Kdo je to?
Kdo je Martin Myšička? Životopis Martin Myšička, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Martin Myšička

Kdo je Martin Myšička? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Martin Myšička je český divadelní a televizní herec a příležitostný režisér.
Martin se narodil 9. března 1970 v Příbrami. Dětství prožil v obci Stará Huť. Vystudoval gymnázium v Příbrami a jako vysokou školu si vybral Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor subnukleární fyzika, ale současně byl přijat i na DAMU. Obě školy tedy studoval souběžně a ukončil v roce 1995. Zatímco nukleární fyzice se v životě moc nevěnuje, herectví začal praktikovat již během studií. Hostoval totiž v Národním divadle, v Divadle Na zábradlí, ve studiu Ypsilon... Po ukončení studia získal angažmá v Západočeském divadle Cheb, dále také v Divadle v Řeznické a hrál nadále i v Národním divadle. Od roku 1997 je jeho mateřskou scénou Dejvické divadlo, nebrání se ale spolupráci i s jinými divadly. V letech 2009 a 2016 se stal na chvíli i režisérem (Joe Penhall: Krajina se zbraní, resp. Theodor Holman: Interview).
V televizi se pravidelně objevuje od roku 1996, vidět jste jej mohli ve filmu Šeptej, seriálu Černí baroni, filmu Jedna ruka netleská, nekonečném seriálu Ulice, kde si v letech 2008 až 2013 zahrál postavu Eliáše Neumanna, dále ve filmech Smyčka, Občanský průkaz, Ve stínu, Sněžný drak (princ Dracián), Já, Mattoni (doktor Gastl), v historické tetralogii Marie Terezie (kníže Schwarz), pohádce Princezna a Půl království, seriálu Šarlatán nebo seriálu Osada (David Srovnal).
Mezi jeho slavné herecké kousky patří ale i rozhlasové role, hrál například Leoše v Létě v Laponsku od autorské dvojice Petr Pýcha - Jaroslav Rudiš, nebo Střízlíka v rozhlasové úpravě Shakespearovy hry Sen noci svatojánské, a dále také Emanuela Comta v úpravě hry Roberta Merleho: Malevil.
Za své herectví byl již jako student DAMU oceněn Cenou Alfréda Radocka Talent roku za titulní roli knížete Myškina ve hře Idiot (Divadlo DISK, 1994).
V osobním životě je ženatý, jeho žena se jmenuje Bára, mají spolu dvě dcery: Marjánku a Veroniku.Kdo je Martin Myšička? Životopis Martin Myšička, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Martin Myšička

Národnost: česká
Datum narození: 9. 3. 1970
Místo narození: Příbram

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Martin Myšička? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Nadmořská výška? Vzpomněli byste si na význam slova Kurděje? Pamatujete si definici pojmu Plichta? Znáte definici termínu Čolek?

Klíčová slova: lexikon, zajímavosti, herectví, datum narození, životopis, wikipedie, kdy se narodil Martin Myšička?, místo narození, narození, život, vysvětlení, herectví, osobnosti, informace, wiki, biografie

Pojem Martin Myšička je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Martin Myšička ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Martin Myšička ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Martin Myšička ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Martin Myšička ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Martin Myšička ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Myšička například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Myšička

Teď už víte Kdo je to Martin Myšička? Kdy se narodil Martin Myšička? Kde se narodil Martin Myšička? Martin Myšička je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž fialové vlasy, martin Myšička, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Martin Myšička řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Myšička i v jiné kategorii než je herectví.