy na související stránky a internetové vyhledávače

Hledat výraz Archanděl Rafael ve Wikipedii

Najít výraz Archanděl Rafael v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Archanděl Rafael ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Archanděl Rafael ve Wikislovníku

Hledat slovo Archanděl Rafael ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Archanděl Rafael například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Archanděl Rafael, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Archanděl Rafael? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Archanděl Rafael? Definice pojmu Archanděl Rafael je v kategorii Náboženství

Kategorie náboženství, Náboženství, víra, nadpřirozeno, archanděl Rafael, ilustrační obrázek

Informace uvedené v textu pocházejí od redaktorů Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Údaje zde uvedené se nemusí shodovat s nejnovějšími informacemi, protože nejsou průběžně aktualizovány. Nejnovější informace najdete pojem, text, definici, dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství).