Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Satoranský? Životopis Jaroslav Satoranský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jaroslav Satoranský?

Kdo je Jaroslav Satoranský? Životopis, informace, biografie, herectví

Jaroslav Satoranský je český filmový a divadelní herec. Satoranský se narodil v Praze do rodiny herců ochotnického divadla. Ochotnickému divadlu se věnovali jak rodiče, tak jeho sestra. Po ukončení základní školy se Satoranský vyučil jako rytec a přihlásil se na pražskou DAMU. Následně byl přijat a studium poté úspěšně dokončil (1961). Od roku 1963 hrál v Kladně v Divadle Jaroslava Průchy, odkud roku 1966 přešel do pražského Divadla na Vinohradech. V tomto divadle Satoranský hraje dodnes. Hostoval také v Divadle Na Jezerce a v Divadle v Řeznické.
Během herecké divadelní kariéry si Satoranský zahrál ve spoustě divadelních her jako Macbeth, Hamlet, Naši furianti, Léto sedmnácté panenky, Osvobozená revue, Tramvaj do stanice Touha, Strakonický dudák, Král Lear, Jak je důležité míti Filipa, Maryša, Jana z Arcu, Faust a spousta dalších.
Satoranský debutoval ve filmu roku 1959 ve snímku Zpívající pudřenka. Satoranský doposud hrál ve více než stovce českých filmů. Mezi ty známější patří Utrpení mladého Boháčka, Skřivánci na niti (1969), Už zase skáču přes kaluže (1970), Petrolejové lampy (1971), Případ mrtvého muže (1974), Parta hic (1976), Causa Králík (1979), Třetí skoba pro kocoura (1983), Kryštof a Kristina (1993), Ty, ty, ty, Moneti! (1994), Smetanový svět (2004) a mnoho dalších.
V seriálech ztvárnil Satoranský také řadu rolí. Prvním jeho velkým seriálem byl F. L Věk (1971). Poté následovala jeho nejznámější role Kuby ve večerníčku Krkonošské pohádky, které se natáčely v letech 1974, 1977 a 1984. V roce 1977 si zahrál v Tajemství proutěného košíku. Poté se objevil v několika epizodách seriálu Dobrodružství kriminalistiky (1989 a 1992), Bylo nás pět (1994), Četnické humoresky, Zdivočelá země (2001), Vyprávěj (2009). Zahrál si také ve třech sériích televizního seriálu Policie Modrava (2015, 2017, 2019).
Synovcem bratrance Satoranského je známý český basketbalový reprezentant Tomáš Satoranský.Kdo je Jaroslav Satoranský? Životopis Jaroslav Satoranský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslav Satoranský

Národnost: česká
Datum narození: 17. 12. 1939
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Zaujala vás biografie osobnosti Jaroslav Satoranský? Potom se podělte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Úzus? Rozumíte pojmu Kvas? Znáte termín Satén? Znáte pojem Lymfa?

Klíčová slova: vysvětlení, herectví, lexikon, narození, Jaroslav Satoranský, kdo je Jaroslav Satoranský?, Jaroslav Satoranský, herectví, místo narození, život, národnost, wiki, osobnost, osobnosti, wikipedie, informace

Pojem Jaroslav Satoranský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Jaroslav Satoranský ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Satoranský ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jaroslav Satoranský ve Wikipedii

Najít slovo Jaroslav Satoranský ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaroslav Satoranský ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Satoranský například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Satoranský?

Právě jste zjistili Kdo je to Jaroslav Satoranský? Kdy se narodil Jaroslav Satoranský? Kde se narodil Jaroslav Satoranský? Jaroslav Satoranský patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jaroslav Satoranský řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Satoranský i v jiné kategorii než je herectví.