Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Jagellonský?

Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Stručný životopis

Ludvík Jagellonský byl českým a uherským králem. Na trůně vystřídal svého otce Vladislava Jagellonského. V Čechách se zdržoval minimálně, většinu času trávil v Polsku. Jako panovník byl slabý. Musel řešit útoky Turků a jejich expanzi do Evropy. V roce 1526, po prohrané bitvě u Moháče, se prchající Ludvík utopil v bažině. Mužské potomky neměl a na český trůn se po jeho smrti dostali Habsburkové.Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Ludvík Jagellonský

Národnost: polská
Datum narození: 1.7.1506
Místo narození: Budín
Datum úmrtí: 29.8.1526

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ludvík Jagellonský? s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Píštěl? Znáte termín Minecraft? Znáte termín Exorcismus? Víte, co je to Konifery?

Klíčová slova: slovo, kdo to je, termín, kdo je Ludvík Jagellonský?, přesný výraz, význam slova, původ slova, popis, co znamená, co je to Ludvík Jagellonský?, přesný význam, panovníci, pojem, lexikon, popis, heslo

Pojem Ludvík Jagellonský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ludvík Jagellonský

Vyhledat výraz Ludvík Jagellonský ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Ludvík Jagellonský na Youtube

Hledat slovo Ludvík Jagellonský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Ludvík Jagellonský ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Jagellonský například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Ludvík Jagellonský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ludvík Jagellonský? Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Kdy se narodil Ludvík Jagellonský? Kde se narodil Ludvík Jagellonský? Kdy zemřel Ludvík Jagellonský? Ludvík Jagellonský je v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Ludvík Jagellonský kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Jagellonský i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.