Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Jagellonský?

Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Stručný životopis

Ludvík Jagellonský byl českým a uherským králem. Na trůně vystřídal svého otce Vladislava Jagellonského. V Čechách se zdržoval minimálně, většinu času trávil v Polsku. Jako panovník byl slabý. Musel řešit útoky Turků a jejich expanzi do Evropy. V roce 1526, po prohrané bitvě u Moháče, se prchající Ludvík utopil v bažině. Mužské potomky neměl a na český trůn se po jeho smrti dostali Habsburkové.Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Ludvík Jagellonský

Národnost: polská
Datum narození: 1.7.1506
Místo narození: Budín
Datum úmrtí: 29.8.1526

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ludvík Jagellonský s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Píštěl? Vzpomněli byste si co označuje výraz Želatina? Znáte termín Usedlost? Znáte termín Teplo?

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, význam, etymologie, význam slova, vysvětlení, kdo je Ludvík Jagellonský?, Ludvík Jagellonský, definice, význam pojmu, popis, lexikon, kdo to je, slovo, popis, co znamená

Pojem Ludvík Jagellonský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Ludvík Jagellonský na Google.cz

Hledat termín Ludvík Jagellonský ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ludvík Jagellonský ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ludvík Jagellonský ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Jagellonský například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludvík Jagellonský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ludvík Jagellonský? Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Kdy se narodil Ludvík Jagellonský? Kde se narodil Ludvík Jagellonský? Kdy zemřel Ludvík Jagellonský? Ludvík Jagellonský se nachází v sekci panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ludvík Jagellonský dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Jagellonský i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.