Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Jagellonský?

Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Stručný životopis

Ludvík Jagellonský byl českým a uherským králem. Na trůně vystřídal svého otce Vladislava Jagellonského. V Čechách se zdržoval minimálně, většinu času trávil v Polsku. Jako panovník byl slabý. Musel řešit útoky Turků a jejich expanzi do Evropy. V roce 1526, po prohrané bitvě u Moháče, se prchající Ludvík utopil v bažině. Mužské potomky neměl a na český trůn se po jeho smrti dostali Habsburkové.Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Ludvík Jagellonský

Národnost: polská
Datum narození: 1.7.1506
Místo narození: Budín
Datum úmrtí: 29.8.1526

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ludvík Jagellonský sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Píštěl? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zápustka? Znáte termín Exorcismus? Víte co je Introvert?

Klíčová slova: přesný význam, panovníci, termín, synonymum, definice, odborný výraz, kdo je Ludvík Jagellonský?, heslo, co je to Ludvík Jagellonský?, kdo to je, etymologie, formulace, lexikon, význam slova, popis, wiki

Pojem Ludvík Jagellonský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Ludvík Jagellonský na Google.cz

Hledat výraz Ludvík Jagellonský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Ludvík Jagellonský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Ludvík Jagellonský ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Jagellonský například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Ludvík Jagellonský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ludvík Jagellonský? Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Kdy se narodil Ludvík Jagellonský? Kde se narodil Ludvík Jagellonský? Kdy zemřel Ludvík Jagellonský? Ludvík Jagellonský se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Ludvík Jagellonský kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Jagellonský i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.