Kdo je to?
Kdo je to Taras Bulba? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Taras Bulba? Lidé, fikce

Taras Bulba

Jaký je význam slova Taras Bulba? Co to znamená?

Taras Bulba je fiktivní postava a hlavní hrdina (ukrajinský kozácký náčelník) stejnojmenné historické novely, kterou napsal ruský spisovatel ukrajinského původu Nikolaj Vasiljevič Gogol. Novela Taras Bulba byla poprvé publikována v roce 1835.
Celý příběh se odehrává v 16. století během válek s Polskem. Taras Bulba je statečný a vášnivý kozák, který vede svůj lid v boji proti Polákům. Jakkoliv příběh mapuje především jeho hrdinské činy, najdeme zde i jeho lásku ukrajinské kultuře a odhodlání bránit svobodu národa.
Taras Bulba je také otcem dvou synů, Andrije a Ostapa, kteří se rovněž zapojí do boje za svobodu Ukrajiny. Zatímco Ostap je pravým nebojácným kozákem, Andrij má sklony k romantismu (ostatně i sám Gogol byl spisovatelem na pomezí romantismu a realismu). Oba synové však v bojích padnou. Taras Bulba se snaží je pomstít, a přestože také umírá, u řeky Dněstr nacházíme pomník, který připomíná jeho velké činy a nezlomnou duši.
Novela reflektuje nejdůležitější témata té doby, jako je vlastenectví, národní hrdost, konflikty mezi různými kulturami a vírami, násilí i válku. Je považována za jedno z nejvýznamnějších děl ukrajinské literatury a stala se také inspirací pro různé umělecké adaptace včetně divadelních her, filmů /Taras Bulba (1924) - německý němý film, Taras Bulba (1936) - francouzský film aj./ a oper /Nikolaj Vitalijevič Lysenko: Taras Bulba/.Kdo je to Taras Bulba? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Taras Bulba? Lidé, fikce

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem HTTP? Pamatujete si definici pojmu Sálová cyklistika? Pamatujete si definici pojmu Školné? Vzpomněli byste si co znamená slovo Gumolano?

Klíčová slova: význam slova, formulace, heslo, informace, Taras Bulba, popis, význam pojmu, pojem, termín, odborný výraz, synonymum, význam, Taras Bulba, přesný výraz, co znamená, původ slova

Pojem Taras Bulba je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Taras Bulba

Hledat slovo Taras Bulba v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Taras Bulba na Google.cz

Vyhledat heslo Taras Bulba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Taras Bulba ve Wikislovníku

Vyhledat termín Taras Bulba na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Taras Bulba například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Taras Bulba

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Taras Bulba? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Taras Bulba? Definice pojmu Taras Bulba je v sekci Fikce

Kategorie fikce, fikce loď, taras Bulba, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít informace pojem, slovo, termín, definici kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než fikce.