Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Jagellonský?

Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Stručný životopis

Ludvík Jagellonský byl českým a uherským králem. Na trůně vystřídal svého otce Vladislava Jagellonského. V Čechách se zdržoval minimálně, většinu času trávil v Polsku. Jako panovník byl slabý. Musel řešit útoky Turků a jejich expanzi do Evropy. V roce 1526, po prohrané bitvě u Moháče, se prchající Ludvík utopil v bažině. Mužské potomky neměl a na český trůn se po jeho smrti dostali Habsburkové.Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Ludvík Jagellonský

Národnost: polská
Datum narození: 1.7.1506
Místo narození: Budín
Datum úmrtí: 29.8.1526

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ludvík Jagellonský? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Píštěl? Vzpomněli byste si na význam slova Glutamát? Znáte termín Usedlost? Znáte definici termínu Danajský dar?

Klíčová slova: wiki, popis, význam, vysvětlení, co je to Ludvík Jagellonský?, význam slova, definice, přesný význam, synonymum, kdo to je, informace, co znamená, pojem, přesný výraz, slovo, termín

Pojem Ludvík Jagellonský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Ludvík Jagellonský zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Ludvík Jagellonský ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ludvík Jagellonský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ludvík Jagellonský ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Ludvík Jagellonský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Jagellonský například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Ludvík Jagellonský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ludvík Jagellonský? Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Kdy se narodil Ludvík Jagellonský? Kde se narodil Ludvík Jagellonský? Kdy zemřel Ludvík Jagellonský? Ludvík Jagellonský je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Ludvík Jagellonský třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Jagellonský i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.